Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Příspěvekod Trainmaniak » sob 29 led, 2022 11:09 am

Zdravím, kolegové. Měl bych dotaz na digitalizaci BR 102.1 od Pika. Dal jsem do ní dekodér Zimo MX618N18 a od té chvíle po postavení na koleje svítí režim posunu, tedy bílá světla do kříže, vždy vpravo. Mám MultiMaus, takže 20 funkčních kláves, ale vypnout to nelze ničím. Když rozsvítím světla, tak se na jednom čele rozsvítí obě, ale na druhé pořád svítí to jedno. Při změně směru se to jen prohodí. Pokud snížím jas světel, sníží se pouze u levého a u horního reflektoru. Pravé svítí stále naplno. Pro jistotu jsem zkusil jiný dekodér, ale beze změny. A v jiných lokomotivách s těmito dekodéry funguje vše bez závad. Jakožto úplná lama v digi (hraji si s tím měsíc) si nevím rady. Napadá mě už jen problém na desce, ale v analogu je vše v pořádku. Máte někdo s touto lokomotivou zkušenost?

br102.1.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Příspěvekod horak » sob 29 led, 2022 1:34 pm

Nemam s touto TT masinou skusenost (idem v H0), ale napada ma, ze v Next18 su 4 vystupy silove a 2 vystupy cez SUSI prepnute do rezimu funkcnych vystupov. Tie potom cez tranzistory ovladaju dalsie...
Otazka: mas v CV124 aktivovane SUSI VYSTUPY? Malo by tam byt cislo 128+ nieco... Ak nemas, tak SUSI standardne komunikuje, teda to co je tam pripojene svieti...
Vyskusaj.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Příspěvekod Trainmaniak » sob 29 led, 2022 2:49 pm

horak píše:Nemam s touto TT masinou skusenost (idem v H0), ale napada ma, ze v Next18 su 4 vystupy silove a 2 vystupy cez SUSI prepnute do rezimu funkcnych vystupov. Tie potom cez tranzistory ovladaju dalsie...
Otazka: mas v CV124 aktivovane SUSI VYSTUPY? Malo by tam byt cislo 128+ nieco... Ak nemas, tak SUSI standardne komunikuje, teda to co je tam pripojene svieti...
Vyskusaj.

Vyzkoušel jsem. Byla tam hodnota 3. Nastavil jsem 128, zhaslo to a vše funguje, jak má. Vřelé díky. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Příspěvekod horak » sob 29 led, 2022 4:24 pm

Cista 128 nemusi byt OK, pretoze v CV124 sa definuju aj klavesy F3/F4 na ½ rychlost pre posun + deaktivacia akceleracie a dalsie. To sa da nadefinovat aj v CV155/156, potom nastavenie z CV124 sa ignoruje.
Doporucujem kuknut ZIMO manual.
horak píše:...Malo by tam byt cislo 128+ nieco...

To som myslel tak, ze ked tam mas 3, tak k tomu pripocitas tych 128 => do CV124 nastavis 131. Tym padom sa povodne nastavenie nezmeni a naviac sa aktivuje SUSI v rezime funkcnych vystupov.
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 681
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Digitalizace BR 102.1 TT Piko

Příspěvekod Trainmaniak » sob 29 led, 2022 5:22 pm

Provedeno, díky. Jak jsem psal, ještě před měsícem pouze analog, tedy znalosti i dedukce minimální. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků