Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod jirka64 » stř 18 led, 2023 9:12 pm

O existenci stavebnice rosničky v TT nevím,ovšem kdysi někdo se svolením pana Zahrádky nechal vyleptat zmenšeninu HO leptu.Se všemi nectnostmi tohoto postupu,některé díly byly nepoužitelné,ale jako základ se to využít dalo.To je můj případ,sehnal jsem lept náhodně na modelbazaru,použil ho jako základ a zbytek si dovyrobil.Jinak existuje odlitek rosničky zde: http://odlitkymodely.cz/tt_parni_lokomotivy.html Ale odlitek je dost křivý a takový zvláštní.Jako základ pro někoho,kdo by si pohrál s jeho úpravou by asi stačil.Ale opravdu šikovný hračička.Pojezd jsem použil upravený ze stavebnice papouška.Možná někdo z místních modelářů zmenšený lept vlastní a nehodlá ho již stavět a poskytl by ti ho,to by bylo řešení také.Ovšem kdo?To netuším.
jirka64
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 11 lis, 2020 11:24 am
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod 987mis » čtv 19 led, 2023 4:25 am

Díky za odpověď. O stavebnici právě taky nevím, tak jsem se raději zeptal, zda mi něco neuniklo :) Pokud do doby stavby někdo s rosničkou nepřijde, tak to vidím na konstrukci z leptu + 3D tisk :) Verze odlitku by také nemusela být špatná, ovšem za předpokladu, že by se použil pouze hrubý základ a všechny detaily na něm by se odbrousily pryč a nahradily za nové. Otázka, zda to za tu námahu stojí a jak moc tvarově přesný ten odlitek je. Na pojezd jsme šli obdobně - také bude z papouška. Každopádně se těším na fotky rosničky :)
Uživatelský avatar
987mis
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 10 črc, 2013 9:47 pm
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod jirka64 » čtv 19 led, 2023 10:32 pm

Znáte tuto stavbu.Zde borec odlitek zčásti využil http://www.kzmtt.cz/rosnicka-464.202
jirka64
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 11 lis, 2020 11:24 am
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod 987mis » pát 20 led, 2023 4:23 am

Neznám, ale přesně taková je má představa. Z odlitku použít jen základní tvar a veškeré detaily nakreslit jakožto lept nebo vytisknout z resinu :)
Uživatelský avatar
987mis
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 10 črc, 2013 9:47 pm
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod jirka64 » ned 26 bře, 2023 9:12 am

rendo píše:Nejako rychlo zmizol z ponuky? :?:

Již je opět v nabídce.
jirka64
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 11 lis, 2020 11:24 am
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod blekk1 » pon 27 bře, 2023 9:00 am

Ahoj, mne uz Albik 2.serie dorazil. Bol tam opraveny diel c.10, drziak zadneho behuna.
Zacal som stavbou pojazdu tendra. Pri vrstveni bocnic podvozkov a ramu pojazdu si treba postrazit polohu jednotlivych dielov. Podla navodu sa maju fixovat podvozky tendra v rame proti bocnemu posunu cca 1mm plastovymi dostickami. Ja som tam dal olovene platy. Inak diely do seba krasne zapadaju. Kasna tendra 935.0 je po rekonstrukcii, t.j vo verzii s prikladacom. Takisto aj kotol masiny ma komin Kylchap, co je tiez po rekonstrukcii pocas prevadzky… fotky postupne zavesim na moje rajce.

Ak mate niekto nejake finty alebo vylepsenia zo stavby, tak dajte vediet.
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod jirka64 » pon 27 bře, 2023 10:15 am

Buď zdráv,čtu pozdě,poslal jsem ti mejl a vyptával se.Obrázky na Rajčeti jsem zhlédl,přišlo mi echo na mejl.Ovšem ty už si zde něco uvedl.Již mám Albatrosa 1.serie také na stole,ale začínám běhouny a rámem.Závěs zadního běhounu jsem si upravil sám.To bude všechno zase na dýl.Ať se ti stavba daří.Jirka.
jirka64
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 11 lis, 2020 11:24 am
Bydliště: Rozdalowicz

Re: Krásný vánoční dárek, stavebnice 498.0 Albatros v TT.

Příspěvekod jirka64 » čtv 21 pro, 2023 11:41 am

Zajímalo by mne,jaký byl vlastně odstín na nulkovém albatrosu modrošedá barva Temperol 1066.Jaký odstín RAL tomu asi odpovídá,jestli ovšem vůbec lze přiřadit.To samé odstín 1038 hnědá nebo spíše červenohnědá.Asi cihlová.Stříbrná střecha a pruh na ochozu a tendru si asi dovedu docela představit.Taková stříbrná jako na roury od kamen,možná s trochou bílé.Někde se tady o té modré diskutovalo a srovnávalo s motorovou jednotkou M 494.0 či co.Ale píše se modrošedá a ta na té 494.0 mi připadá hodně tmavá švestková modrá či pařížská modř.Myslím,že byl nulkový albatros světlejší.
jirka64
 
Příspěvky: 77
Registrován: stř 11 lis, 2020 11:24 am
Bydliště: Rozdalowicz

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PetrL a 15 návštevníků