T679 Ragulin

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

T679 Ragulin

Příspěvekod Tomáš » sob 19 črc, 2008 6:01 pm

už se tu sice probíralo podobné téma,ale přesto bych se chtěl ještě jednou vrátit k modernizaci modelů NDR.Mám tu jednu starou lokomotivu T679 (Brno-Maloměřice),je to jedna z mých prvních lokomotiv,co jsem si kdysi dávno koupil,takže k ní mám celkem kladný citový vstah.Vědšinu modelů z NDR jsem už zrušil a soustředím se na stavbu nových stojů,ale tento stroj bych rád rozhýbal...lokomotiva jezdí celkem špatně,když se ale rozhýbe což jí hooodně dlouho trvá,pak to zase stojí zato,má skvělou adherzi.Takže může mi tu někdo poradit jak by se dala modernizovat,aby spolehlivě jezdila a já nemusel trnout kdy zastaví uprostřed tunelu.nemám s tím žádné zkušenosti,a nerad bych jí nějakým neodborným zásahem,umrtvil nadobro....
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 19 črc, 2008 6:20 pm

sežeň si tu verzi čsd od Roca a máš klid. modely od BttB nikdy pořádně jezdit nebudou. jestli jsem se tě tím dotkl sorry ale je to můj názor
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Tomáš » sob 19 črc, 2008 6:36 pm

vlastimil vašíček píše:sežeň si tu verzi čsd od Roca a máš klid. modely od BttB nikdy pořádně jezdit nebudou. jestli jsem se tě tím dotkl sorry ale je to můj názor


Jojo já vím máš 100% pravdu,ale přece musí být nějaká možnost to trochu modernizovat,třeba i vyčistit,něco povyměnit atd...je mi toho fakt líto :cry:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 19 črc, 2008 6:39 pm

už jenom pohon kardany byl zle zvolený. ragul v obloucích mlátí kardany o vnitřní kola podvozků a to zapříčiňuje ten rachot. dál se točivým momentem motoru na napružených plíčkách naklání na stranu podle toho kam jede a to ve spojení s tím kardanem způsobuje problémy v obloucích. být tebou tak si ho dám do vitríny a seženu si Roco. aa pokud si myslíš že má velkou sílu tak jsi nejezdil s tím Rokáckým ragulem :D to je teprve tažná síla
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Tomáš » sob 19 črc, 2008 7:01 pm

hm 3000kč :cry: tak to mám asi smůlu,,on když se rozjede tak jezdí celkem solidně,ale chtělo by to nějak vyladit
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » ned 24 srp, 2008 8:10 am

Já si dovolím s Vlastou nesouhlasit. Mám ragulina od BTTB a musím říct že kdyyž sem ho před cca 3 rokama kupoval byl jak novej. Nerachotí v zatáčkách je úžasně citlivej na jakoukoli změnu napětí. Jediný co s ním dělám je že ho po naběhání 50 hodin vyčistím a vyměnil sem žárovky za ledky. Je to možná nějakej hodně dobrej kus a sám si říkám že sem měl obrovský štěstí. Je totiž na úrovni tauruse.
Naposledy upravil TTmili dne ned 24 srp, 2008 8:27 am, celkově upraveno 2
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 24 srp, 2008 8:14 am

na úrovni tauruse :D dovol abych se zasmál

to je jako srovnávat bobinu bttb a mašinou od Kuehna. asi jsi neviděl jezdit ragula od Roca
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 24 srp, 2008 8:23 am

Měl jsem starýho ragulina taky jako novýho,ale s taurusem bych ho nikdy nesrovnal.Je to totiž podle mě nesrovnatelný :lol: Nakonec jsem z něj vyoperoval převody a muj malej ho má na hraní.No a roco ragulin?
To je pohádka v TT provedení a oproti BTTB obrat o 180 a pryč.Jediný co mě na něm mrzí,že nemá jako dolepovací detail čelník a že nemá od výrobce obdélníkový nárazníky,ale to jsou prkotinky :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod TTmili » ned 24 srp, 2008 8:30 am

Viděl sem rocackýho ale s nim to nesrovnávám. Dneska už to tak slavný není ale tenkrát to bylo fakt jak taurus. možná mám na druhou stranu tauruse zmetka protože v zatáčkách šíleně hučí a sem tam i poskakuje jak koza ale ragulin má skutečně dobrý jízdní vlastnosti.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 24 srp, 2008 8:54 am

Asi první série,nebo špatně koleje.Já mám herkula,kterej je na stejný platformě a za 1500 jsem fakt fakt překvapenej,jak krásně jezdí a co všechno utáhne.No tak hlavně ať to tomu tvýmu ragovi vydrží a dál dělá radost :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 24 srp, 2008 8:57 am

já bych to tipoval na špatné koleje. mám taura z první serie a jezdí dokonale, stejně jako dva herkulesy a ICE3
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod TTmili » ned 24 srp, 2008 9:13 am

No tak na špatný koleje bych to neviděl když to sou Tilligovy flexky aj. To je fakt asi něco přímo s tím kusem (motor, kontakty,...). Ať ho vyčistím a promažu sebelíp stejna skáče. Fakt bych to typoval na motor.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 24 srp, 2008 9:20 am

můžou být sebelepší koleje ale pokud jsou blbě položené tak to prostě nejede a nepojede
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Pája » ned 24 srp, 2008 9:27 am

Moje osobní zkušenost (nehodnotím vzhled a modelovou věrnost,ale techniku):
TILLIG :
1)Rosnička-nový model už není špatný,už je jen nic-moc (3 pól motor,problémy s spřáhlem,pohon jen 2 nápravami)
2)Sergej-jsem sklamanej,jen 3pólový motor,vysoké těžiště a jen 4 hnané nápravy
ROCO :
1)Ragulin-osobně se mi líbí zatím nejvíc s toho co již mám,hnané všechnu nápravy,těžiště nízko,slušná hmotnost,super jízdní vlastnosti.Snad by se dalo vytknout osvětlení žárovičkou přes světlovody.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod BaWiS » ned 30 lis, 2008 7:43 pm

Pája píše:Moje osobní zkušenost (nehodnotím vzhled a modelovou věrnost,ale techniku):
TILLIG :
1)Rosnička-nový model už není špatný,už je jen nic-moc (3 pól motor,problémy s spřáhlem,pohon jen 2 nápravami)
2)Sergej-jsem sklamanej,jen 3pólový motor,vysoké těžiště a jen 4 hnané nápravy
ROCO :
1)Ragulin-osobně se mi líbí zatím nejvíc s toho co již mám,hnané všechnu nápravy,těžiště nízko,slušná hmotnost,super jízdní vlastnosti.Snad by se dalo vytknout osvětlení žárovičkou přes světlovody.


Tak teď jsem z toho jelen, vysvětlíte mi to někdo prosím?
Nevyznám se v přezdívkách, takže co je Ragulin a Ludmila? Sem myslel že to je "jedno a to samé" (že třeba Ragulin je BR 130 a Ludmila 232, ... i když na pohled "stejné" viz Br 130 a BR 132,232,234,...).

Mám od Roca BR 234 z DCC setu a má hnané jen 2 nápravy na každém podvozku. Což mě zklamalo, bo sem to od Roca čekal. Např Mehano má na 250 hnané všechny nápravy a jízdní vlastnosti fakt dobé, tažná síla, světlo diodama, kinematiku)

Ta M62 mě taky zklamala stejně jak Tebe - těžiště vysoko (je taková "kymácivá", těžítko jde vidět v oknech a ještě v jednom okně jde vidět konec těžítka) a pohon jen na 2 nápravy. Přitom si myslím, že by nebyl problém ji udělat na všechny tři (podle mě to Tiilig flinká)

Jinak mi teda prosím někdo vysvětlete, která loko má jakou přezdivku a který ten váš Ragulin má hnané všechny nápravy, díkes :wink:
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků