Přívěsný vůz Btx od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod look23 » sob 22 led, 2022 4:56 pm

vvitty píše:PS: Pozor na to ze dvakrat sber je lepsi sber, ale take vetsi jizdni odpor.

Mám 3 vozy (2xBa, BDa) od Tilligu v H0 a všechny podvozky mají sběr proudu a brejlovec to má docela problém utáhnout.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod jamik22 » sob 22 led, 2022 9:30 pm

Poté co jsem poštoloval Bai od Igry a jezdím s pěti, bych se Bixů nebál :)
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod jamik22 » čtv 27 led, 2022 10:53 pm

Měl jsem možnost do Bix instalovat osvětlení PELI z ověřovací serie. Je to paráda. U hlavního desky jsou i dvě oddělitelné a samostatně montovatelné destičky koncového červené osvětlení. Vnitřní osvětlení má hlavní světla a samostatně spínané nouzové osvětlení. Vše je bohatě konfigurovatelné, jak u výrobce zvykem. Nainstalován je i powerpack a tak sběr napájení z jednoho podvozku dvěma nápravami postačuje. U mne krásně svítí a nebliká. Těšte se :) Fotky má výrobce na svém FB PELI Digitálne vláčiky.

Ale s MTB není nic jednoduché. Výrobcem dodané řešení snímání napájení osvětlení, je slušná brzda.Už souprava dvou Bixů zapojených za 820 na 2 % stoupání má problém. Motorák prokluzuje :(
Co s tím, řešil to už někdo?
Výše je odkaz na bronzovou strunu. Použil ji někdo do podvozku MTB? Bylo by foto?
Pomůže snímat proud jen z jedné nápravy, jízdní odpor pak vyhovuje. ale už to bliká. Tedy použít vodivé spřáhlo PEHO?
Nebo ložiska PEHO se sběrem proudu?
Budu rád za případnou konkrétní inspiraci

Edit:
Ložiska PEHO ani omylem, ty se tam nevejdou.
Leč stačilo lehounce projet plastový důlek PEHO vrtáčkem a na mojích 2 % je to OK. Sběr je přitom z obou náprav, světla neblikají. Do prostoru pod motorákem/snad na nízké repro/ - jsem dal olověný plech co se vešlo Ale i s ním to předtím prokluzovalo.
I tak budu vděčný za inspiraci jak s bronzovou strunou.
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Sedli-CB » pát 28 led, 2022 6:02 am

jamik22 píše:Ale s MTB není nic jednoduché. Výrobcem dodané řešení snímání napájení osvětlení, je slušná brzda.Už souprava dvou Bixů zapojených za 820 na 2 % stoupání má problém. Motorák prokluzuje :(
Co s tím, řešil to už někdo?

Zrovna včera jsem toto řešil na M286 a zjistil jsem, že byť vozy jezdí lehce, problém je v motoráku. Na běžném podvozku byly natolik napružené sběrače, že se kola stěží otáčela. Není tomu u té singrovky také tak? K singrovce jsem se zatím nedostal (ozvučení, digitalizace - jako včera na té M286), protože mi dosud nepřišel dekodér...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod colt274 » úte 29 bře, 2022 4:22 pm

Zdravím, chtěl bych se zeptat na postup demontáže podlahy, stal jsem se dneska majitelem BDtx, ale rád bych opravil některé popisy, zdá se mi, že by mělo jít od sebe roztáhnout kastli u schodů, ale bojím se, aby kastle nekřupla, má někdo zkušenosti, o které by byl ochoten se se mnou podělit? :?:
colt274
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 12 dub, 2016 3:30 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod jirie123 » úte 29 bře, 2022 4:49 pm

Sice mám H0, ale díky za odkaz na Peli. Spousta věcí už se nedělá, ale snad něco bude i na novinky.
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod kapmor » úte 29 bře, 2022 5:28 pm

colt274 píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat na postup demontáže podlahy, stal jsem se dneska majitelem BDtx, ale rád bych opravil některé popisy, zdá se mi, že by mělo jít od sebe roztáhnout kastli u schodů, ale bojím se, aby kastle nekřupla, má někdo zkušenosti, o které by byl ochoten se se mnou podělit? :?:


ano roztáhnout kastli u schodů, ty zobáčky jsou dost hluboké, chce si to pomuct vsunutím plastových tenkých destiček nebo něčeho podobného v místě zobáčku. kastle by tohle měla vydržet bez ujmy. ještě se mi stalo, že byla špatně zakrácena vsunutá část nárazníku a ten přečnívající kousek blokoval vysunutí kastle. to stačí odříznout.
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Trainmaniak » pon 04 dub, 2022 11:17 am

Dva vozy se mi dostaly do ruky, tak jsem sepsal recenzi: http://www.trainmania.info/clanky.html#btx761

btx761.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 04 dub, 2022 6:28 pm

Trainmaniak píše:Dva vozy se mi dostaly do ruky, tak jsem sepsal recenzi: http://www.trainmania.info/clanky.html#btx761

btx761.jpg

Psal jsem už i na K-reportu.
Hezká recenze. Jen bych doplnil. Osvětlení už ve vozech není montováno / přiloženo skoro rok. Tedy pokud bylo u vozů v recenzi od výrobce vloženo, tak byly tyto vozy vyrobeny v červnu 2021. Od července 2021 MTB už nemontuje osvětlení do žádných vagónů své výroby (TT i H0). Originál osvětlení lze dokoupit. Například u pana Pohořelého.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Ferys » pon 04 dub, 2022 6:41 pm

Věděl by někdo, zda se počítá v nějakém rozumném horizontu s verzí ČSD?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod jamik22 » pon 04 dub, 2022 8:10 pm

. Originál osvětlení lze dokoupit.

Lze koupit i lepší než originál :-)
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 04 dub, 2022 8:13 pm

jamik22 píše:
. Originál osvětlení lze dokoupit.

Lze koupit i lepší než originál :-)

Ano, třeba od Pe-Li, já jen napsal, že originál lze dokoupit. A ne každý kdo chce osvětlení provozuje vozidla v digitálu. I když já už v digitálu, avšak znám dost lidí, kteří mají ještě analog. Od Pe_li zatím žádné osvětlení nemám, buď mám vagón v analogovém stavu a provozuji ho i na DCC, a nebo tam mám dekodéry Digi cz.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 04 dub, 2022 8:16 pm

Ferys píše:Věděl by někdo, zda se počítá v nějakém rozumném horizontu s verzí ČSD?

To je jen věštění z křišťálové koule, jelikož to výrobce nedal vědět.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod jamik22 » pon 04 dub, 2022 11:56 pm

A ne každý kdo chce osvětlení provozuje vozidla v digitálu

Podle manuálu by mělo být osvětlení PE-Li požitelné a funkční i pro analog. Ale nemám vyzkoušeno. Všechny typy provozuji v digi. Prodejci uvádí, že v analogu ne FZ1 !!
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Přívěsný vůz Btx od MTB

Příspěvekod Sedli-CB » čtv 28 dub, 2022 3:59 am

Studoval jsem na stránkách výrobce avizovaný model vozu Bix post a nevím. Přijde mi, že v poštovní části má špatně v bočnici 3/4 oken. Jsou tam na fotkách vidět dělená polospouštěcí okna, ale to bylo v této části vozu pouze jedno. Doufám, že to je pouze zmetkovitý prototyp a série bude v pořádku... Mám jeden objednaný a tohle by mi, byť nejsem příliš velký počítač nejtů, celkem vadilo.
https://mtb-model.com/pages/product.php ... meritko=TT
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků