Zkušenost s nákupem

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Zkušenost s nákupem

Příspěvekod TTJan » stř 19 říj, 2022 8:54 am

Zdravím kolegy modeláře. Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost s nákupem lokomotivy. Sdělím vám pouze sled událostí, bez subjektivních názorů, ať si každý z vás udělá svůj názor, kdo za co může. Třeba je nás více, kteří mají podobnou zkušenost.

V srpnu tohoto roku jsem u pana Janáčka, modelove-hracky.cz, objednával TT model lokomotivy Tillig 02751, tedy kocoura v nátěru ČD. Snažil jsem se ho ještě rychle někde sehnat, protože to byl již výprodejový model, v té době už prakticky nikde nebyl. Pan Janáček mi do telefonu řekl, že lokomotivu odesílá, jen ji musí ještě zkontrolovat. Ptal jsem se, jestli je s lokomotivou nějaký problém, ale pan Janáček řekl, že ji musí zkontrolovat, protože mu před pár dny přišla, že ji měl objednanou. A že objednává výhradně přímo od firmy Tillig. To už jsem zpozorněl, protože lokomotiva dobře více jak půl roku nešla objednávat, skoro nikde nebyla, byla vyprodaná, tedy dodání firmou Tillig před několika dny mě znejistělo.

Za několik dnů dorazila lokomotiva. Již při manipulaci krabička chřestila. Po vytažení lokomotivy jsem zjistil, že jsou špinavá soukolí, špinavá byla rovněž bandáž. Vazelína mezi převody byla plná nečistot. Zábradlí na ochoze bylo prasklé a lepené. Lokomotiva chřestila. Po demontáži kapoty jsem zjistil, že jeden šroub závaží je zcela vypadnutý, druhý volný. Zřejmě někdo pracoval s motorem. Podle mně se tedy jednalo o „bazarovou“ lokomotivu.

Pan Janáček mi do telefonu řekl, že mu lokomotiva před několik dny přišla, že ji měl přiobjednanou, prý byla u Tilligu normálně skladem. Problémy se stavem lokomotivy přiřknul firmě Tillig. Obrátil jsem se proto na firmu Tillig, kde mi odpověděla paní Marina Petau, asi většina znáte, s tím, že poslední dodávky této lokomotivy zákazníkům byly v únoru tohoto roku, od té doby je lokomotiva vyprodána. Proto jsem panu Janáčkovi zaslal vyjádření firmy Tillig, s tím, že není možné, že mu lokomotiva mohla před pár dny přijít, že by byla skladem, a že si ji tudíž mohl přiobjednat, jak řekl. Pan Janáček mi po této informaci odepsal, že lokomotivu obdržel v únoru :-) :-) :-) , a tudíž, že za stav lokomotivy může firma Tillig.

O tuto zkušenost bych se chtěl s vámi, kolegy modeláři, podělit. Nechť si každý sám udělá názor na to, kdo a jaké zboží prodává. Jak jsem již v úvodu napsal, jedná se o výčet faktů, bez subjektivních názorů. Proto jako kompletní informaci také uvádím, že mi v poslední větě panem Janáčkem byla nabídnuta možnost reklamace u něj jakožto prodejce. Této jsem ale nevyužil, protože bych lokomotivu jako nedostupnou sháněl stejně dále někde na bazaru.
TTJan
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19 lis, 2019 8:28 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Luděk » stř 19 říj, 2022 9:19 am

Osobně bych ji doporučeně zaslal zpět jako reklamaci s odůvodněním, že zboží neodpovídá objednávce a požadoval vrácení peněz. Pokud by se cukal tak bych zaslal podnět na čoi.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Zlámalík » stř 19 říj, 2022 9:55 am

TTJan píše:protože bych lokomotivu jako nedostupnou sháněl stejně dále někde na bazaru.

A na to všichni prodejci hřeší. A pak to tak dopadá.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Ivan » stř 19 říj, 2022 10:04 am

Mohu se zeptat, kolik za no chtěl? Tady to zavání, zda se pan nebude chovat jako Tesař, viz diskuze v sekci modelářské obchody.
Je nemyslitelné, že by jako novou loko poslal jetou, jednoznačně je to na vrácení zboží. Kocour se občas objeví někde na bazaru.

Prosím ještě admina za zvážení, zda toto nepřesunout do sekce modelářské obchody, upravit název vlákna. Ať si ostatní přečtou a nenaletí jako ty.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Colonel32 » stř 19 říj, 2022 10:07 am

Tohle vlákno by se

1) mělo jmenovat jinak - tak aby byl jasně zmíněný konkrétní prodejce v názvu, až to bude do budoucna někdo vyhledávat. Kdyby každý postupoval jako ty, tak tu máme 20 vláken nazvaných "zkušenosti s nákupem" a hledej jehlu v kupce sena.

2) by se mělo nacházet v sekci "Modelářské obchody a výrobci"

EDIT: vidím že nejsem sám
Colonel32
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Ivan » stř 19 říj, 2022 10:11 am

Colonel32 píše:Tohle vlákno by se

1) mělo jmenovat jinak - tak aby byl jasně zmíněný konkrétní prodejce v názvu, až to bude do budoucna někdo vyhledávat. Kdyby každý postupoval jako ty, tak tu máme 20 vláken nazvaných "zkušenosti s nákupem" a hledej jehlu v kupce sena.

2) by se mělo nacházet v sekci "Modelářské obchody a výrobci"

EDIT: vidím že nejsem sám


jistě, to je tak, když si nově příchozí nepřečtou pravidla fóra. On to jistě dožene, že? :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod TTJan » stř 19 říj, 2022 10:13 am

Colonel32 píše:Tohle vlákno by se

1) mělo jmenovat jinak - tak aby byl jasně zmíněný konkrétní prodejce v názvu, až to bude do budoucna někdo vyhledávat. Kdyby každý postupoval jako ty, tak tu máme 20 vláken nazvaných "zkušenosti s nákupem" a hledej jehlu v kupce sena.

2) by se mělo nacházet v sekci "Modelářské obchody a výrobci"

EDIT: vidím že nejsem sám


Já jsem se rozhodl pro umístění sem, protože zde se mi to zdá více navštěvovanější.
Do názvu žádného prodejce psát nechci. Jak jsem již v úvodu napsal, nikoho za viníka já subjektivně označovat nebudu, byť mám jasno, nechávám to, ať si každý udělá svůj názor.
TTJan
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19 lis, 2019 8:28 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 19 říj, 2022 10:26 am

Ono by vůbec nejlepší bylo, kdyby hned z kraje pod obsahem byl celý oddíl ve smyslu "šmejdi a podvodníci" a tam už by byla jednotlivá vlákna ať už kammených či internetových vychcánků včetně těch z facebooku, aukra a podobných.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 264
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Zlámalík » stř 19 říj, 2022 1:12 pm

Petr Barchánek píše:Ono by vůbec nejlepší bylo, kdyby hned z kraje pod obsahem byl celý oddíl ve smyslu "šmejdi a podvodníci" a tam už by byla jednotlivá vlákna ať už kammených či internetových vychcánků včetně těch z facebooku, aukra a podobných.

...tak přinejmenším sprostý podezřelý! :D :D :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod durik6 » stř 19 říj, 2022 1:56 pm

Zaslať naspäť, pýtať si vrátenie peňazí a vybrať si aspoň zatiaľ iného kocúra.

DS model ma skladom: (a onedlho asi aj ini predajcovia, kedze Tillig asi akurat vyrobil dalsiu seriu)
02755 - ČD - cerveny + zlte pruhy
02756 - Viamont
02757 - Unido
02764 - OKD Doprava
Naposledy upravil durik6 dne stř 19 říj, 2022 2:05 pm, celkově upraveno 1
durik6
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř 15 črc, 2020 9:49 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod hank » stř 19 říj, 2022 2:01 pm

TTJan píše:Do názvu žádného prodejce psát nechci. Jak jsem již v úvodu napsal, nikoho za viníka já subjektivně označovat nebudu, byť mám jasno, nechávám to, ať si každý udělá svůj názor.


Kromě toho, že v tomto tvrzení je logický rozpor, protože jsi ho stejně jmenoval a ono je celkem jedno, jesti někoho jmenuješ v názvu vlákna nebo v textu, jde především o alibismus. Pořád ještě - i po 30 letech - přežívá v některých hlavách pocit, že poukazovat na takové případy je bonzáctví a že bonzáctví je v nejlepším případě odsouzeníhodný morální poklesek. Člověk by čekal, že těch 30 let na vymýcení takových předsudků bude stačit, ale ono to zřejmě nestačí... Koneckonců i vyvolený lid chodil po poušti 40 let a čekalo se, až vymře generace zkažená minulými poměry. Jenže on tu novou generaci musí taky někdo vychovat a to se evidentně té naší - zkažené už nenapravitelně - moc nepodařilo...

TTJan píše:...panem Janáčkem byla nabídnuta možnost reklamace u něj jakožto prodejce. Této jsem ale nevyužil...


...takže příště to p. Janáček udělá znovu. Nemluvě o tom, že jeho evidentní lži reklamovat nelze.

Nesolidní prodejce lze vychovávat buď tím, že se u nich nebude nakupovat, nebo reklamacemi, případně obojím; a v obou případech doložitelným publikováním jejich chování. Jinak budeme i nadále místo na vysněný Západ pochodovat na Balkán nebo do Střední Asie...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6118
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod vvitty » stř 19 říj, 2022 3:55 pm

Vratte to.

Taky obcas prodavam "pouzite" nebo "nestandardni" modely, nicmene to se snad ve slusne spolecnosti resi tak ze je zakaznik na stav upozornen jiz pred nakupem, a ne ze to zjisti az kdyz rozbali krabici...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Ivan » stř 19 říj, 2022 5:28 pm

TTJan píše:
Colonel32 píše:Tohle vlákno by se

1) mělo jmenovat jinak - tak aby byl jasně zmíněný konkrétní prodejce v názvu, až to bude do budoucna někdo vyhledávat. Kdyby každý postupoval jako ty, tak tu máme 20 vláken nazvaných "zkušenosti s nákupem" a hledej jehlu v kupce sena.

2) by se mělo nacházet v sekci "Modelářské obchody a výrobci"

EDIT: vidím že nejsem sám


Já jsem se rozhodl pro umístění sem, protože zde se mi to zdá více navštěvovanější.
Do názvu žádného prodejce psát nechci. Jak jsem již v úvodu napsal, nikoho za viníka já subjektivně označovat nebudu, byť mám jasno, nechávám to, ať si každý udělá svůj názor.


Jenže na fóru jsou nějaká pravidla. A díky tomu jsou vlákna aspoň trochu přehledně rozložena a když člověk něco hledá, tak ví kde. Myslím, že i vlákno prodejci je dostatečně navštěvované.
Čemu je takový příspěvek, když nechceš někoho jmenovat? Jakože "sám jsem naletěl, proč by nemohl někdo další"?
Promiň, ale smysl téhle logiky mi prostě uniká. Hank to popsal hezky.

Rozhodně tě nechci odradit od navštěvování tohoto fóra. Jen chci upozornit, že jeho smysl je ve sdílení informací, i když se jedná o slepé uličky. Jak by řekl klasik" někdo musí ostatním říci - tudy ne "

Měj se hezky a přeji ti, aby se problém s loko vyřešil.

Ivan
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Colonel32 » stř 19 říj, 2022 7:44 pm

Jsem jediný, kdo vidí určitou paralelu mezi chováním prodejce a chováním kupujícího?
Colonel32
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zkušenost s nákupem

Příspěvekod Zlámalík » stř 19 říj, 2022 9:03 pm

Jsem to tady chtěl napsat už dřív... Vždycky se najde jedinec, který "koupil kripla" a pak tady brečí, že přece už žádní Kocouři atd. (dosaď dle chuti) nebudou a přece ten model na kolejiště PATŘÍ! A co má dělat, teď.
No a pak se ti samí diví, co se tady prodává za šmejdy a tvrdí, že v Německu by si to žádný prodejce nedovolil. Ne, tam si taky zákazník rozmyslí, za co platí.
Bohužel na to doplácejí všichni, tihle "kazišukové" udělají dohromady dost velký obrat na to, aby se výrobce mohl vybodnout na nějaké zlepšování. Příklady znáte v míře vrchovaté - a čest těm, kteří se i přesto snaží.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků