Spřáhla MTB v TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod AlexD » pát 11 srp, 2023 11:38 am

DSCN5573[1].JPG
DSCN5573[1].JPG (44.93 KiB) Zobrazeno 2595 krát
Se spřáhly od MTB mám rozdílné zkušenosti. Některé fungují bezchybně a u některých jdou západky ztuha. Taky máte takové zkušenosti ? Jako by drážka pro západku nebyla čistá. Rovněž spřáhla by výrobce mohl dodávat osazená ozkoušená. Jak madla u schůdků, tak s přáhla bude chtít na vozech osazené každý zákazník. . Volitelné příslušenství by mělo být, hadice, hák atd...
Asi jsem našel příčinu problému závady spřáhel. Původně jsem se domníval, že je špatný PVC výlisek. Pak jsem si podrobněji proti světlu prohlédl západku. Výrobce západky vyrábí pravděpodobně vyrážením z plechu. Zřejmě opotřebovaná raznice způsobí, že na okrajích západky vzniknou nepatrné hranky. Stačí je lehce strhnout pilníčkem, pak už se pohybuje volně. viz příloha (obroušené hrany i s barvou na kov). Je to mnohem lepší.
Uživatelský avatar
AlexD
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 26 led, 2016 7:53 pm
Bydliště: Dambořice

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod radula63 » pát 11 srp, 2023 8:06 pm

AlexD píše:
DSCN5573[1].JPG
Se spřáhly od MTB mám rozdílné zkušenosti...

Nápad skvělý (drobná úprava plechové části spřáhla. Ale PROČ NOVÉ VLÁKNO, když už jsi psal o tom samém jinde ????
Tvé vlastní založené vlákno - viewtopic.php?f=18&t=13965
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod Jarda H. » sob 12 srp, 2023 7:01 am

To radula63 :
Proč ?! Třeba proto, že v původním vláknu se to "zvrhlo" na diskuzi o magnetickém spřáhlu :lol: Nevidím problém, když konkrétní upozornění na úpravu spřáhla je (také) v sekci TT.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod AlexD » ned 13 srp, 2023 4:07 pm

Děkuji. Zodpověděl jste to za mě. Chtěl jsem se o poznatek podělit s provozovateli vozidel MTB, které trápil podobný problém jako mě. Zejména, že za spřáhla MTB není jednoduchá komaktbilní náhrada. Ještě by spřáhla mohl výrobce prodávat jako náhradní díl.
Uživatelský avatar
AlexD
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 26 led, 2016 7:53 pm
Bydliště: Dambořice

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod Jan+Bjoern » ned 13 srp, 2023 9:25 pm

AlexD píše: Původně jsem se domníval, že je špatný PVC výlisek.


Ja bych rekl, ze PVC se k vyrobe modelu vubec nepouziva. Z PVC se delaji odpadni roury, modely ne.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod AlexD » pon 14 srp, 2023 8:26 am

Sorry. že jsem nespecifikoval druh umělé hmoty. Za našich "mladých" let se všemu vyrobenému z umělé hmoty, říkalo zkráceně z PVC... Ale myslím, že jak tato moje, tak ta Vaše poznámka do diskuzního tématu nepatří a administrátor je obě smaže.
Uživatelský avatar
AlexD
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 26 led, 2016 7:53 pm
Bydliště: Dambořice

Re: Spřáhla MTB v TT

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 14 srp, 2023 8:48 pm

AlexD píše:Sorry. že jsem nespecifikoval druh umělé hmoty. Za našich "mladých" let se všemu vyrobenému z umělé hmoty, říkalo zkráceně z PVC... Ale myslím, že jak tato moje, tak ta Vaše poznámka do diskuzního tématu nepatří a administrátor je obě smaže.


Staci to opravit v puvodnim prispevku a upozorneni na nesmysl muze byt smazano.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků