Výměna dvojkolí u V 36 (TT)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Výměna dvojkolí u V 36 (TT)

Příspěvekod boy.rough » čtv 13 lis, 2008 7:19 pm

Zdravím všechny modeláře. Mám doma starou loko V 36 (konstrukce BTTB) a chci nahradit jedno obyč dvojkolí za dvojkolí bandážované, aby mi tato loko utáhla ještě více vozů než dosud. Máte někdo tip z jaké loko by tam pasovalo to bandážované dvojkolí? Měla by to být paprsková červená kola.
Za případné odpovědi předem děkuji a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jirka1 » čtv 13 lis, 2008 7:53 pm

Tato dvojkolí s bandážemi (paprsková a o tomto průměru) se na žádné loko v TT nepoužívají.
Navíc si myslím, že by to potom dělalo problémy při napájení loko...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod boy.rough » čtv 13 lis, 2008 8:31 pm

Ahoj, dík za názor.
S napájením bych si hlavu nelámal, zbyly by mi tam ještě dvě "sběrací" nápravy. Zajímá mě tažná síla. Mašinku už jsem i dovážil olovem. Nepasovalo by tam dvojkolí z nějaké staré páry BTTB?
Mám takový pocit, že soudruzi z NDR si hlavu moc nelámali a sekali mašinky na jedno brdo :D .
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Tomáš » čtv 13 lis, 2008 9:07 pm

no a co tam nechat původní kolečka a dokoupit jen ty bandáže a nasadit :idea:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod badliner » čtv 13 lis, 2008 9:09 pm

Mno BR 81 a 92 bandáže nemá a z 35/23 jsou moc velký...zbývá 56 a 86..,ale nemám je před sebou,takže u nich nevim..
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod boy.rough » čtv 13 lis, 2008 9:10 pm

Tomáš píše:no a co tam nechat původní kolečka a dokoupit jen ty bandáže a nasadit :idea:


To by potom to jedno dvojkolí mělo větší průměr než ty zbylé dvě.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jirka1 » pát 14 lis, 2008 9:39 am

56 a 86 má taky velká dvojkolí.
Teoreticky lze na jenom dvojkolí (kolech) vyfrézovat žlábek pro bandáž a nasadit ji.
Ale protože pak jsou kola v jedné rovině a najedeš na nepatrnou nerovnost, zůstane loko stát na jedné straně právě na kole s bandáží, další dvě budou mírně nadzvednuta, ztratí se kontak a je to v háji. :(

Ale osobně se domnívám, že tažná síla na pár vagonů by měla stačit. Ani ve skutečnosti tento stroj netahal žádné dlouhé vlaky. :)
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Tomáš » pát 14 lis, 2008 9:42 am

boy.rough píše:
Tomáš píše:no a co tam nechat původní kolečka a dokoupit jen ty bandáže a nasadit :idea:


To by potom to jedno dvojkolí mělo větší průměr než ty zbylé dvě.


:oops: :oops: to mě nějak nenapadlo :lol: :lol: tak sežeň ještě jeden stroj a udělej přípřež
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 14 lis, 2008 12:13 pm

To neni zlej nápad :lol: :lol: .Jeden motůrek odpoj,spoj jim elektriku,kabinama k sobě a na krajní osy bandáže.jednu kvůli tažný síle a druhou,aby rozpohybovala ojnice. :lol: :lol: to je blbůstka,to by nafachčilo :? :)
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Jirka1 » pát 14 lis, 2008 12:21 pm

Lubomír Dudek píše:To neni zlej nápad :lol: :lol: .Jeden motůrek odpoj,spoj jim elektriku,kabinama k sobě a na krajní osy bandáže.jednu kvůli tažný síle a druhou,aby rozpohybovala ojnice. :lol: :lol: to je blbůstka,to by nafachčilo :? :)


No pokud takhle, tak na té vlečené není asi ani třeba dávat bandáže. Ale je nutné vyndat šnek, jinak nepojede...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 14 lis, 2008 6:29 pm

Jirka1 píše:
Lubomír Dudek píše:To neni zlej nápad :lol: :lol: .Jeden motůrek odpoj,spoj jim elektriku,kabinama k sobě a na krajní osy bandáže.jednu kvůli tažný síle a druhou,aby rozpohybovala ojnice. :lol: :lol: to je blbůstka,to by nafachčilo :? :)


No pokud takhle, tak na té vlečené není asi ani třeba dávat bandáže. Ale je nutné vyndat šnek, jinak nepojede...


Šnek bych vyndal každopádně,ale nebude ten pojezd mít i tak velkej odpor přes to BTTB zpracování?.Jednu osu vyčepovat od ojnice?Já bych právě vyzkoušel tu bandáž,ta by ty kola mohla utrhnout v klidu.I tak by bylo sběrnejch kol dost.Záleží asi na použití dvojspřeže v kolejišti,ale mohlo by to vypadat hezky a mohlo by to fachčit.
můj názor
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Jirka1 » pát 14 lis, 2008 7:00 pm

Lubomír Dudek píše:
Jirka1 píše:
Lubomír Dudek píše:To neni zlej nápad :lol: :lol: .Jeden motůrek odpoj,spoj jim elektriku,kabinama k sobě a na krajní osy bandáže.jednu kvůli tažný síle a druhou,aby rozpohybovala ojnice. :lol: :lol: to je blbůstka,to by nafachčilo :? :)


No pokud takhle, tak na té vlečené není asi ani třeba dávat bandáže. Ale je nutné vyndat šnek, jinak nepojede...


Šnek bych vyndal každopádně,ale nebude ten pojezd mít i tak velkej odpor přes to BTTB zpracování?.Jednu osu vyčepovat od ojnice?Já bych právě vyzkoušel tu bandáž,ta by ty kola mohla utrhnout v klidu.I tak by bylo sběrnejch kol dost.Záleží asi na použití dvojspřeže v kolejišti,ale mohlo by to vypadat hezky a mohlo by to fachčit.
můj názor


Mezi provedením BTTB a Tillig je jediný zásadní rozdíl v motoru a pak u Tilliga jsou trochu lépe zpracovaná kola. Jinak rozdíl není žádný! Akorát je nutné u střední nápravy v ojnici vyvrtat otvory a dodat čepy, aby se otáčely všechny nápravy současně. Podle mě je bandáž u modelu bez pohonu naprosto zbytečná, věřte dělal jsem tu úpravu kolegovi na dvou modelech (V 36 bez pohonu, napájecí kartáče jsem tam nechával) a nebyl žádný problém s tím, že by se dvojkolí nechtěla točit... :D
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 14 lis, 2008 8:40 pm

boy.rough píše:
Tomáš píše:no a co tam nechat původní kolečka a dokoupit jen ty bandáže a nasadit :idea:


To by potom to jedno dvojkolí mělo větší průměr než ty zbylé dvě.


Svým způsobem mne láká Ti kola upravit pro bandáž. Nicméně myslím, že na mašině, která sbírá ze třech náprav to není šťastné řešení.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2716
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Lubomír Dudek » sob 15 lis, 2008 7:30 am

Jirka1 píše:
Mezi provedením BTTB a Tillig je jediný zásadní rozdíl v motoru a pak u Tilliga jsou trochu lépe zpracovaná kola. Jinak rozdíl není žádný! Akorát je nutné u střední nápravy v ojnici vyvrtat otvory a dodat čepy, aby se otáčely všechny nápravy současně. Podle mě je bandáž u modelu bez pohonu naprosto zbytečná, věřte dělal jsem tu úpravu kolegovi na dvou modelech (V 36 bez pohonu, napájecí kartáče jsem tam nechával) a nebyl žádný problém s tím, že by se dvojkolí nechtěla točit... :D


Zkoušel jsem to taky,ale byl to už velice opotřebovanej vrak a problém byl určitě i ve špatnym seřízení čepů k ojnicim do jedné osy a lehce šmajdající kola.Bylo to jen na zkoušku,jízdní odpor jsem pouze odhadoval,jinou jsem kvůli tomu nekupoval,ale jsem rád,že to neni nereálná věc i u BTTB provedení. :wink:Děkuju
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků