Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní téma)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Obtisky TT - výrobci, zkušenosti, kde sehnat (hlavní téma)

Příspěvekod Jarda H. » ned 01 čer, 2008 6:40 pm

Mám dotaz k obtiskům na TT : konkrétně bílé nápisy ČSD (ne tabulky !), vhodné třeba u přestavby parních lokomotiv - dají se samostatně bez dalších nápisů apod. na aršíku koupit třeba na burze v Opletalce nebo nějakém e-shopu ? Zatím mne napadá jen možnost použít je z aršíků obtisků na vagony ?!

Díky :D za info !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » ned 01 čer, 2008 7:20 pm

No na burze jsou minimálně čtyři prodejci / výrobci - Detail, Kwasnica, Jiran, Slowiaczek (jestli jsem to napsal správně?). Jestli ses zkoušel poptat a nebylo, tak pak jedině fakt vystřihávat.

Já už taky rezignoval a začal to tak dělat. Nakoupil jsem u Detailu hromadu za 15 Kč kus a stříhám si z toho co potřebuju, v TT to stejně moc přečíst nejde tak je mi to jedno, zatím jsem tím oblepil asi čtyři vagóny a docela to jde :lol:

Nenapadá mě, že by někdo měl samostatně, možná p. Jiran že by to měl v tom univerzálním aršíku na páry?

Pak ještě zkusit toho p. Slowiaczka, sedí naproti východu z galerie (proti Bankům). U toho jsem bral nedávno ale už si nepamatuju co všechno měl.
Naposledy upravil xxvojtikxx dne ned 01 čer, 2008 10:42 pm, celkově upraveno 1
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » ned 01 čer, 2008 8:00 pm

Díky za informaci, toho Slovacsika (?! doufám že to moc nekomolím) jak píšeš, jsem zkoušel na minulé burze - před devátou hodinou už ty obtisky nebyly ! Zkusím se poptat zase v září, v červnu se na burzu nedostanu !
Napadá mne ještě jedno řešení, ES Pečky má v nabídce 3 aršíky na nákladní vagony, kde je i nápis ČSD (cena 15,- Kč za aršík) A protože plánuji drobný nákup u Detailu, asi půjdu tvojí cestou :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Obtisky ČSD u TT

Příspěvekod Mirek Moc » pon 02 čer, 2008 6:10 am

Dám ti ješte jeden tip na nákup obtisků. Je to internetový obchod 3xW.modeltrain.cz. V sekci "doplňky vozidel / Obtisky "najdeš výrobce obtisků - Jiran a Detail . Je dobré , že tam jsou i náhledy, jak obtisky vypadají. Dodání od Modeltrainu je do 2 dnů dle mojí zkušenosti.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod VoVo » úte 19 srp, 2008 7:33 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:18 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod blekk1 » čtv 21 srp, 2008 7:50 pm

Obtisky na Slovensku: na webe Vlaky.net sa skuste nakontaktovat na Pavla Fuleho. On sprostredkovava/l obtisky od p. Kapustu z Martina. Loga ZSSK som videl naposledy cca pred mesiacom v JRLINE v Bratislave. treba ich kontaktovať www.jrline.sk
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod TTmili » pát 22 srp, 2008 10:57 am

Ja se chtěl taky optat ohledně lokomotiv. Ne však na páry ale konkrétně na motorové vozy. Tam bylo (a stále je) pravidlem že zboku jsou lisované tabulky a na čelech popisi z nálepek (je ti tak i u hektora ale obráceně). Největší problém je sehnat leptanou (raženou) tabulku schdnou s obtiskem. může někdo poradit jak to děláte? Nebo případně kde se daj sehnat obtisky shodné s tabulkami od detailu?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod VoVo » pát 22 srp, 2008 12:00 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:17 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » pát 22 srp, 2008 12:23 pm

Je tady problém a hned dva. Já jelikož dělám přelom III a IV epochy tak musím bíle, no a laiserovka v mím okolí nikde není. Ale s tím udělat to opačně za to dík.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PaMi » ned 09 lis, 2008 7:05 pm

Přátelé, existuje dnes nějaká tiskárna, která tiskne bíle?? Nemyslím tím velkoformátové plotry nebo sítotisky, ale tiskárnu A3/A4. Poslední co jsem našel byla nějaká OKI D-5000 (dříve Alps DP-5000). Pořád je možno do ní koupit tonery (cartridge) a další spotřební papír.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod badliner » ned 09 lis, 2008 9:04 pm

Něco existuje...ale tady to moc nebude, tímhle oborem se zabývam,ale zatím jsem na to nenarazil..a pokud se dotahne něco z venku bude na to náročné sehnat spotřebák....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod PaMi » pát 14 lis, 2008 12:21 pm

Tak výsledek týdenního hledání po webu, prolézání diskuzních fór tiskařů a PrePressu, telefonáty výrobcům tiskáren a mám výsledek - v provedení A3/A4 se v současné době NIC NEVYRÁBÍ. Anbo někdo o něčem ví ???
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod jaro » pát 14 lis, 2008 12:42 pm

ja mam k takej tiskarni pristup. cena je vsak 50e za a4 + 5e postovne. je to vcelku palka ale moc toho na vyber nemam a s kvalitou som spoko.
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Příspěvekod PaMi » pát 14 lis, 2008 8:40 pm

jaro píše:ja mam k takej tiskarni pristup. cena je vsak 50e za a4 + 5e postovne. je to vcelku palka ale moc toho na vyber nemam a s kvalitou som spoko.

A co to je za typ tiskárny? Nemůžeš to zjistit?
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod jaro » ned 16 lis, 2008 2:36 pm

PaMi píše:Přátelé, existuje dnes nějaká tiskárna, která tiskne bíle?? Nemyslím tím velkoformátové plotry nebo sítotisky, ale tiskárnu A3/A4. Poslední co jsem našel byla nějaká OKI D-5000 (dříve Alps DP-5000). Pořád je možno do ní koupit tonery (cartridge) a další spotřební papír.


je to tato o ktorej pises
jaro
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte 02 zář, 2008 7:00 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků