Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 27 led, 2024 7:48 pm

Scoot píše:MTB... No kdo by to před pár roky řekl? Nevěřil bych mu ...a nyní je z čeho si vybírat .)
Tak komu tady ujel vlak?
Asi mě..


MTB bych si dovolil upresnit. Kdo vi, co a kdy vyrobi a zda to vubec bude mozne koupit. Je to sazka do loterie. Neda se to ani objednat, kdyz se vyrabeji serie mensi, nez je pocet objednavek. A kdyz uz se vam to podari a model koupite, tak je zase ve hvezdach, zda mela ten den jejich obsluha tampotisku dobrou naladu a stroj pred spustenim vyroby seridila.
Ve skutecnosti neni z ceho si vybirat, protoze pan MTB toho nevyrabi tolik, abyste si mohl vybirat. Loni se mi podarilo koupit Vindobonu a 1 pomeranc (ze 3). Zadne jine objednane modely MTB nedodal.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 144
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod look23 » ned 28 led, 2024 2:22 pm

Koukal jsem, že na aukru se začínají objevovat Hurvínci M131.1 v TT. Žeby někdo věděl více. Nejedná se o 1 model, ale za poslední 1/4 rok asi 4 modely a různí prodejci.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1184
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod hank » ned 28 led, 2024 4:06 pm

look23 píše:Koukal jsem, že na aukru se začínají objevovat Hurvínci M131.1 v TT. Žeby někdo věděl více. Nejedná se o 1 model, ale za poslední 1/4 rok asi 4 modely a různí prodejci.


Tak hurvínci v TT se tam (a nejen tam, ale třeba i v takovém Hobby shopu, který je dost často mívá i skladem) průběžně objevují už nejmíň 15 let.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6166
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » ned 28 led, 2024 4:52 pm

Jan+Bjoern píše:
Scoot píše:MTB... No kdo by to před pár roky řekl? Nevěřil bych mu ...a nyní je z čeho si vybírat .)
Tak komu tady ujel vlak?
Asi mě..


MTB bych si dovolil upresnit. Kdo vi, co a kdy vyrobi a zda to vubec bude mozne koupit. Je to sazka do loterie. Neda se to ani objednat, kdyz se vyrabeji serie mensi, nez je pocet objednavek. A kdyz uz se vam to podari a model koupite, tak je zase ve hvezdach, zda mela ten den jejich obsluha tampotisku dobrou naladu a stroj pred spustenim vyroby seridila.
Ve skutecnosti neni z ceho si vybirat, protoze pan MTB toho nevyrabi tolik, abyste si mohl vybirat. Loni se mi podarilo koupit Vindobonu a 1 pomeranc (ze 3). Zadne jine objednane modely MTB nedodal.


Tohle mi připadá trochu přísné. Nemám MTB modelů tolik, nicméně za poslední dva roky jsem asi 3 koupil. Vždy jsem u svého prodejce předobjednal a model během 3 až 6 měsíců dorazil.
Po oznámení, že je skladem většinou rychle jedu do obchodu, kde bývá tou dobu stejných modelů skladem více a případně vyberu jiný kus.
Takže, ano, vyrábí se malé série, z hlediska finálního stavu to je trochu loterie, ale dá se vybrat. A když už se požadovaný model vydá, není problém se k němu dostat.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 29 led, 2024 2:24 am

Ivan píše:Tohle mi připadá trochu přísné. Nemám MTB modelů tolik, nicméně za poslední dva roky jsem asi 3 koupil. Vždy jsem u svého prodejce předobjednal a model během 3 až 6 měsíců dorazil.
Po oznámení, že je skladem většinou rychle jedu do obchodu, kde bývá tou dobu stejných modelů skladem více a případně vyberu jiný kus.
Takže, ano, vyrábí se malé série, z hlediska finálního stavu to je trochu loterie, ale dá se vybrat. A když už se požadovaný model vydá, není problém se k němu dostat.


Pro me je problem se k modelu dostat. Zadny katalog ani seznam novinek neexistuje. Takze zbyva forum a www stranky. Jakmile se tam neco zajimaveho objevi, tak objednam. Ale jestli vyrobce objednavku vyridi nebo ne, to nemohu nijak ovlivnit ani ja ani prodejce.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 144
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod jamik22 » stř 21 úno, 2024 2:43 pm

anketa na LS vozy

https://www.elriwa.de/blog/l.s.-models-tt-schlafwagen-wlab-wlsr-marktabfrage-bis-31.03.2024

Hezká ukázka inflace. Dle TT katalogu stály v původní sérii 50 EUR. Člověk ani netuší co se mu fláká bez užitku ve vitríně. :)
jamik22
 
Příspěvky: 482
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Novinky TT 2024

Příspěvekod drlo » stř 21 úno, 2024 7:59 pm

Colonel32 píše:https://www.elriwa.de/blog/l.s.-models-tt-schlafwagen-wlab-wlsr-marktabfrage-bis-31.03.2024

Automatický překlad do češtiny:

Dotaz na trh do 31. března 2024! Projekt TT s L.S. Modelky

V listopadu 2023 proběhl v naší prodejně mimo jiné informační den Lemke. Z mnoha rozhovorů a reakcí zákazníků vyšlo najevo, že nárazové vozy TT WLAB od L.S. Modely budou opět velmi žádané. Tyto modely byly naposledy dodány v roce 2018.

L.S. Models má aktuálně v nabídce 14 různých variant H0. Existují také dva modely MAV-START, které jsou k dispozici v H0 jako exkluzivní modely. Nyní bychom měli možnost nechat si těchto 16 modelů vyrobit v TT.

Od nynějška do 31. března 2024 provádíme průzkum trhu.

Svým předobjednávkovým chováním a výběrem variant rozhodujete o tom, které modely lze vyrobit nebo zda můžeme projekt zásadně riskovat. Důvodem je: potřebujeme relativně velké celkové množství a minimální množství na variantu. Rozhodnutí učiníme 31. března 2024. Od „projekt se nezadá“ přes „například zrealizujeme pouze 6 variant“ až po „všechny modely se vyrobí“ je myslitelné vše – jsme nadšeni.

Abychom zvýšili vaši motivaci k předobjednávkám, nabízíme předobjednávkové ceny do 31. března 2024. Využijte této příležitosti a podpořte nás při realizaci těchto skvělých modelů pro nominální velikost TT! Dodávka je stále plánována na rok 2024.

Modely jsou náročně navrženy a mají vícedílný a vícebarevný interiér. Mnoho modelových železničářů ocení kvalitu L.S. být modelkám znám.



Skôr by potešila vindobona ČD, ktorú niekedy dávno avizovali, bol tam v sete aj reštaurák, snád im to niekedy vyjde :wink:
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Leoš Vobořil » stř 28 úno, 2024 12:21 pm

Tak komu taky prisly cisterny z Igry bez podvozku?
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod k.vojta » stř 28 úno, 2024 2:58 pm

Přišly s podvozkem zato ale špinavé od barvy a lepidla a s křivě nalepenými doplňky (nárazníky, stupačky, zábradlí). Něco tak odfláklého mi zatím nepřišlo ani od MTB.

20240228_132233.jpg
k.vojta
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09 pro, 2022 1:48 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Radek Strnad » stř 28 úno, 2024 4:59 pm

Chci věřit, že ty popisy jsou bílé. Na fotce vypadají sv. modré, ale snad to bude foťákem. Jinak zatím docela nářez, za ty peníze. Co to je pod tím pravým nosníkem - lepidlo nebo neodstraněný otřep? :roll:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod colt274 » stř 28 úno, 2024 5:17 pm

Má někdo představu, kdy se předlohy těchto vozů (včetně chystaných vozů z jiných forem) začaly vyrábět? Zajímalo by mě, jestli by alespoň některé varianty byly vhodné pro V. epochu, klidně po přestřiku :twisted:
colt274
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 12 dub, 2016 3:30 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod k.vojta » stř 28 úno, 2024 8:30 pm

Radek Strnad píše:Chci věřit, že ty popisy jsou bílé. Na fotce vypadají sv. modré, ale snad to bude foťákem. Jinak zatím docela nářez, za ty peníze. Co to je pod tím pravým nosníkem - lepidlo nebo neodstraněný otřep? :roll:

Popisy jsou bílé, je to foťákem. Pod nosníkem je lepidlo (a nejen tam).
Je smutný, že obilňáky od Arnolda za skoro poloviční cenu přišly bez jediné chyby.
k.vojta
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09 pro, 2022 1:48 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod rawen » čtv 29 úno, 2024 2:16 pm

Ahoj, můžeš prosím specifikovat ty obilňáky?

Díky, Radek

k.vojta píše:
Radek Strnad píše:Chci věřit, že ty popisy jsou bílé. Na fotce vypadají sv. modré, ale snad to bude foťákem. Jinak zatím docela nářez, za ty peníze. Co to je pod tím pravým nosníkem - lepidlo nebo neodstraněný otřep? :roll:

Popisy jsou bílé, je to foťákem. Pod nosníkem je lepidlo (a nejen tam).
Je smutný, že obilňáky od Arnolda za skoro poloviční cenu přišly bez jediné chyby.
rawen
 
Příspěvky: 1712
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod k.vojta » čtv 29 úno, 2024 3:17 pm

Ahoj, obilňáky mají krásně čitelné popisky (dokonce i nabarvené přestavovače brzd), nikde žádné stopy barvy ani lepidla. Všechny díly k sobě pěkně lícují. Zábradlí a doplňky jsou již dosazené z výroby (žádné dodo) a nenašel jsem žádný ohnutý nebo zlomený kus. Žebřík a pochozí lávky sice nejsou z leptu ale plastové, zato mnohem detailněji provedené a hlavně v měřítku (u Igry by tama propadla celá noha, možná i člověk).
Jedna cisterna ze setu u Igry vyjde na 1460 Kč, obilňák od Arnolda ze setu na 889 Kč.

20240229_095242.jpg
k.vojta
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09 pro, 2022 1:48 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod rawen » čtv 29 úno, 2024 4:58 pm

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1712
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zlámalík a 7 návštevníků