820 MTB ozvučenie

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

820 MTB ozvučenie

Příspěvekod dudlifuk » sob 25 pro, 2021 7:52 am

pokusil som sa ozvucit novy model 820 od MTB. model ma pripraveny priestor pre repro 10x15mm v krytke pod podlahou . kladne hodnotim snahu vyrobcu, ze uz pri navrhu na to mysli. zial ozvucnica je pre vernu reprodukciu prilis mala. do podlahy som vo vhodnom mieste vyfrezoval otvor a repro zimo aj s ozvucnicou zapustil do otvoru. do priestoru pre cestujucich zasahuje minimalne a sedadla ho mierne maskuju. zvuk v tomto prevedeni je v uplnom poriadku.
A4228A29-452B-4820-9FB2-F9CB81BEF89F.jpeg

9079AED1-046F-46FB-8769-1DF7DD797165.jpeg

6E2681C6-6E99-4929-986B-ECBF2E28CE3B.jpeg
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod r.hahn » ned 02 led, 2022 2:36 pm

Přidám ještě jeden způsob, jak ozvučit 820. Použil jsem průhlednou ozvučnici, vytištěnou na 3D tiskárně. Ozvučnice je součástí nové přepážky. Stačí tedy jen vyjmout původní přepážku a vložit novou s ozvučnicí. Při této úpravě se musí oříznout krajní sedadla.

IMG20211229181723m.jpg

IMG20211229184459m.jpg

IMG20211229191610m.jpg


A odkaz na video zde:https://youtu.be/igraTEyUlDo
r.hahn
 
Příspěvky: 115
Registrován: pon 16 zář, 2013 8:06 am

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod dudlifuk » pon 03 led, 2022 3:16 pm

tak ked sa to tu tak rozbehlo... jak som cumel na tu krytku pre repro odspodu motoraku, este ma napadlo jedno riesenie . vyuzil som povodne uchytenie krytky a nakreslil a vytlacil novu ozvucnicu pre repro 15x11mm, ktora nahradza povodnu krytku. ide len o zvetsenie objemu a tym o lepsie zvukove podanie, hlavne nizsich kmitoctov. Ale vyzaduje to tak isto vyrezanie otvoru v podlahe. ozvucnica je samozrejme v celom objeme duta.
E5D00278-3294-4828-90D0-C41C4CD45C4D.jpeg

F73D71BF-42B5-480E-81FB-CD9A8CC0E0FC.jpeg

579B268D-9E2E-4AC2-8D49-15BF87FF83A1.jpeg
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Ferys » stř 02 úno, 2022 6:21 pm

Dobrý den, kolegové, pro motorový vůz 820 zde není obecné samostatné vlákno, proto zkusím dotaz zde: rád bych alespoň na jednom čele zaslepil otvor pro spřáhlo a kinematiku, ale u modelu není záslepka přiložena (jak tomu bývalo třeba u vozu 850 MTB). Měli byste nějaký tip, zda se dá díl dokoupit, případně jakým způsobem toto pořešit? Děkuji
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Ivan » stř 02 úno, 2022 7:15 pm

Bohužel, už ani u 850 nejsou přibaleny a objednat prý nelze. :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1699
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 črc, 2022 5:36 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/clanky.html#820 jsem vyvěsil recenzi modelu.

15.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Jan+Bjoern » pát 15 črc, 2022 12:28 pm

Trainmaniak píše:Zdravím, na http://www.trainmania.info/clanky.html#820 jsem vyvěsil recenzi modelu.

15.jpg


V recenzi jste zapomnel na sedacky. Vetsina zakazniku je bude tolerovat, i kdyz jsou recyklovane z jineho modelu. Mozna by bylo vhodne zminit je v recenzi, aby se potom nekdo necitil oklaman. (820 mela stejne sedacky jako zabotlam, bez operek hlavy)

Obrázek
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Trainmaniak » pát 15 črc, 2022 12:44 pm

Zmiňuji jenom věci, o kterých vím. To, že se někdo bude cítit oklamán jen proto, že jsem něco neuvedl v recenzi, mi přijde jako poněkud zcestný názor. Nikdo neví vše, ani já. Navíc je tam fotka interiéru, takže kdo sedačky zná a na fotce je uvidí, rozhodne se sám, jestli m to vadí, nebo ne.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Jan+Bjoern » pát 15 črc, 2022 10:17 pm

Trainmaniak píše:Zmiňuji jenom věci, o kterých vím. To, že se někdo bude cítit oklamán jen proto, že jsem něco neuvedl v recenzi, mi přijde jako poněkud zcestný názor. Nikdo neví vše, ani já. Navíc je tam fotka interiéru, takže kdo sedačky zná a na fotce je uvidí, rozhodne se sám, jestli m to vadí, nebo ne.


Ted uz snad o tom vite? Vzdyt se to tu probiralo opakovane a fotek skutecnych vozu je dostatek (pokud si je nepamatujete z provozu). Proc to zamlcovat? Pan vyrobce ucinil managerske rozhodnuti. Nekomu to nevadi, nekdo si to predela, nekdo si to nekoupi, ale neni snad potreba snazit se to utajit v recenzi. Zbytecne tim snizujete duveryhodnost svych recenzi. Recenze ma slouzit jako zdroj informaci prave pro toho, kdo nevi vse, kdo se s tim v provozu nesetkal nebo pro toho, kdo ten model dosud nevidel a nema moznost to posoudit sam.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Radek Strnad » sob 16 črc, 2022 6:39 am

Jan+Bjoern: Když se vám recenze kolegy Trainmaniaka nelíbí, není snad problém napsat recenzi vlastní. Recenze slouží k seznámení širšího "publika" s nějakým produktem(dílem). Recenze je uživatelský posudek, z čehož vyplývá, že její obsah je závislý na individuálních zkušenostech a pohledech na recenzovaný produkt. Pak už záleží jen a jen na tom "publiku" zda recenzi ohodnotí jako dobrou, nestrannou, přínosnou.....atd. Důkazem, že to Trainmaniak dělá dobře, je to, že to lidé čtou. Takže když to budete dělat také dobře, jsem si jist, že i vaše recenze budou lidé číst. A třeba to ani nemusíte nazývat recenzí, ale můžete to pro změnu nazvat kritikou. Je to něco podobného, ale jistě to bude pro modeláře přínosné a spousta lidí by jí přivítala, pokud bude věcná, odborná a nestranná. Nemusíte se zabývat popisem modelu, obalu, ale jít rovnou do hloubky/vnitřku a tedy na to, co se nepovedlo/povedlo. Rád bych si pak takovou kritiku vždy přečetl. Dokonalou recenzi asi neudělá nikdo. Musel by podchytit naprosto vše, ovšem pak už by se to spíš nemělo jmenovat recenze, ale znalecký posudek.
Naposledy upravil Radek Strnad dne sob 16 črc, 2022 7:01 pm, celkově upraveno 1
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod Trainmaniak » sob 16 črc, 2022 6:51 pm

Já Vás, kolego, samozřejmě částečně chápu a rozhodně nemohu říci, že s Vámi a priory ve všem nesouhlasím. Mě spíše zaskočil způsob nebo chcete-li tón, jakým svůj postoj a názor na recenze vyjadřujete. Dosti direktivně. Skoro jsem cítil potřebu secvaknout paty, zasalutovat a jít všechny recenze přepsat, případně smazat. Slova jako "zamlčovat" a "utajit" jsou opravdu poněkud silná a naprosto mimo. Je třeba si uvědomit jejich význam, který pramení v záměru, úmyslu něco nesdělit. Takhle to mezi řádky vypadá, že jsem vazal výrobců a záměrně nezmiňuji problémy a nedostatky modelů. Opak je pravdou. A zrovna u MTB (myšleno naprosto bez zášti) bych měl nejmenší důvod něco zatajovat. Všichni víme, že tam prostě problémy existují a vyskytují se v hojnější míře (a navíc opakovaně) než u ostatních výrobců. Ale recenze nikdy nemůže být dokonalá, pokud na ní nebude pracovat tým pisatelů, z nichž každý objeví něco. I takhle každé recenzi věnuji hodiny práce, a stejně to nebude nikdy 100%. Text vždy doplňuji myslím dostatečně kvalitními a detailními fotografiemi na to, aby si čtenář mohl vše prohlédnout a případně zhodnotit i věci, které "zamlčím a zatajím". Jsem rád, že jsou tu tací, jako je třeba Jacek, který rovněž píše podrobné recenze a nikdy se s těmi mými plně neshodují. On nezmíní něco, co zmíním já, já nezmíním něco, co zmíní on. Takže v něčem se naše články prolínají, v něčem doplňují a ano, v něčem můžeme mít dokonce odlišný názor nebo poznatky, protože co kus, to originál. Čtenáři tak mají více informací. V jednom příspěvku jsem před časem napsal: "A samozřejmě i když se snažím o objektivitu, je hodnocení vždy trochu subjektivní, neboť mé nároky se nemusí shodovat s nároky jiných, a model, který mám já, nemusí být proveden stejně jako tentýž model někoho jiného, což ostatně potvrzují i zkušenosti kolegů na diskuzních fórech." To myslím vypovídá za vše. A nakonec, jak píše Radek, rád si přečtu Vaši recenzi a prohlédnu Vaše fotografie.

Nyní bych tuto diskuzi ukončil, protože už se netýká daného tématu a stejně by nikam nevedla, neb si oba budeme stát za svým.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod jardaaa » úte 07 lis, 2023 12:32 pm

Zdravím, mám M240 od MTB, vyfrézoval jsem spodek pro reprák, vytisk si tu krytku s větší ozvučnicí, vložil starej MX658N18 s původním ozvučením a hraju. A teď mám dilema, nechat někde do toho MX nahrát Jacka a nebo koupit novej MS580N18 už nahranej? Někde jsem tady zavadil o problémy s MS dekodérama, ale nevím pořádne kde co. Nebo je ten 16bit lepší? Jak to vidíte?
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: 820 MTB ozvučenie

Příspěvekod vvitty » úte 07 lis, 2023 3:51 pm

Vetsina provoznich problemu s radou MS je tak nejak vyresena. Ted uz zustavaji "jen" ty co se projevuji jeste pred odeslanim k zakaznikovi.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StandaR, vape777 a 12 návštevníků