Spřáhlo Tillig

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 2:19 pm

tak to ti řekli naprostou koninu. spřáhlo je na tom obrázku sestava toho bílého a červeného
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 30 dub, 2008 2:25 pm

:lol: :lol: :lol: mě to taky přišlo divný...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » stř 30 dub, 2008 2:28 pm

vlastimil vašíček píše:tak to ti řekli naprostou koninu. spřáhlo je na tom obrázku sestava toho bílého a červeného


Přesně tak !!! A jestli ttvlak prodává jenom "bílé" třmínky, 56 ks za 840,- Kč, tak to je nářez :cry: :!: Podle ceny bych tipnul, že jde o celé spřáhlo :? !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod konopaslik » stř 30 dub, 2008 3:08 pm

Já myslím, že je tam zcela jasně napsáno, co je obsahem té položky:

POPIS


Spřáhla na TT
Na NEM - přijetí 358
Balení po 56 kusech !
Novinka pro prosinec 2006

Pozor - jedná se pouze o bíle vyobrazenou část !


Pro objednávání se přihlašte / zaregistrujte.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 3:16 pm

tak v tom případě je to totální vydřiduch. a ty červené kousky nabízí za kolik??? taky za litr. majitel je asi totální magor. to je jako by nabízel u starších spřáhel jenom očka, taky jsou na nic
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod konopaslik » stř 30 dub, 2008 3:18 pm

Je to divný, koukal jsem přímo na stránky Tilliga, ten je pod stejným produktovým číslem prodává též v balíčku po 56 kusech a o tom, že by to byla jen bílá část (je tam tentýž barevný obrázek) není ani slovo. Leda že by je na ttvlaku rozebírali a strkali zpátky do balíčku jen tu bílou část a zbytek si nechávali pro vlastní použití či prodej zvlášť? Divný... Někde bude nějaká chyba.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 3:20 pm

tillig dává u těchto spřáhel ten kovový díl do krabičky. jestli si dovolili ty spřáhla rozdělat a prodávat to zvlášť tak to je tak na udání na ČOI
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 30 dub, 2008 3:21 pm

Klid, říkal, že to zatím nikdo v takle velkym počtu nechtěl takže vpodst. neví, co to je. Nemusíte tu z toho hned dělat takovou aféru aby tu padaly takový slova, zrovna tady jsou ceny dost v pohodě oproti jiným krámům!

BTW kdyby to prodával zvlášť, tak tam asi bude i ta druhá část v katalogu, což není, takže zpátky nohama na zem. Prostě informační šum no...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 3:24 pm

tak jsem jim napsal mail. jsem zvědavý co mi odpoví

a jestli neví co prodává tak to nemá prodávat. optal jsem se ho, za kolik prodává tu červenou část, když spřáhlo je celek.
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Radek Mende » stř 30 dub, 2008 4:38 pm

Pánové,já si myslím,že prodejce to ještě neprodával a tak ani neví co je obsahem balení.Prodávat za tu cenu jen třmínky,to by snad neudělal.
Ona i modelová železnice má stejný obrázek a podobnou cenu http://www.modelovazeleznice.cz/cs/hled ... here=08841 ,ale spřáhlo se skládá ,jak píše Vlasta z červené a bílé části bez šachty.Já kupoval balení po 56 Ks a třmínky(na obr bílé)byly v krabičce a spřáhla (na obr červené) na platíčkách jako výlisky,to vše v jednom sáčku.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Jarda H. » stř 30 dub, 2008 4:42 pm

Radek Mende píše:Pánové,já si myslím,že prodejce to ještě neprodával a tak ani neví co je obsahem balení.Prodávat za tu cenu jen třmínkly,to by snad neudělal.
Ona i modelová železnice má stejný obrázek a podobnou cenu http://www.modelovazeleznice.cz/cs/hled ... here=08841 ,ale spřáhlo se skládá ,jak píše Vlasta z červené a bílé části bez šachty.Já kupoval balení po 56 Ks a třmínky(na obr bílé)byly v krabičce a spřáhla (na obr červené) na platíčkách jako výlisky,to vše v jednom sáčku.


Taky si myslím, že jde jen o informační šum :lol: :!: Navíc tt-vlak má asi poslední týdny nějak přetíženo - nakupoval jsem tam 3x nebo 4x (ceny má oproti jiným dobré), ale poslední dny a týdny problémy s komunikací - asi nestíhá, je zatížen jinými problémy ?!

Takže závěr - fakt nepodléhejme emocím a unáhleným závěrům, koukněme se na věc z reálného hlediska.

Ale ke spřáhlům - chyba je dle mého v popisu, za tu cenu jsou to komplet spřáhla i s očkem, třmenem či jak to nazvat !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 30 dub, 2008 4:46 pm

Jo to bude to samý, má to stejný kód. Prostě jen chyba popisu a prostě věřím, že 56 spřáhel se nekupuje každý den a jen ti skalní příznivci přezbrojují na Tillig spřáhla. Jak sám prodejce říkal, lidi objednávají pouze ty starší BTTB. Tímto bych to rád uzavřel a poděkoval všem za pomoc.

K novýmu spřáhlu jen můžu říct, že se mi dostalo do ruky úplnou náhodou a že je to opravdu nebe a dudy. Hlavně princip spojovat "něco přes něco" jako u BTTB spřáhla je prostě podle mě špatný, stejně tak jako u H0, i když tam je to základní spřáhlo trochu jinde s kvalitou. Zatím jsem to spřáhlo nepodrobil nějakým mega zkouškám ale první dojmy jsou velmi dobré. Když koupím 56 spřáhel za ty prachy a pak dám na aukro ta stará třmenová, věřím, že se o ně spousta lidí rádo popere. Samozřejmě nebudu vybavovat zatím všechno, od toho budu mít některé vozy vybavené na jedné straně Tilligem a na druhé BTTB jako "přechodové" vozy. Současně se změnou bych rád instaloval kinematiky se šachtou (případně jen šachty) od Peha i od DK do vozů takže to bude chvíli trvat...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 5:00 pm

no já už na nové spřáhla přezbrojil všechno.jízda nárazník na nárazník je prostě paráda
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Radek Mende » stř 30 dub, 2008 5:26 pm

Já bych se ještě vrátil k mému problému (jak jsem psal v červenci)s rozpojováním nových spřáhel.
Bavil jsem s jedním kamarádem ,a jemu také zlobí v přechodech do stoupání.Pořídil si nějaké pojistné plíšky ,ale ješně je nenamontoval(spíš ke někde zašantročil),nevíte někdo něco bliššího o těchto pojistkách?
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 30 dub, 2008 5:31 pm

no tipuju, že je ten "pojistný plíšek" naletovaný nebo přilepený na jednom kovovém háčku. při spojení a jízdě vlastně přidržuje ten protilehlý pod sebou a jistí ho. ale podle mě je to nepraktické. moje rada : udělat mírnější přechody do stoupání.

já mám místní štreku s klasickýma skokama na vekslech a nerozpojuje se mi to
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků