T435 Hektor od Tilliga

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod jardaaa » ned 30 led, 2022 12:20 pm

Zdravím,
na podzim jsem pořídil Hektora (Tillig 02628) a k němu dekodér Zimo MX648P16. Chystám se ozvučit a chtěl bych se zeptat, kde je předek lokomotivy? Proč se takhle blbě ptám.. Já dycky myslel, že předek je motor a kabina je vzadu. Podle textu v článku Jacka by ale bylo nasunutí dekodéru obráceně s mojí představou předku/zadku lokomotivy. Kde teda mají být volné piny?
Dík
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Kavka_ » ned 30 led, 2022 1:25 pm

pokud čtu článek správně, píše Jacek: "Podotýkám, že lokomotiva má směr vpřed kapotou" - tak nevím, nepřijde mi to v rozporu s jeho návodem, kde o větu dříve píše:
"Dekodér nasuneme tak, že z pohledu strojvedoucího na pravé straně ve směru jízdy vpřed budou 4 piny přečnívat mimo rozhraní. Na levé straně, jako na fotkách níže, nebude přečnívat nic. " a dle fotky to sedí také...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod jardaaa » ned 30 led, 2022 1:33 pm

no, mě to právě podle fotky nesedí.. v levo je kabina a na tý straně k foťáku(pravý bok lokomotivy) žádný piny nepřečnívaj..

Obrázek
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Ivan » ned 30 led, 2022 2:08 pm

Ahoj,

časem plánuji také svého ozvučit... Článek chápu stejně jako ty, na fotce je to obráceně než v popisu. Jukni na tohle video, odpovídá fotkám Jacka, teda aspoň mi to tak připadá, radši to ještě podrobne zkoukni :wink:

https://youtu.be/lK9gOKXZ8TA
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Jacek » ned 30 led, 2022 2:13 pm

To je věčný boj, kvůli kterému pro jistotu nové návody nepíšu. Napíšete vlevo, dáte k tomu fotky, kde to je jasně vidět. Přesto se deset lidí zeptá jestli vlevo znamená vlevo, doleva nebo zleva, či jestli není myšleno vpravo a pak napíše podruhé, že model dali na koleje a z dekodéru se zakouřilo, viz červená část textu o programovací koleji.
Z pohledu fíry, prostě fíra se dívá dopředu přes kapotu, na jeho straně dekodér nevyčnívá.

Jestli to ani z těch fotek není jasné, tak to radši svěřte někomu zkušenějšímu. Metoda pokus-omyl je zde poněkud drahá.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod jardaaa » ned 30 led, 2022 2:20 pm

Asi sem úplnej debil, ale:

Dekodér nasuneme tak, že z pohledu strojvedoucího na pravé straně ve směru jízdy vpřed budou 4 piny přečnívat mimo rozhraní. Na levé straně, jako na fotkách níže, nebude přečnívat nic. Podotýkám, že lokomotiva má směr vpřed kapotou.

podle mě tý fotce neodpovídá..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Kavka_ » ned 30 led, 2022 3:10 pm

Kruci, no jo! To už je jak s tím řízením - manželka řekne vpravo, já jedu doleva, ale naštěstí ve skutečnosti myslela vlevo... (ještě že se doplňujeme...)
Za mně to má být jako na fotce, ale teď vidím, že to zrovna dvakrát nesedí... :D
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 úno, 2022 6:29 pm

Petře, opravdu si ty dvě věty, tedy ta z webu a ta v Tvém příspěvku výše, odporují:

- Na webu jednoznačně uvádíš, že vpravo přečnívá: Dekodér nasuneme tak, že z pohledu strojvedoucího na pravé straně ve směru jízdy vpřed budou 4 piny přečnívat mimo rozhraní.
- A tady ve fóru jsi jednoznačně uvedl, že vpravo nepřečnívá: Z pohledu fíry, prostě fíra se dívá dopředu přes kapotu, na jeho straně dekodér nevyčnívá.

Ta první věta odporuje i fotce. Na fotce opravdu nic vpravo nepřečnívá. Stačí ale jen jednoduchá oprava znění na webu a je po nejasnostech:
Dekodér nasuneme tak, že z pohledu strojvedoucího na pravé straně ve směru jízdy vpřed nebudou piny přečnívat mimo rozhraní, 4 piny budou přečnívat vlevo.

Nemyslím to nijak ve zlém, jen mám rád, když informace, které mají druhým býti ku pomoci, jsou v pořádku. Třeba teď, když ty věty uvidíš hned nad sebou, tu chybu taky zaregistruješ.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Jacek » čtv 10 úno, 2022 7:12 pm

Ahoj Michale,

problém je, že ten text jsem upravoval už asi pětkrát, vždy poté co někdo spálil dekodér. S psaným slovem je občas potíž, napíšeš vlevo a přijde dotaz jestli vlevo zprava nebo odleva. U modelů Acme jeden uživatel dokázal ten dekodér nasunout obráceně a ještě vzhůru nohama i přes zaslepený pin.
Viděl bych to spíš na zkrácení textu "dle fotek" a až se mi nějaký kousek dostane k ozvučení, vyfotím to lépe 8)
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod zdeno » čtv 10 úno, 2022 7:27 pm

MIMO TEMA :
deti a blbci su genialni, jako se neco da pokazit.
Proto nedodavam stavebnice, protoze otocene elektrolyty, tranzistory a osazene jine hodnoty na spatne mista jsou uplne normalni vec.
Presto nejakym zvracenym myslenim jsem vzdycky vinny ja.
---
To same navody, celkem Jaceka chapem.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 úno, 2022 7:47 pm

Jacek píše:Viděl bych to spíš na zkrácení textu "dle fotek" a až se mi nějaký kousek dostane k ozvučení, vyfotím to lépe 8)

To je možná ještě lepší řešení, ale bude to chtít trochu lepší pohled, detail, aby to bylo úplně jasné. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Zlámalík » čtv 10 úno, 2022 8:49 pm

Tady bych si dovolil něco narychlo vyfoceného z vlastní zahrádky, tenhle jezdí, zvučí a nekouří se z něj, takže to bude dobře.
Dekodér je zasunutý do desky odspodu a na pravé straně ve směru jízdy je zarovnaný s paticí v desce, na levé straně přečnívají dvě dvojice pinů.
Směr jízdy je kapotou dopředu. Za předním čelem je vidět vložený reproduktor.

Levá strana:
Hektor_levá strana.jpg


Pravá strana:
Hektor_pravé strana.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Jacek » čtv 10 úno, 2022 8:58 pm

Ano, přesně takto.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod Fox » pát 11 úno, 2022 2:59 pm

Třetí Murphyho zákon: Každý návrh chápou lidé jinak než ten, kdo ho předkládá.
Důsledky:
1. I když je tvé vysvětlení tak jasné, že vylučuje jakýkoliv nesprávný výklad, přesto se najde někdo, kdo to pochopí špatně. :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: T435 Hektor od Tilliga

Příspěvekod jardaaa » pát 11 úno, 2022 4:47 pm

Vždyť to je napsaný jasně, srozumitelně, jen ale blbě, je zaměněná strana levá<>pravá.. Stačí prohodit dvě slova v článku a je po problému..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků