Regionova v TT (ČD 814+914 / 814+014+814)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod VoVo » pon 20 říj, 2008 7:36 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:06 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod PaMi » pon 20 říj, 2008 8:03 am

VoVo píše:
Stačí číst co jsem tu už psal, to okno navíc není, jen není regionova souměrná z obou stran! Najdi si fotku z druhé strany než má na webu PaMi a uvidíš že tam to okno je! Je to odlitek a ten bude vypadat vždycky samodomo, dokud se neopracuje. A tady to opracování neproběhlo (vybroušení oken a obroušení nálitku na spodku nepočítám jako kvalitní opracování).

Pak se tu zase rozšíří že "odlitky jsou na nic, je to hnus" a přitom to vyjde z neznalosti... Bez práce nejsou koláče!


Už jsem to moje přehlédnutí o tom okně na webu opravil. Byl to můj kiks. Sorry.
Naprosto souhlasím s VoVo názorem na odlitky. Chce to trpělivost a pečlivost.
Ale zůstaňme u regionova. Hledal jsem na webu fotky a většinou jsou z šikmého čelního pohledu. Nenašel jsem žádnou fotogalerii případně dokumentaci. Hledal jsem blbě a existuje?
Případně na kterých spojích pravidelně jezdí, kde by se dala nafotit (Praha resp. Praha-západ)? Díky za tipy.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod petrh » pon 20 říj, 2008 8:09 am

PaMi píše:
VoVo píše:
Stačí číst co jsem tu už psal, to okno navíc není, jen není regionova souměrná z obou stran! Najdi si fotku z druhé strany než má na webu PaMi a uvidíš že tam to okno je! Je to odlitek a ten bude vypadat vždycky samodomo, dokud se neopracuje. A tady to opracování neproběhlo (vybroušení oken a obroušení nálitku na spodku nepočítám jako kvalitní opracování).

Pak se tu zase rozšíří že "odlitky jsou na nic, je to hnus" a přitom to vyjde z neznalosti... Bez práce nejsou koláče!


Už jsem to moje přehlédnutí o tom okně na webu opravil. Byl to můj kiks. Sorry.
Naprosto souhlasím s VoVo názorem na odlitky. Chce to trpělivost a pečlivost.
Ale zůstaňme u regionova. Hledal jsem na webu fotky a většinou jsou z šikmého čelního pohledu. Nenašel jsem žádnou fotogalerii případně dokumentaci. Hledal jsem blbě a existuje?
Případně na kterých spojích pravidelně jezdí, kde by se dala nafotit (Praha resp. Praha-západ)? Díky za tipy.

regio jezdi u nas pravidelne na tratit Kralupy -> Slany... nebo ji vidam na Masaryce smernem na Kladno (linka S5) co se tyka doku muze se poptat svych kontaktu v parsu;)

ad VoVo: prijde mi, ze jsi trosku podrazdeny;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod VoVo » pon 20 říj, 2008 8:13 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:06 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 20 říj, 2008 8:25 am

VoVo píše:V Praze v týdnu jezdí každých 30 - 60 minut na ML Libeň - Roztoky (právě většinou Čertík 023, ale už jsem dlouho nejel). V Libni vždycky stojí cca 10 minut, takže tam by se to stíhat dalo.

Rakovnické Regionovy jezdí od Rakovníka na Masaryčku, ale teď je tam snad zase nějaká výluka tak nevím.

Petrh: Promiň. Ale když je to o pár řádků výš napsané :lol: Nemám rád takové ty škarohlídy typu "odlitky blééé" a pak jdou po burze, vidí hotovou Regionovu za 5 tisíc a hned jí berou. Když jim pak řekneš že je to ten samý "blééé" odlitek tak nevěří... Lidi tu rádi kritizují něco, co ani pořádně neznají, hlavně prostě cokoliv znegovat. A já už jsem na to trochu vysazenej, to není nic proti tobě :wink:


ad ML (S43) regio potkavam denne minimalne v 18.55 v roztokach - ale vetsinou je tam tak 5 min - vlastne nez prejde fira a fici zpatky)

ad Masaryka - v patek na ni postavala, je pravda, ze ji tam vidim spis v sobotu a nedeli a tusim ze jsme ji videl i trio...
duo vidavam vetsinou mezi nami a Slanym

ad odlitky - ja proti nim nic nemam, jen mi dojde ze "vyrobci" si obcas ani nedaji tu praci udelat jej trosku - videl jsme super kousky, ale videl jsme i fakt horsi zmetky jak PaMiho 814ka...
je pravda ze posledni dobou se spis klomin vice k leptum, i kdyz s pajkou jsme min kamost jak s tmelem:D
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » pon 20 říj, 2008 8:36 am

jeste zajimave tipy:
Pars 814-914
814-014-814 - cimz si dovoluji rypnout lehce pro opraveni nazvu tematu;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod VoVo » pon 20 říj, 2008 8:38 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:06 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 20 říj, 2008 8:54 am

no docala jsi me navnadil s tim odlitkem 742, budu se muset priste rozhodne podivat:)

no ja ti nevim, me proste regio sedi, ale treba 714 a 3(4)x 010 me taky okozlujou, teda nejvic ta 714:D

tak uz at tam ty fotky jsou;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod JBr » pon 20 říj, 2008 9:08 am

PaMi píše:U chlapika s manželkou. Bohužel jsem si myslel že to je výrobce těchto odlitků, protože jsem je u nikoho jiného na stole neviděl. Holt začátečnická daň - chybama se člověk učí. Aspoň si vyzkouším stahování nátěru :roll:


Hm, zvlastni, asi je Regina uz moc slozita. Mam od nej dve kastle na privesaky 021 a ty jsou striknute celkem pekne (tedy minimalne lip nez bych je ja nastetcoval :)) Ale regionovy jsem si jen vsiml, ze ji mel, nejak bliz jsem ji nezkoumal. Miva ale i jen vybrousene odlitky, obcas i striknute surfacerem. Pokud se nekdo boji brouseni, je tohle taky cesta jak na to, nater uz si muze udelat sam.

Jinak bacha na vec, muze se ti zdat, ze je na te Regine spousta detailu zalitych barvou, ale pokud muzu soudit podle sveho odlitku, tak na povrchu je spousta detailu naznacena jen hodne melkym rytim. Takze je mozne, ze za to zmrseny nastrik nemuze.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod JBr » stř 22 říj, 2008 12:07 pm

Rozhodli jsme se s VoVem, ze zelene casti nateru udelame cele tiskem na bily obtiskovy papir, protoze se na nich nachazi 95% bilych popisku a ty bez specialni tiskarny nevytiskneme.

Nakreslil jsem dneska zkusebni prototyp a pri tisku to vyslo moc pekne, v rezimu tiskarny 1200dpi neni ani skoro znat soutisk barev v zelene.

Zatim pocitame s vyrobou obtisku na dva kousky, jeden ja a druhy VoVo. Pokud by mel nekdo dalsi zajem, necht doda cislo reginy, kterou by chtel a pokud ma, muze pribalit i fotky konkretni soupravy, abych je nemusel hledat na netu. Naklady na obtisky by se rozpocetly podle poctu zajemcu (predbezne se pocita s tim, ze cast obtisku bude na bilem a cast na pruhlednem obtiskovem papire).

Konec hlaseni :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod ivan_prochazka » stř 22 říj, 2008 4:19 pm

Přidal bych se s Regionovou 008 nebo 009. Poslal jsem mail.
ivan_prochazka
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26 srp, 2008 6:59 am

Příspěvekod petrh » čtv 23 říj, 2008 8:58 am

tak jsme koukal se zajmem na stranky PaMiho a musim rici, klouboucek dolu, barva sla super dol a ted uz to bude urcite paradni kousek po zpracovani doma;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jirka1 » čtv 23 říj, 2008 5:05 pm

Ahoj kluci, kdyby to někomu pomohlo, tak bych měl mít od výrobce typový výkres včetně výkresu barevného schématu. Kouknu se po tom, pokud chcete...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Jirka1 » čtv 23 říj, 2008 5:21 pm

Takže ten výkres mám, dokonce jsou tam rozkreslené šablony pro nástřik jednotlivých polí. :D
Ale nechci to vyvěšovat na net, případným zájemcům zašlu mailem...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod VoVo » čtv 23 říj, 2008 5:44 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:05 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků