ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše sem)

Příspěvekod Citrus » pon 12 kvě, 2008 6:47 pm

Mam dotaz vyděl jsem na stránkách Hekttora detaili na přestavbu lokomotivi z DR ř.86 na ř.455.2 ČSD http://hekttor.biz/index.php?lng=CZE&m= ... &kod=12051 ale nemůžu najít fotografie existovala tato lokomotiva? Jestli ano prosim pošlete nějáké fotky.
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod Jarda H. » pon 12 kvě, 2008 7:25 pm

O tomhle tady už debata byla, schválně se tam podívej, "nejvíc" informací najdeš u TTjeníka, který přestavbu BR86 na 455.2 dělá (jsou tam i nějaké fotky lokomotiv BR86 německých i v Polsku) :

http://magazin.modely.biz/diskuze/viewt ... 4d795b755e

Pokud ti jde POUZE o fotografii 455.219, tady je :

http://parniloko.vlaksim.cz/web/loko/ra ... 4552f1.jpg

Jak bylo řečeno, fotek přímo naší řady 455.2 asi moc není :lol: :!: A další přestavbu najdeš na stránkách "mo-na-ko" (viz první odkaz na diskuzi)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » pon 11 srp, 2008 1:08 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:19 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » ned 25 črc, 2010 4:18 pm

Abych dodržel jakousi diskuzní kulturu, budu v podstatě jednu lokomotivu vláčet různými vlákny a tohle se hodí právě nyní. Moje BR86 od Tilliga, kterou od mne chce koupit kamarád na přestavbu na 455.2 měla potíže s motorem popsané zde viewtopic.php?p=57320#p57320 , její rozebrání které předcházelo identifikaci závady jsem popsal zde viewtopic.php?f=16&t=3477 a ve stejné fotogalerii bude pokračovat její přestavba na 455.2 do úrovně sestaveného a dokončeného pojezdu. Pokud ji kámoš nebude chtít, dokončím přestavbu sám. Ikdyž původně jsem měl v úmyslu ji použít jako surovinu pro přestavbu na Ušatou od DK Model/Cekul a to až za hodně dlouho, protože teď ani nemám na čem jezdit.

Teď jen první nesmělé začátky s přebarvováním http://mirektt.rajce.idnes.cz/BR86_Tillig/#DSC06199.JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod Radek Strnad » ned 25 črc, 2010 6:08 pm

Pěkná prácička.Jen nevím,jestli se ti ta barva nesedře.Na tomto lesklém plastu to moc nedrží,možná to chce jemným smirkem trochu zdrsnit.já jsem na přestavbu měl rakouskou ÖBB-ta má černý pojezd.Ale jízdní vlastnosti tohoto Tilligova výrobku mě moc nenadchly.Je moc lehká,takže toho moc neuveze a v digitálu jsem měl problém se ztrátou napětí.Ta bandáž je spíš na škodu a závaží by bylo nejlépe nahradit olověným.Ta slitina co tam je, moc netíží.Předělával jsem i ten starší typ s černými koly,co se vyráběl od cca1997-2002 a ten jezdí podstatně lépe a lépe vede proud-nemá bandáže.Taky víc utáhne-je těžší.Jen ty rozvody vypadají nemodelově.Trochu to vylepší černá linka uprostřed.Jo a udělal jsem si vodivé dvojkolí i z běhounů-na každém jeden pól.U této nové nevím jestli by to šlo,ale asi nějak jo.Povedlo se mi to u 365.4 od Schirmera a je to znát-proudíky to vede spolehlivěji.Přeju hodně úspěchu v tvé bohulibé práci.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » ned 25 črc, 2010 6:24 pm

Ano, té barvy se bojím. Je fakt, že je na modelfóru a jinde popsáno naprosté mistrovství v povrchovce, ale vše to má malou nevýhodu. Všichni tito velmistři modelů jsou vitrýnkáři. My vláčkaři jsme ošahávači, nehodoví šotci a podobná havěť, proto bych apeloval na znalce, kteří znají kvalitní otěruvzdorné modelářské barvy (např. ty od Tiiliga jsou dle mne dostatečné pro naše zatížení) aby konečně promluvili. Je zcela jasné, že Agamy jsou naprosto nevyhovující, co se otěruvzdornosti týče. Třeba by stačil i konečný bezbarvý lak, který vytvoří na povrchu neviditelnou, neprostupnou a nezničitelnou glazuru. K tématu barvení železničních modelů se prosím vyjadřujte do patřičných vláken, např sem, které založil kolega viewtopic.php?f=10&t=3494
Prohlašuju, že povrchová úprava provozních železničních modelů je zcela odlišná kategorie, než zbytek modelového světa. Ne kvůli konečnému vzhledu - rez jako rez - ale kvůli odolnosti. Dále prosím neodkazovat na povrchy velkých letadlářů a loďařů. My potřebujeme barvy, které nezalejí detaily.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 26 črc, 2010 1:46 pm

MirekTT píše:Ano, té barvy se bojím. Je fakt, že je na modelfóru a jinde popsáno naprosté mistrovství v povrchovce, ale vše to má malou nevýhodu. Všichni tito velmistři modelů jsou vitrýnkáři. My vláčkaři jsme ošahávači, nehodoví šotci a podobná havěť, proto bych apeloval na znalce, kteří znají kvalitní otěruvzdorné modelářské barvy (např. ty od Tiiliga jsou dle mne dostatečné pro naše zatížení) aby konečně promluvili. Je zcela jasné, že Agamy jsou naprosto nevyhovující, co se otěruvzdornosti týče. Třeba by stačil i konečný bezbarvý lak, který vytvoří na povrchu neviditelnou, neprostupnou a nezničitelnou glazuru. K tématu barvení železničních modelů se prosím vyjadřujte do patřičných vláken, např sem, které založil kolega viewtopic.php?f=10&t=3494
Prohlašuju, že povrchová úprava provozních železničních modelů je zcela odlišná kategorie, než zbytek modelového světa. Ne kvůli konečnému vzhledu - rez jako rez - ale kvůli odolnosti. Dále prosím neodkazovat na povrchy velkých letadlářů a loďařů. My potřebujeme barvy, které nezalejí detaily.



Mr. Gunze barvy plus jejich lak!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » pon 26 črc, 2010 2:25 pm

Petr Zatrepalek píše:Mr. Gunze barvy plus jejich lak!

Petře dík za připomenutí, vím, žes už to někde říkal. Využiju :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MOL » stř 28 črc, 2010 3:07 pm

Ve Světě velké a malé železnice číslo 32 je na straně 85 vidět celkem ostře pravý bok a čelo lokomotivy 455.224.
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » stř 28 črc, 2010 8:24 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 29 črc, 2010 11:54 am

Ještě jsem si vzpoměl na časopis Železnice,číslo 5/1995.Jsou tam dočasná označení všech BR86 v roce 1945(těch v česku) a trvalá označení těch,co přešly k ČSD.Nevím jakou epochu modeluješ nebo jaké číslo mašiny si vybereš.Je tam i pěkný článek o kořistních lokomotivách a seznam všech kořistních lokomotiv ,včetně číslování a u některých i datum vyřazení. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » čtv 29 črc, 2010 12:50 pm

Radku S. a MOL díky za informace. Já zatím kompletuji jen pojezd. Pokud se loko podaří vyladit do špičkových jízdních vlastností, koupí si ji ode mne kolega a patrně dodělá kastli. Jaké číslo, to zatím netuším. Kdyby ji však nevzal, dodělám jí já a uvedených informací určitě využiju.
Teď to dělám pouze dle toho, co nabízí leptaná stavebnice s doplňky a autenticitu předlohy jsem ponechal na autorech. V TT je to stejně fuk, jestli je stupačka oproti předloze větší, nebo trochu jiná. Alespoň mně určitě.
Jinak leptík je určen spíše zkušeným stavařům - vitríňákům. Přidaných detajlíčků bude tolik, že nebude až tak moc vhodné mašinku často brát do ruk.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MOL » čtv 29 črc, 2010 1:31 pm

Myslím že tady by toho mohlo být nejvíc: http://www.dopravniliteratura.cz/die-ba ... nstrecken-
Monografie známé řady 86 DR. V knize samozřejmě nechybí ani popis jejího nasazení na zabraném československém území a také samostatná kapitola o provozu kořistních lokomotiv řady 455.2 u ČSD. Ovšem touto knihou nedisponuji a ani nevím jestli někdy disponovat budu (spíše ne).
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod MirekTT » čtv 29 črc, 2010 8:53 pm

radekkrupka píše:Pak mě zajímá, až to složíš, kolik dílů ti zbyde.... 8)

Tak už teď můžu říct, že zbude komplet originální osvětlení :lol: http://mirektt.rajce.idnes.cz/BR86_Tillig/#DSC06228.JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: ČSD 455.2 - fotky, podklady, stavba (hlavní téma, vše se

Příspěvekod Píďalka » pát 08 bře, 2024 2:05 pm

lokomotiva 455.203.jpg
Dávám sem... Jistě se bude hodit i dalším modelářům...
Píďalka
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 úno, 2021 3:49 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků