Přívěsný vůz Btx od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod colt274 » čtv 28 dub, 2022 7:11 am

Pokud to bude jako první série 022, tak to tak určitě bude, lak se dá snadno odškrábnout nehtem, ale je to plastický, takže tam zůstane vystouplý prolis...
colt274
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 12 dub, 2016 3:30 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod vojtas » čtv 28 dub, 2022 2:35 pm

Nejen odškrábnout nehtem... :roll: Mě se rámečky tak z půlky oloupaly jen za sundání skříně z pojezdu a barvy z nich jde dolů dotykem. To samé na M152. potištěné je to naprosto příšerně a místy bez barvy už z fabriky, kvalita 0.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Sedli-CB » pát 29 dub, 2022 5:57 am

Tak bohužel podle fotek na IT vlaky (https://www.itvlaky.cz/4-ose/bixpost_016/) se mé obavy potvrdily. Nějak si s tím pohraju, ale pouhé odškrábnutí barvy mi stačit nebude. Zkusím to pak vyleštit zubní pastou, případně z oken použiji pouze rámečky a vlepím do nich plexi nebo slídu. Pak ale budu muset zase udělat ty mříže z druhé strany... Je to začarovaný kruh :(
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod marian1311 » pát 29 dub, 2022 10:33 am

Ahojte ,
rada M240 a prislusne privesaky je charakteristicka aj dost vyraznym zosikmenim ciel. Neviem mozna tie foto to len skresluju , ale vyzera ako kedy na modely boli tie cela kolme. Nemal som zatial moznost vidiet model nazivo. Prosim info od kolegov , ktori model vlastnia rsp. mali moznost si ho "osahat" je to teda len skreslenim na foto a v skutocnosti model ma tie cela skosene ?
dakujem

Marian
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Kavka_ » pát 29 dub, 2022 11:22 am

viz recenze na https://www.mojett.cz/65731
tam je myslím k tomu vše...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod vojtas » pát 29 dub, 2022 4:06 pm

Když si vyfotíte Balm od MTB z boku a porovnáte s realitou, tak zkosení čel odpovídá. Trochu blbě je chycená akorát střecha v rozích. Problém je, že jsme v TT všichni zvyklí na lepty, kde je to zkosení extrémně přehnané naprosto mimo realitu. Doporučuju si pořádně prohlédnout skutečnou 820, nebo Balm.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod vojtas » pát 29 dub, 2022 4:08 pm

Model v TT a V H0 je identický, dokonce jsou na něm i stejné chyby (hranaté dveře do zavazadlového prostoru na jednom boku).
Obrázek
Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod patla » pon 09 kvě, 2022 9:35 pm

Tak dorazil Bix Post MTB a obavy se potvrdily - okna všechna půlená....., úzká okna v karoserii zasklená "na gumu", úzlé okno v poštovní části bez mřížování. Poštovní oddíl označený vozovou třídou.
Tak jsem to nějak upravil a ještě doplnil "holubník" do poštovní části a zatím jen tečkou modrou signálku u dveří tamtéž.
K odstranění vozové třídy na poštovní části jsem se zatím neodhodlal, kvalita povrchovky je totiž jinak opravdu výborná a nechci tam spáchat flek
bix post okna.jpg
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod patla » úte 10 kvě, 2022 5:38 am

Tak už i s upravenými potisky
bix post final.jpg
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Zlámalík » úte 10 kvě, 2022 8:27 am

vojtas píše:Když si vyfotíte Balm od MTB z boku a porovnáte s realitou, tak zkosení čel odpovídá. Trochu blbě je chycená akorát střecha v rozích. Problém je, že jsme v TT všichni zvyklí na lepty, kde je to zkosení extrémně přehnané naprosto mimo realitu. Doporučuju si pořádně prohlédnout skutečnou 820, nebo Balm.


S dovolením jsem si půjčil fotky výše a je vidět, že střecha je u MTB rovně a stáčí se až v segmentu čela, zatímco v reálu je zaoblený i další segment.
Je to škoda, na rozdíl od příjemných tvarů jako u tramvaje T3 to vypadá jako "kredenc" 830.

MTB Bix.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod patla » úte 10 kvě, 2022 9:34 am

S tou střechou je to všelijaké, když se člověk podíva do katalogu Parostroje tak má pocit, že výkres je jedna věc a realita jiná. Jen když srovnám střechy na fotkách BixPost-ů, které tam jsou publikovány tak si nejsem jist, že na všech 4 fotkách budou rádiusy na nároží střechy stejné. Viz fotopřílohy 1 a 4
https://www.parostroj.net/katalog/ov/fo ... 0&odkud=40
Teď ještě přikládám fotku BixPost-u s pozadím fotky Zlámalíka která zachycuje střechu M240 a když je správný úhel pohledu, tak to vypadá, že rozdíl je nepatrný, ale celé je to bohužel "vysoké"
Ještě jedna poznámka na modelu je i segment střechy nad úzkým oknem tvarovaný ale jen ve střední části, rádius končící u stěny vozu je bohužel stejný jako na celé délce vozu.
K tomu celému se dá říct jen to, že je škoda že MTB při dnešní dostupnosti techniky a když jsou k dispozici reálné vozy vytrvoří co vytvoří.
bix strecha.jpg
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod vojtas » úte 10 kvě, 2022 10:13 pm

Ta střecha je špatně akorát v rozích, jak jsem psal - Ona má u mtb celý profil na délku stejný, a na čelech je z toho vyříznutá plocha, viz obrázek - Tedy přesně z boku je profil střechy naprosto přesně podle výkresu, ze šikmých pohledů už ne. Ten vyznačený spodek je zkreslení fotky a je to vnitřní strana pluhu, jinak čelo skutečně odpovídá.
Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod _lt_ » čtv 26 kvě, 2022 8:15 am

Tak jsem si taky již otevřel svůj BixPost. I když jsem ho nepotřeboval, svůj důvod "proč ho mít" jsem si našel. Kromě výše zmíněných tvarových i potiskových chyb, jsem hned zahlédl ještě jednu další.
Udělalo mi radost, že jsem našel na voze nápisy Hradec Králové a Liberec. Kosmetickou vadou ale je, že vozové depo není Liberec a domovskou Hradec, má to být opačně: Voz.depo Hradec Králové a Dom.st. Liberec. Kdo by to chtěl opravovat, tak názvy měst jsou správně, ale je potřeba prohodit v řádcích Voz.depo a Dom.st.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod patla » čtv 26 kvě, 2022 4:50 pm

_lt_ píše:Tak jsem si taky již otevřel svůj BixPost. I když jsem ho nepotřeboval, svůj důvod "proč ho mít" jsem si našel. Kromě výše zmíněných tvarových i potiskových chyb, jsem hned zahlédl ještě jednu další.
Udělalo mi radost, že jsem našel na voze nápisy Hradec Králové a Liberec. Kosmetickou vadou ale je, že vozové depo není Liberec a domovskou Hradec, má to být opačně: Voz.depo Hradec Králové a Dom.st. Liberec. Kdo by to chtěl opravovat, tak názvy měst jsou správně, ale je potřeba prohodit v řádcích Voz.depo a Dom.st.


To je jistě chyba , ale proti tomu, že na poštovní části je 2 jako vrata a okna jsou virtuální relita je to téměř "neviditelný" detail.....
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod _lt_ » úte 31 kvě, 2022 11:44 am

Jakou jste použil chemi na odstraňování popisů? Celkem se vám to povedlo a fleky na fotce vidět nejsou a nechci na to rovnou lít ředilo, nebo to poškrábat.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků