vozy typu "Y"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Měli byste zájem o stavebnici Y vozů dle skutečných rozměrů a proporcí v TT?

Ano, z leptu.
17
19%
Ano, z polyuretanového odlitku plus případné leptané detaily.
49
56%
Ne.
22
25%
 
Celkem hlasů : 88

Příspěvekod lph-man » úte 14 říj, 2008 2:51 pm

VoVo píše:
TTmili píše:Já osobně taky začínám přicházet zpět do reality a vidím to tak že nelepší by byl lept s odlitou střechou a případně pojezdem. Vyšlo by to nejlíp a nepřesněji. Dle mě je v leptech budoucnost :lol: .

No souhlasím že hurá akce "jdem si udělat rychlíkáče" asi nebude to pravé ořechové... Bohužel se bojím že v leptech je budoucnost, takže rychlíkáče se v tuto chvíli řadí na konce pomyslných budoucích front výrobců leptů :lol: Až se jednou naštvu tak si vezmu ty Evergreeny a ty tři rychlíkáče si splácnu doma, aspoň z toho budu mít radost i když to nebude 0,15 mm přesnost... pak jen změnim bok a udělám si k tomu rovnou BDs :lol:

no když kuber dokáže udělat lept dvopatrovýho vozu tak proč by nešel normální " béčkovej " rychlíkáč......
stavím co se mi líbí
lph-man
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 24 srp, 2008 7:11 pm
Bydliště: Plzeň

Y v TT

Příspěvekod jaro » stř 15 říj, 2008 6:25 am

problemom je presne ten odbyt. ale kedze bude asi nerentabilne vyrabat formy pre vstrekolisy som sa rozhodol vyrobit formy zo silikonu pre maloseriovu vyrobu. nejake suciastky mam uz vyrobene a momentalne testujem pojazd a novu kinematiku. musim sa este vysporiadat s vakuom pretoze odliatky nie su dokonale. mne to na testy staci ale modelarom by som sa takto nerad prezentoval. az vam staci informacia, ze spatne Yky v TT vadia aj mne a ze pracujem na stavebnici s odliatkov, leptov a potiskami tak sa nemate coho bat. casovo by som to mal rad do vianoc no nerucim lebo pracujem a v zime veela lyzujem :) potom budu nasledovat vsetky osobne vozne z parku CD :)

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... =3175/7945
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... =3175/7945
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » stř 15 říj, 2008 2:37 pm

Pokud by ti to jaro šlo tak jak do teď tak si myslím že i ty odlitky by stačili. Skutečně to vypadá dobře. Jsem se tě chtěl pouze zeptat jestli by se teda dalo počítat s tím že by si pro nás pár těch odlitků vyrobil až to bude hotový?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pája » stř 15 říj, 2008 3:18 pm

Pokud nějaké zbudou na odprodej,hlásím se také.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod TTmili » čtv 16 říj, 2008 8:40 am

A nebo je tu ještě jedna možnost a to kontaktovat nějakého výrobce leptů. Možná by nebyla špatná kombinace kdyby jaro odlíval podvozky a střechu podobně (prostě to co už má hotový) a leptaři by udělaly skříně.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pája » čtv 16 říj, 2008 8:44 am

To nezní špatně...
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Y v TT

Příspěvekod jaro » čtv 16 říj, 2008 11:16 am

to se vi hosi, ze si to nenecham len pre seba. ked budu formy tak bude vsetko. co sa da to odlejem a co bude lepsie urobit z leptu tak to odleptam. leptanie mi nerobi problem tiez. a kedze napisi budu formou obtisku (s tampoprintom este nepocitam) tak detailisti si mozu postavit konkretny vagon s inventarnym cislom, dom.st. a dkv podla zelania :)
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

BDs v TT

Příspěvekod jaro » čtv 30 říj, 2008 8:52 am

zatial kym vyroba suciastok viazne (servisna kontrola 3D tiskarny) som zapracoval na dalsom projekte ktory vznikne paralelne s voznom B. k tejto dvojici este pride A, AB a Ds. termin este neznamy. dufam, ze sa bude pacit :)

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... 3175/46058
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » sob 01 lis, 2008 4:48 pm

Výborně myslím že to nemá chybu a určitě se to líbí. Jen sem se sekl trochu nad tím spřehlem. Bude ta kinematika i pro normální tilligácký nebo si to bude muset na jeho spřahlo upravit?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Y v TT

Příspěvekod jaro » úte 04 lis, 2008 7:31 am

suciastky su designovane na spriahlo micro trains ale vypodlozenim nosica kinematiky je mozne pripevnit spriahlo akekolvek
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » stř 26 lis, 2008 8:31 pm

Musím tě Jaro pochválit opravdu skvělá práce. Jen když jsem si teď projížděl fotky s vozy Y tak jsem si všiml docela velkých rozdílů mezi vozy německé a maďarské produkce. Chtěl jsem se jen zeptat na jaký se chystáš ty.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jaro » čtv 27 lis, 2008 8:19 am

vzhladom k tomu, ze material na stavbu voznov vznikol tak, ze som prisiel na nadrazi, pofotil, pomeral a namodeloval, tak s prihliadnutim k odkazu http://zeleznice.e-metro.cz/rady/rada_b_nov.htm kde pisu, ze madarske vozy su uz zrusene tak to bude asi nemecky. priznam sa, ze by som mohol vediet viac o povode a modifikaciach tychto voznov, ked ich uz modelujem, ale moc som ani nebadal. moc by som vsak ocenil keby si sa podelil so svojimi poznatkami ohladne konstrukcnych rozdielov. je mozne, ze by sa jednotlive diely dali navrhnut tak aby prestavba na madarsku koncepciu nebola komplikovana. pripadne vyrobit nejaky tuningovy doplnok ako planujem k vozom na prestavbu na modernizovanejsiu variantu s podvozkami Gorlitz Va.
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » čtv 27 lis, 2008 7:38 pm

Největší rozdíl je asi v zaoblených koncích střechy. Jinak Skříň by měla být stejná aspoň podle plánků. Pak jsou tam takové menší detaili které si modelář dodělá sám a ten komu na tom tolik nezáleží může jenom zaoblit střechu. Já si myslí že tu střechu by si mohl zaoblit každý sám to problém není ale kdyby si dělal rovnou jen maďarskou verzi tak by to bylo horší.

Edit: Každopádně co sem se znovu díval na fotky i německých vozů tak jsem zjistil že i ty jsou občas se zaoblenými střechami. Ale u Maďarských to bylo znát víc. Já bych volil variantu že by byla střecha hranátá a každý si jí dobrousí tak jak bude chtít nebo jí nechá původní.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jaro » pát 28 lis, 2008 10:04 am

mozes mi prosim ta poslat tie fotky na tripino@seznam.cz nech mam presnejsiu predstavu o com vravis? ako su na tom komponenty pod skrinou vozu? bateriove skrine su na rovnakom mieste jak pre nemecke tak pre madarske vozne?
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod TTmili » pon 08 pro, 2008 9:40 pm

Možná je tu řešení na dosah. Dle mě jsou vozy prodávané firmou Deltax http://deltax-bahn.cz/shop/product_info ... ts_id=1114 vozy typu Y. A to přesné. Stačí přestříknout a je. Jestli to tak není tak mě opravte neboť fotky stojí sprominutím za ho*no a vkládám to sem o půl desátý večer takže oči taky nevidí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků