Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy)

Příspěvekod StandaR » pon 04 pro, 2023 9:15 am

Ferys píše:Roco 2024: Brejlovci, bastardi, barči, sergeje, kufr.


Nevím jestli to už bylo řečeno jinde ale Roco nahodilo dostupnosti na web

Koleje už jsou zelené a dokonce i v některých obchodech skladem.

Motorové lokomotivy a Vozy se zdají být cíleny na Q4/24
Bastardi, Ypsilonky a Startset cílí na Q3/24
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » pát 15 pro, 2023 10:03 pm

Scoot píše:Newinky.-)
Piko 2024... premiéra za 3dny
https://m.youtube.com/watch?v=uyBrz_RMclA


Tak jsem zvědav, zda bude v Téčku něco ecth nového. Vzhledem k Plecháčovi čekám jen mutace, ale kdo ví.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod čapik » sob 16 pro, 2023 9:18 pm

Plecháče by mohli vydat v Najbrtu.
Uživatelský avatar
čapik
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 17 pro, 2011 1:41 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Adam96 » ned 17 pro, 2023 11:58 am

Nejspíš to tak bohužel dopadne. Výrobci se, snad vyjma MTB, naučili setrvale ignorovat V. epochu. Na své si přijdou buď důchodci, nebo děti na výstavách, které vidí to, co můžou vidět dnes na skutečných kolejích. Ale opomíjet ČD v barevných mutacích, které na těch mašinách jsou/byly až 25 let v kuse, (ostatní ČSD mutace nebo VI. epocha sotva půlku), mi nepřijde moudré.
Pak si můžou výrobci neustále stěžovat na nízké prodeje a nerentabilitu, když nechtějí nic nabídnout generaci 25-45let, což jsou lidi v produktivním věku a často s pěknou výplatou.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Davca » ned 17 pro, 2023 12:25 pm

Adam Buchal píše:Nejspíš to tak bohužel dopadne. Výrobci se, snad vyjma MTB, naučili setrvale ignorovat V. epochu. ...


Zdravím,
sice již za chvíli opustím Vámi uvedenou maximání věkovou hranici, ale co už. :) Zkušenosti jsou víceméně stejné. Při nákupu v kamenných obchodech jsou v drtivé většině dvojí zákazníci - mamky a taťkové pořizující ratolestem něco v VI. epoše protože to dětičky opravdu vidí dnes jezdit nebo starší kolegové vyznávající epochu IV. Osobně sice tíhnu k epoše VI. protože to holt díky svému zaměstnání také vidím denně pod okny, ale když to šlo, nepohrdl jsem ani kousky z devadesátých a nultých let kdy se svět kolem zase vnímal jinak a na tu dobu jsou "fajn" nejen nádražácké vzpomínky. Takže co se například nákladních vozů v V. a VI. epoše týče, pro mě jedině stavebnice SDV model-u a ne kdejaké tovární přestřiky. A příští rok by to snad mohlo být pro fandy V. epochy lepší především díky fy. ROCO - ex. Kuehn Berta ČD 751 375 a dvě sady šedozelených ČD Ypsilonů. Jo, a k těm výplatám - ano, pořád se nadává že lidi na nic nemají, ale já v té šestce mám vlastně štěstí. Pro mě jsou toho totiž tak dva lokomotivní kousky ročně a na to se už pomalu našporovat dá. :D
Od PIKA bych nejraději konečně TT Čmeláky v V. nebo VI. epoše.

David
Davca
 
Příspěvky: 270
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod durik6 » ned 17 pro, 2023 4:58 pm

A ak sa DS podari dotiahnut davno slubene Kuehn modely do zdarneho konca, mozno si predsalen bude z coho vybrat :
"Tento týden se posunulo jednání o modelech původně od firmy Kuehn. Bardotky, Brejlovci…Ještě chvíli vydržte, až bude finálně jasno, pošlu info."
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » ned 17 pro, 2023 8:58 pm

Ze kdy je info? David S mi psal, že asi nic nebude (ca říjen?) , ale jestli se mu to podaří dojednat, jedině dobře. Hlavně by to mohlo otevřít cestu i do budoucna pro další limitky a zajímavé mutace.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod durik6 » ned 17 pro, 2023 9:10 pm

Ma to oficialne na stranke. Aktualne 3.prispevok "Novinky" s aktualizaciou 12.12.2023.
Tato aktualizacia noviniek asi zanikla v tieni dvoch novsich prispevkov... aj ja som si to vsimol az dnes.
Naposledy si pisal, ze Limitky M152 nebudu, tie asi naozaj nebudu, ale ine mozno budu
Cele to ticho bolo podozrive, tak verim, ze sa to podari
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » ned 17 pro, 2023 9:20 pm

Aha, tak to jsem fakt přehlédl. Tyhle nenápadné aktualizace nejsou vidět.
Diky za upozornění a uvidíme tedy. Mně však šlo hlavně o M152...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod look23 » pon 18 pro, 2023 9:10 am

M152 vyrobí Roco.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Ivan » úte 19 pro, 2023 12:08 am

look23 píše:M152 vyrobí Roco.



To je jasné, ale velký otazník visí nad limitkami. Resp. DS psal, že nebudou. To jednání se týká zřejmě jen Bardotek a Brejlovcu. Třeba však ještě překvapí.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Stanin » úte 19 pro, 2023 4:48 am

No i za ty brejle budu rád. Tak snad výjdou. Na 810 si klidně počkám.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Radek Strnad » úte 19 pro, 2023 5:50 pm

No nevím chlapci, na posledního Brejlovce od Roco, před jejich přerušením výroby vel. TT před několika lety byly předobjednávky na několik stovek ks. Přesto to Roco nevyrobilo, neboť se to prý nevyplatilo(najbrtí verze). Kolik ks by musela limitka mít, aby to šlo do výroby???? Kdo to zaplatí a vezme na sebe riziko, že se to neprodá. Přeci jen, Brejlovců, ale i Zamračených už bylo vyrobeno opravdu hodně. Byl bych hóóódně opatrný.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod Adam96 » stř 20 pro, 2023 2:08 pm

Radek Strnad píše:No nevím chlapci, na posledního Brejlovce od Roco, před jejich přerušením výroby vel. TT před několika lety byly předobjednávky na několik stovek ks. Přesto to Roco nevyrobilo, neboť se to prý nevyplatilo(najbrtí verze). Kolik ks by musela limitka mít, aby to šlo do výroby???? Kdo to zaplatí a vezme na sebe riziko, že se to neprodá. Přeci jen, Brejlovců, ale i Zamračených už bylo vyrobeno opravdu hodně. Byl bych hóóódně opatrný.


Mě přijde, že v tomto oboru byznysu vládne určitá podělanost s prominutím. Jednou jsem si v prodejně posteskl, že jsem měl chuť utrácet, ale ve vitrínách nemá nic, co by aktuálně mohl mít. Bylo mi řečeno, že co chci, si mám hned zkraje roku předobjednat a on nemůže riskovat, že objedná modely za desetitíce a pak mu to tam bude ležet ladem.....A hned druhým dechem dodal, že pár dnů nazpět mu přišlo 6 vozů ČD (myslím ypsilonky Tillig) a všechny prodal do 2h od vybalení. Tak kde je ten risk :?: Hlavně, že v takových prodejnách se roky válí modely DR a DB a neštěkne po nich pes.
Jiný prodejce si zase stěžoval na to, že chce dělat větší předobjednávky do zásoby na jalovější období, je ochoten to sponzorovat penězi z jiného zdroje obživy, ale výrobci mu pak dodávají sotva polovinu. :!:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2024 (a něco navíc jako vždy

Příspěvekod JendaTT » stř 20 pro, 2023 9:26 pm

Malinko OT:
Tohle se snad děje ve všech odvětvích - nikdo nechce riskovat a dle toho to vypadá, vše je na objednávku, čeká se dlouho... Naposledy jsem řešil nové auto - utratil bych i hodně, ale prostě slušná auta, se slušným motorem dneska nejsou. A elektriku zatím nechci. Když už něco chci objednat, tak dodání za 12 až 18 měsíců? A to ještě možná, pokud modelovou řadu automobilka do té doby nezruší vůbec.

To, že se na modely mašinek čeká dlouho, to bych i chápal. Na druhou stranu si myslím, že kdyby byla cena i vyšší, tak proč hned sekat tisícové série? Tak se toho nechá vyrobit méně, byť dražšího - ale chce to modely, o které je zájem...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků