Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní téma)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Příspěvekod Hekttor » ned 16 lis, 2008 5:49 pm

Jen je tu malé zmatení v označení - ALPS dělal tiskárny řady MicroDry - MD (v tomto případě MD 5000), OKI dělala modely DP 5000 (totéž, co ALPS MD 5000) a DP 7000. Žádná z těchto tiskáren se už dnes nevyrábí, ale spotřební materiál (barevné cartrige) se sehnat ještě dá, výrobce musí zajistit spotřebák i několik let po tom, co ukončí výrobu.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » stř 03 čer, 2009 11:04 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:40 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 08 lis, 2012 6:39 pm

Dělá někdo v TT tyto obtisky na tento vůz http://www.ttkatalog.cz/katalog/foto/02 ... 002278.jpg originál nesehnatelné díky za radu
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod j p » pát 09 lis, 2012 4:04 pm

Kdyby nahodou nekdo vyhral v loterii a chtel si poridit tiskarnu na obtisky, tak nove tiskarny lze sehnat - i kdyz nekdo v predchozich prispevcich tvrdil opak. OKI dela tiskarny CMYW na A4 i A3+
A4 by snad pro potreby obtisku stacila. Jmenuje se to OKI C711WT a vyjde to asi tak na 54 500 Kc / 2150 Euro.
Dalsi moznosti je vhodnou diplomacii zaridit, aby byl vas sef presvedcen o tom, ze zrovna takovouhle tiskarnu potrebujete v praci. Netreba snad zduraznovat, ze to musi byt sefuv napad a ne vas.
:D
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod JBr » pát 09 lis, 2012 4:38 pm

Pozor, vypada to, ze tahle tiskarna je trosku jiny level, nez byly stare ALPSky. Tohle je vlastne LED tiskarna ("laserovka" s LED misto laseru) co tiskne i bilou, narozdil od ALPSek, coz byly v podstate termalni tiskarny s barevnymi pasky. Je jen skoda, ze to (aspon podle datasheetu) vypada, ze oproti klasickym tiskarnam to bude nakladove trosku jinde. Vcelku by me zajimalo srovnani co se tyce kvality tisku a nakladu treba se sitotiskem.

Edit: V Cechach se da sehnat za 49 tisic, ale se spotrebakem je to uz horsi. Bily toner (6000 stranek) za 8,5 tisice, valec za 4 tisice (taky na 6000 stranek). Toner i valec cca 2x drazsi nez na normalni C, M a Y.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 09 lis, 2012 4:52 pm

dík za věcnou odpověď ,ale tiskárnu kupovat nebudu
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod male zvire » pát 09 lis, 2012 5:12 pm

"Kompaktní" tiskárny které umí tisknout bíle existují - třeba tahle: http://www.okidata.com/mkt/html/nf/proColor920wt.html
Pokud někdo máte přebytečných cca 160 000Kč tak můžete zainvestovat, pokud nastavíce rozumné ceny tak si určitě nechám něco vytisknout ;)
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod JBr » pát 09 lis, 2012 5:33 pm

Tkadlec Jaroslav píše:dík za věcnou odpověď ,ale tiskárnu kupovat nebudu


Jardo, o ktere obtisky ti jde konkretne? Celou sadu na Bdmtee dela na 100% Kwasnica (Parostroj). Dalsi moznost je pruhledny obtiskac, hodina prace treba s Inkscapem a laserova tiskarna (tim vyresis cerne napisy) a zbyvaji uz jen bile dvojky v ramecku. Kdysi jsem je od nekoho kupoval na burze, ale staly za prd. Bylo to tistene snad na lepenku a strasne mizerne se to aplikovalo. Po nedeli budu davat do tiskarny velky arch s nekolika obtiskovymi sadami na Eduardi 1/144 Spitfire a MiGy 21, ktere bych rad dal do prodeje max. zacatkem prosince. Myslim, ze kousek mista na bile dvojky by se mi tam jeste naslo, nakreslene uz je davno mam. A cena by byla pri rozpoctu nakladu na vyuzitou plochu na celem archu nula nula prd, jen bys musel chvili pockat az to bude vytistene (jo a mel bys jich asi na 100 vozu :D).

Coz me privadi vubec k otazce, kterou si uz nejakou dobu kladu. Stalo by za to vyrabet hromadne nejake obtisky na vlacky? TT, H0... Tisteno sitotiskem. Vim, ze se v tomhle smeru nejak angazuje Jacek, ale to je spis takova pseudozakazkova vyroba. Jsou vubec nejake obtisky, ktere by se vyplatilo vyrabet v nejakem masovejsim mnozstvi? Je mi trosku lito zamerit se u obtisku jen na letadla, kdyz se jinak venuju i zeleznici a pokud se prvni obtisky zaplati aspon nakladove, urcite budu delat i dalsi temata a nejake vlackoviny by se urcite vesly.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 09 lis, 2012 6:00 pm

ahoj taky jedeš v modelech jako já všestranost se cení .No já na burzu nejezdím tak nevím jak je od parostroje získat psal jsem mu už to je tak 2 roky ani se neozval .chtěl jsem tenkrát jiný obtisky .No hodilo by se něco vyrábět tisknout modelářů je dost a uvítali by tuhle službu ,Jacek má nějaký problém z tiskárnou ,tak klidně ty 2 udělej ,ale nemusí toho být tolik a kdyby se tam vešli i černé popisy a čd znak jedno jaké číslo tak na 3 kusy byl bych rád přestříkat vůz v německé verzy ne ,ale DR zelený s rychlíku Karlex jíný není problém
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jacek » pát 09 lis, 2012 6:54 pm

Tkadlec Jaroslav píše:ahoj taky jedeš v modelech jako já všestranost se cení .No já na burzu nejezdím tak nevím jak je od parostroje získat psal jsem mu už to je tak 2 roky ani se neozval .chtěl jsem tenkrát jiný obtisky .No hodilo by se něco vyrábět tisknout modelářů je dost a uvítali by tuhle službu ,Jacek má nějaký problém z tiskárnou ,tak klidně ty 2 udělej ,ale nemusí toho být tolik a kdyby se tam vešli i černé popisy a čd znak jedno jaké číslo tak na 3 kusy byl bych rád přestříkat vůz v německé verzy ne ,ale DR zelený s rychlíku Karlex jíný není problém

Jacek nemá problém s tiskárnou :D
Tiskárnu nemám, nechávám si občas něco vytisknout. Něco pro sebe, něco pro zájemce. Bdmtee mám taky nakreslené, ale je třeba zaplnit celý list, tzn. ne dva nebo tři kusy. Aspoň půl strany...
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 09 lis, 2012 6:58 pm

jo jo ok však jsem ti psal kolik toho chci už před rokem a myslím ,že toho bylo dost tak nevím tenkrát si psal ,že se něco pokazilo a ještě dřív ,že čekáš na jiné zájemce místo na papíře
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jacek » pát 09 lis, 2012 7:29 pm

Tkadlec Jaroslav píše:jo jo ok však jsem ti psal kolik toho chci už před rokem a myslím ,že toho bylo dost tak nevím tenkrát si psal ,že se něco pokazilo a ještě dřív ,že čekáš na jiné zájemce místo na papíře

No to už je dávno pryč, pak odešla tiskárna. Když tak mi napiš, ale jak píšu, je třeba zaplnit list A4 nebo sehnat další zájemce. Na jeden list vleze okolo 40 průměrných obtisků.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod kuTTil » pát 09 lis, 2012 8:12 pm

zdravím pokud stále platí nabídka na to tisknutí obtisku a je potřeba naplnit stránku ,tak bych potřeboval toho vytisknou docela dost ,jenom nevím jestli vadí ,že ty obtisky ,které potřebuju prodávají jiní výrobci např.Hektor,Kwasnica,Parostroj nebo je to jedno hlavně ,že se naplní aspon trochu stránka ,měl bych to aspon pohromadě za jednotné poštovné A nějak na to nespěchám stačí až se stránka naplní ,pokud to půjde tak potom napíšu co potřebuju dík za odpoved kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Colonel32 » pát 09 lis, 2012 8:26 pm

Zatlačte na Víťu Báňu... původně o nich uvažoval. Pak by se nemusely řešit žádné obtisky, když by byl tampon..., stačí když se najdou kupci na 3000 vozů jakékoli mutace (ČSD, ČD zelenobílá, Najbrt I, Najbrt II, ŽSR, graffiti) nebo na Davida Struppa, ať objedná limitku u Tajliga - stačí když se najdou kupci na 300 vozů jedné série.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jacek » pát 09 lis, 2012 8:44 pm

kuTTil píše:zdravím pokud stále platí nabídka na to tisknutí obtisku a je potřeba naplnit stránku ,tak bych potřeboval toho vytisknou docela dost ,jenom nevím jestli vadí ,že ty obtisky ,které potřebuju prodávají jiní výrobci např.Hektor,Kwasnica,Parostroj nebo je to jedno hlavně ,že se naplní aspon trochu stránka ,měl bych to aspon pohromadě za jednotné poštovné A nějak na to nespěchám stačí až se stránka naplní ,pokud to půjde tak potom napíšu co potřebuju dík za odpoved kuttil

Ano, platí to stále, resp. opět po delším výpadku. Kdo něco chce, napište mi e-mail.
Krom toho jsou ještě obtisky tyto - http://jacek-modely.cz/ , pouze ta informace o pokažené tiskárně už neplatí.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků