Odlitky modelů TT - všeobecná diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Spřáhlo na odlitku, leptu

Příspěvekod Mirek Moc » čtv 02 dub, 2009 7:29 pm

1. plastová šachta - je to tak jak píše TTmili = viděl jsem to jako náhradní díl na burze, nebo se prohrabat na burze krabicemi se starými vozy a tam třeba za 10 Kč koupit starý rozbitý vůz a z něj vyříznout tuto šachtu. Taky jsem nedávno takhle levně sehnal co jsem potřeboval.
2. Umístění nových spřáhel na odlitky nebo lepty. S přestavbou 750,753 na lepší pohon z V100 nebo BR218 START jsem vyřešil tento problém vyříznutím pluhu - z blízka to vypadá drasticky , ale při provozu to není znát .
Obrázek
Obrázek

Lépe jsem to vyřešil na leptu 742-ky , kde vyřízl štěrbinu v pluhu. Vypadá to mnohem lépe, ale má to nevýhodu , že když potřebuji sundat skříň tak musím nejprve vycvaknout obě spřáhla. Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod VoVo » čtv 02 dub, 2009 8:13 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:49 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod el_salamo » čtv 02 dub, 2009 11:39 pm

VoVo píše:Příhodím další dvě (i když už jsem to sem zřejmě někam dával tak se kdyžtak omlouvám).

Šachta Peho přilepená přímo ve vyříznutý díře v odlitku. Výhodou že to není závislý na podvozku, nevýhodou že to není kinematika a je potřeba nechat mezi nárazníky větší mezeru.

Obrázek

http://www.mojett.cz/?p=205

Kinematika Peho 100 (že se to vešlo byla docela klika a bylo to tip ťop) přilepená za pluhem, v pluhu vystřižená díra, nevýhodou je, že nevím jak to budu jednou rozebírat, zřejmě vytrhnout pluh. Ale funkčně je to paráda, prostě funkční kinematika. Otázkou taky je kam všude se to vejde.

Obrázek
Obrázek

http://www.mojett.cz/?p=192

Ale už jsem potkal i nový Tillig spřáhla přilepený napevno na podvozku a lidi to provozují i na R268 nebo kolik ten poloměr je, prostě ten nejmenší. Ono to spřáhlo přeci jen trochu vůli má.


Co vzít inspiraci z bobiny (TT) a udělat rozebírání skrz jeden centrální šroub v podvozku? Odšroubováním by vypadl jak povdozek, tak by se dalo vytáhnout spřáhlo

(a ano, nemám s tím žádnou zkušenost :) )
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod TTmili » pát 03 dub, 2009 2:50 pm

Jo tak nějak tak jak ste to sem s tou normovanou šachtou dali tak sem to myslel. Akorát si myslím že je zbytečný řezat celý pluh. Bral bych to takhle odříznout ho a udělat do něj malou dírku jen na šachtu s tím magnetem nebo pružinkou od PEHA (nemyslím PEHO 100 ani 101 momentálně) a udělat pluh nandavací (někde už sem to viděl vyřešený pomocí elektrotechnických dutinek).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tomáš » sob 04 dub, 2009 7:33 am

Znáte někdo pána kterej si na Aukru říká Hanis85? Poslední dobou mě pěkně zvedá ze židle jak nabízí odlitky za 300-350kč .Já vědšinu koupil za 150-200kč..To se pak nemůžem divit že p.číž je přetížen,když vyrábí pro tyto "kšeftmeny"Kdyby ty odlitky bylyalespoň opracované tak neřeknu půl slova,ale tohle je fakt síla.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » sob 04 dub, 2009 11:27 am

Hanis85 je i tady. Je to ten co nechal dělat ty Utz, a ty vozy Ba 1950. Jinak to co nabízí na aukru jsou molatovi odlitky a myslím že kdybys mu napsal na ICQ například (myslím že ho tu má) tak by ti ten odlitek nabídl za normální cenu (teda já jsem se s ním tak aspoň předběžně domlouval).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tomáš » sob 04 dub, 2009 11:47 am

TTmili píše:Hanis85 je i tady. Je to ten co nechal dělat ty Utz, a ty vozy Ba 1950. Jinak to co nabízí na aukru jsou molatovi odlitky a myslím že kdybys mu napsal na ICQ například (myslím že ho tu má) tak by ti ten odlitek nabídl za normální cenu (teda já jsem se s ním tak aspoň předběžně domlouval).


Ne mě ani nešlo o to je koupit sám ,já vždy osobně telefonuju s p.Molatou,ale nemám rád tyto lidi,kvůli kterým se ceny neustále šroubujou nahorů.Ještě nedávno se prodávaly jetý vagonky BTTB tak 40-60kč/kus podle stavu a nyní se pohybujou kolem 100kč i víc,ale není to tím,že by najednou dostaly vyšší hodnotu,ale je to tím,že někteří prodejci z odpuštěním nevědí co by si za ně řekli.A to je myslím hamba.Rozhodně to nebylo myšleno tak že bych chtěl p.Hanis85 urážet,ale myslím,že tudy cesta nevede.Někdo z výrobců odlitků to uvidí a řekne si aha proč bych to rovnou neprodal já za 350kč když to někteří koupí..a už to leze a leze a nikdo to bohužel nezastaví.Byl bych moc rád kdyby někteří pochopili že modelářství je hlavně zábava a není to jen kšeft.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » sob 04 dub, 2009 6:22 pm

Pro někoho je bohužel modelařina jen kšeft. Já to tak samozřejmě neberu, sice chci zkusit stavět Hekttorovi návěstidla, ale pouze na zakázku s tím že tím chci vyplňovat čas který budu mít volný díky tomu že na vlastní modely nemám peníze. Já to rozhodně nechci dělat jen kvůli penězům ale z modelářský vášně a doufám že většina z nás je na tom podobně, že když náhodou prodává něco z vlastní zbírky tak ne kvůli penězům.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tomáš » sob 18 dub, 2009 10:11 pm

TTmili píše:Pro někoho je bohužel modelařina jen kšeft. Já to tak samozřejmě neberu, sice chci zkusit stavět Hekttorovi návěstidla, ale pouze na zakázku s tím že tím chci vyplňovat čas který budu mít volný díky tomu že na vlastní modely nemám peníze. Já to rozhodně nechci dělat jen kvůli penězům ale z modelářský vášně a doufám že většina z nás je na tom podobně, že když náhodou prodává něco z vlastní zbírky tak ne kvůli penězům.


už jsi se někam dostal?? nedočkavě čekám co se z toho vyvrbí
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod vlackytt » čtv 07 kvě, 2009 7:01 pm

A co říkáte na toto? Nechtělo se mi kvůli tomu zakládat nové téma http://www.aukro.cz/item630496386_lokom ... 045_3.html
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod MirekTT » čtv 07 kvě, 2009 7:49 pm

To vlackytt: Čtyřicetčtyřicetpětka je moje srdeční záležitost. Jednak jsem se na ní na Dolním dost nadřel, jednak ji znám ve více nátěrech v reálu, jednak s ní jezdil kamarádův otec, ale za tohle na tom aukru bych nedal stopadesát korun. Prostě nedal. Jsem přesvědčen, že za patnáct tisíc lze na území ČR vyrobit mašinu v kvalitě švýcarských hodinek. Byť sebelépe vybroušený odlitek se špičkovým nátěrem a bytelným mosazným pojezdem zkrátka bude pořád jen bastl, který bude mít pouze morální hodnotu a sice jen pro svého tvůrce, možná s nadějí vyhrát modelářskou soutěž a to je v pořádku, ale založit na tom živnost? Ne ne, nekoupím, nekoupím. (A to i přesto, že sám bych nedokázal vyrobit ani tohle)

Dodatečně doplním, že jsem tím chtěl jen říct, že tohle není moje kategorie. Jinak samozřejmě nemám nic jiného proti. Snad jsem byl správně pochopen.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod maayaa » čtv 07 kvě, 2009 9:52 pm

No vypadá celkem dobře,až na tu tmavší nádrž.A za ty prachy mosaznej pojezd taky nic moc.Kdyby byla vyvolávačka poloviční tak se možná někdo chytne ale takhle :roll: těžko
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod robot » čtv 21 kvě, 2009 9:28 pm

Chtěl bych se zeptat přítomných modelářů ,jak řeší připevnění odlitku karoserie k pojezdu?Hlavně se mi jedná o motorové vozy s použitím pojezdů od p.Pletichy a p.Vilingera.Viděl jsem upevnění na 814, co použil VoVo.Nevím jestli toto řešení vydrží drsnější zacházení s modelem. :?
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » pát 22 kvě, 2009 11:49 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:41 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod robot » sob 23 kvě, 2009 6:48 pm

Jestli jsem tě VoVo pochopil správně,něco na způsob zámků nalepených na karoserii a zacvaknutých do pojezdu?Nejlepší by asi bylo přichycení pomocí šroubků,ale to už je asi zbytečně pracné.Já jenom potřebuji , aby model držel pohromadě a nerozpadl se na prvočísla.
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků