Kolejivo PECO TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kolejivo PECO TT

Příspěvekod carter88 » pát 16 čer, 2023 9:33 pm

Mám doma dvě ty střední výhybky.

Aretace drží dobře, ale slabší spodní přestavníky s ní mají problém. MTB 1 je ale OK. Celkově se mi s jejich flexinama a výhybkama pracuje lépe, než s tilligem. Když potřebuju spojit Tillig-Peco, vezmu spojku tillig a roztáhnu jí a následně scvaknu. Drží to, proud to vede. Pro jistotu ale stejně vše pájím.

Flexiny jsou výrazně tužší než tilligovské. Lépe drží tvar a za stejné peníze je o 1/2 delší oproti Tilligu.

Jízdní vlastnosti přes výhybky.... na tilligu mám sem tam problém u MTB M286, že občas vyskočí, hlavně peklo IBW. U Peca je to na středních výhybkách bez problému.
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Re: Kolejivo PECO TT

Příspěvekod HonzaM » pát 16 čer, 2023 9:46 pm

Mám dlouholeté zkušenosti s výhybkami PECO, sice v měřítku N, konstrukčně jsou ale naprosto stejné střední výhybku TT jsem měl na vyzkoušení. U všech svých výhybek mám tyto aretační pružiny odstraněny, jazyky jsou dokonale přitlačeny ke kolejnici díky přítlaku pohonu výhybky. Používal jsem pohony Tortoise, nyní dávám přednost servům. Výhodou Tortoise i serv je možné plynulé nastavení přítlaku, což například MP1 postrádá. Výhodou tohoto způsobu ovládání je i modelovější pomalé přestavení výhybky.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejivo PECO TT

Příspěvekod look23 » pon 10 črc, 2023 12:12 pm

TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků