Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní téma)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod j p » pát 09 lis, 2012 9:28 pm

Colonel32 píše:Zatlačte na Víťu Báňu... původně o nich uvažoval. Pak by se nemusely řešit žádné obtisky, když by byl tampon..., stačí když se najdou kupci na 3000 vozů jakékoli mutace (ČSD, ČD zelenobílá, Najbrt I, Najbrt II, ŽSR, graffiti) nebo na Davida Struppa, ať objedná limitku u Tajliga - stačí když se najdou kupci na 300 vozů jedné série.


Musely by se resit obtisky i nadale. Doma vyrobene modely jsou v poctu jednotlivych kusu, maximalne tak desitky kusu - pokud by se naslo vice zajemcu zrovna na ten konkretni vuz nebo masinu. Pro moje pouziti je problemem uz jen premluvit vyrobce, ktery ma predlohu hotovou, aby to zmensil z HO (nebo zvetsil z N) a udelal pro me obtisk v TT.
Velkou vetsinu obtisku, ktere bych chtel nemuzu sehnat vubec.
Uvazoval jsem o tamponu. Temer nevyuzitou masinu na to mam v praci. Ale v pripade nekolika malo kusu to porad vychazi mnohem pracnejsi nez obtisk (kteremu bych se stejne nevyhnul kvuli cislum vozu). Totez sitotisk. Zarizeni zdarma (ramy bych musel samozrejme zaplatit), ale zlobit se s tim kvuli par vozum? Sitotisk vyzaduje cvik. Sikovnemu pracovnikovi trvalo kolem 6 mesicu, nez se s tim naucil a nasli se i taci, kteri se to nenaucili nikdy. Ted uz se to moc nepouziva a zbyva nam jen jedna starsi delnice, ktera s tim umi...
Takze pokud by byl nekdo, kdo by mi obtisky dokazal vytisknout z dodanych podkladu, tak bych mel urcite zajem.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Tomáš » sob 10 lis, 2012 11:49 am

Nechci nikomu dělat reklamu
Nicméně si dovolím pochválit "Jaceka" za jeho obtisky.
Jako začátečníkovi se mi s nimi pracuje super.
viz u něho na stránkách.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jiri Heracek » úte 13 lis, 2012 7:06 pm

Panova, nebudme jeste prilis optimisticti s tiskarnou OKI C711WT, v podobe, jak je dnes,se na tisk obtisku moc nehodi. Diskutoval jsem s zastupci vyrobce a prodejcem ( v miste meho bydliste, tedy v Parizi), masina byla vyvinuta na tisk zejmena transferu na latku, bily toner je az posledni v rade misto cerneho, nebot soutiskem zakladnich barev cernou lze, a tak je mozne ( ale ne ekonomicke) cerny toner vypustit. Jelikoz transfer je tisten na specialni pruhlednou folii a pro pokladani se obrati barvou k latce, je bila jako posledni nutna, pro nas obtiskare ta je ale presne naopak. To znamena, ze nelze podtisknout pod treba zlutou barvu bily zaklad a tim padem bude zluta velice tezko kryt na tmavem podklade. Masina totiz neumoznuje, tak jako kdysi tiskarna OKI DP5000 podrzeni papiru ve valeckach a pretisk na stejne misto. Je ale mozno doufat, ze se na to jeste podivaji, nebot nejobtiznejsi bylo prinutit vyrobce udelat bily toner, ted je spise otazkou zajmu trhu, jestli to jeste nejak upravi, podle zastupcu je nejdulezitejsi, ze existuje fungujici bila baze. Takze na tisk bilych obtisku pouzit lze, na jine barvy, pouzitelne na tmavem podklade zatim bohuzel. Videl jsem ale vzorky tisku na latku, byly velice ostre a barevne vyrazne.
pozdravy
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod j p » úte 13 lis, 2012 9:04 pm

Nakonec se mi podarilo najit vyrobce obtisku s tiskarnou ALPS MD5500. Dokonce prislibil tisk v TT ze svych predloh (na webu nabizi jen N a HO).
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod carodej » stř 14 lis, 2012 5:09 am

Jiri Heracek píše:Panova, nebudme jeste prilis optimisticti s tiskarnou OKI C711WT, v podobe, jak je dnes,se na tisk obtisku moc nehodi. ....


Ano, svatá pravda. No po delším hledání se mi podřilo najít tiskárnu která by to i zvládla i s přestřikem ochranným lakem ( http://www.mimakieurope.com/products/ujf-3042/ ). Dokonce by zvládla i přímý nástřik na povrch modelu, ovšem český servis MIMAKI ( www.electron.cz )mi dokázal najít akorát jednoho zákazníka který by ji mohl mít k dispozici ... :( , a to nějakou vinařskou firmu v okolí Zlína, což mi moc nepomohlo.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jiri Heracek » čtv 15 lis, 2012 7:01 pm

Carodej, svata pravda, ta Mimaki 3042 je velice zajimava masina, teoreticky by jsi mohl potiskovat cely model a nemusel se vubec obtezovat obtiskem. Bude to mit ale dve vady, prvni bude asi cena (???), druha, velice dulezita pro domaci pouziti je vaha tiskarny, pokud se nepletu tak ta je asi 120kg!!! Tak ji jedine nekde u nekoho najit a vyzkouset, podivam se, co je tady v okoli Parize. Ale v kazdem pripade muzeme doufat, ze v oblasti potisku textilu a ruznych reklamnich predmetu, by se mohlo jeste neco mensiho a cenove prijatelnejsiho objevit, tahle branze bily tisk a podtisk take potrebuje. Ja osobne jsem pripraven obetovat tak do 2500 Euro do nejakeho sikovneho stroje, treba se neco noveho ojevi. Podotykam, ze tiskarnu OKI DP 5000 jsem pred osmi lety platil novou okolo 900 euracu.
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod carodej » pát 23 lis, 2012 4:55 am

Jiri Heracek píše:Carodej, svata pravda, ta Mimaki 3042 je velice zajimava masina, teoreticky by jsi mohl potiskovat cely model a nemusel se vubec obtezovat obtiskem. Bude to mit ale dve vady, prvni bude asi cena (???), druha, velice dulezita pro domaci pouziti je vaha tiskarny, pokud se nepletu tak ta je asi 120kg!!! ....

Jo, to máš pravdu ... když jsem koukal na prospekt tak to bylo zajímavé, když jsem ji pak viděl v reálu tak mne skoro piclo. Je to šílená "kráva". Sice funguje bezvadně, ... ale pro naše potřeby nezaplatitelná ... :( .
Fakt jenom najít někoho kdo ji má, připravit si podklady a udělat to u něj na zakázku.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jiri Heracek » ned 25 lis, 2012 12:47 pm

Carodej, taky na tom budu pracovat, musim se ale jeste zeptat u OKI, ono by podle nasich podnikovych expertu na pocitace melo jit zmenit poradi toneru a dat ten bily prvni, chce to ale samozrejme zmenu v "pilotu" tiskarny, coz pry ale by melo byt uz v podstate predpokladano vyrobcem. Uvidim, co mi reknou, bylo by to idealni reseni!!
Jiri Heracek
 
Příspěvky: 155
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:41 am
Bydliště: Paris

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jacek » pát 07 čer, 2013 4:39 pm

Nechal jsem si vyrobit sítotiskem další várku obtisků. Třeba se něco bude hodit i dalším - http://obtisky.jacek-modely.cz/
Seznam pošlu e-mailem
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod vvitty » ned 09 čer, 2013 11:13 am

Jacek píše:Nechal jsem si vyrobit sítotiskem další várku obtisků. Třeba se něco bude hodit i dalším - http://obtisky.jacek-modely.cz/
Seznam pošlu e-mailem


A budou k dispozici i v Opletalce :wink:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod lesanek » ned 30 čer, 2013 6:13 pm

Měl bych dotaz, kde by se daly sehnat obtisky na vůz Bd.264? Pro ty, co se v tom tolik neorientují http://nastoupil.com/?page_id=1129
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod nexus » pon 01 črc, 2013 5:11 am

Když už existuje bílý toner (viz příspěvek od Jiri Heracek » úte lis 13, 2012 8:06 pm), nebylo by možné vzít vyřazenou čb laserovku a místo černého toneru tam narvat bílý?
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod freekey » pon 01 črc, 2013 7:42 pm

Černou kazetu nikdy tak dokonale nevyčistíš, jinak by to asi možné bylo, tuhle myšlenku jsem měl už před mnoha lety. I ten bílí toner se dal sehnat už tehdy, není to zas taková novinka.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod Jacek » pon 01 črc, 2013 8:03 pm

lesanek píše:Měl bych dotaz, kde by se daly sehnat obtisky na vůz Bd.264? Pro ty, co se v tom tolik neorientují http://nastoupil.com/?page_id=1129

Tento obtisk možná bude, mám nakreslenou verzi Najbrt, nápisy ve 4 barvách. Ale bude to nějaký pátek trvat, všechno je závislé na zájmu, viz můj příspěvek výše
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní tém

Příspěvekod lesanek » úte 09 črc, 2013 5:39 pm

Tak měl jsem v plánu ho udělat na Kuehnovo vůz-zelený, ale pokud by byly obtisky, mohl bych i modrý..
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Colonel32 a 5 návštevníků