Tillig TT-Club

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Tillig TT-Club

Příspěvekod hank » čtv 01 črc, 2021 12:19 pm

Nechal jsem si poslat náležitosti potřebné ke členství v Tillig TT-Clubu, ale po prostudování podrobností si už vůbec nejsem jistý, jestli o něj mám i nadále zájem. Nejde ani tak o členský poplatek (kdo neví: 88 EUR ročně), ale dost mě zarazil požadavek, abych jim dal svolení k inkasu SEPA ze svého bankovního účtu. Takže mám dotaz na členy, pokud tu nějací jsou: Jaký to členství pro vás představuje přínos? Komu a proč byste ho doporučili?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 01 črc, 2021 1:42 pm

Časopis Actuel 4x ročně(popis novinek, zajímavosti z výroby chystaných modelů, popis modelů dle skutečné železnice, občas popsáno modelové kolejiště) s českým překladem. TT katalog zdarma. Klubový model vagónu(někdy velmi jednoduchý ze starých forem, občas i složitější) např. bývalý BTTB otevřený belgických drah s jiným popisem nebo vůz s klapkami s jiným popisem. Složitější GBKS DR post už nový, 4n. cisterna, naposled Z na kyseliny jako novinka. Ale vše DR popř. DB. Českým vzorům se vyhýbají. Vorschop lokomotiva na den Tillig. Pak jsou pro členy exklusívní modely např vůz s nákladem tramvaje T3, nehodový vlak DR/DB, mají to v prodejně ve vitrínce vystaveno. Někdy je to fikce třeba na patrový řídící vůz namontovali druhé čelo a doplnili pohon(dnes nesehnatelný sbírkový model). Dřív byla po sedmi letech členství clubová lokomotiva zdarma(bohužel stále stejný typ). Sleva na některé výstavy. V Leuně vstup bez fronty bokem. Sleva na ND i sortiment v podnikové prodejně 10%
Na tom clubovém vagónu pro nás by mohl český zástupce zapracovat(když se chlubí tiskárnou na modely) Už by se neměli vymlouvat na vysokou cenu potisku pro nás pro malý počet modelů.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 01 črc, 2021 2:35 pm

Tomu, kdo doma dělá přestavby tilligovských modelů a jezdí často do Sebnitz a nakupuje nějaké náhr. díly, účastní se výstav, kde je členství v klubu zároveň doklad ke slevě nebo volnému vstupu nebo pro toho, kdo sbírá Sonder und Exklusiv modell cizích žel. správ, se členství může vyplatit. Jinak vlastně dostaneš zdarma 1x za rok model(většinou nezajímavý, leckdy i nehezký, občas se objeví něco pěkného, ale vždy cizí správa) a 4x ročně Tillig PR Aktuell. Takže nic moc. Ta sleva 10% na nákup běžných modelů v Galerii je na nic, protože za ty peníze mají dotčený model vždy i někteří prodejci v ČR. Snad jen pokud si objednáš nějakou limitku jako Galerienmodell, tak něco ušetříš, protože prodejci v ČR tyto modely často patřičně "ocení". Pokud si členem 25 let jako za rok já, tak pak už máš ten rok 25% slevu na nákup modelů v Galerii. To už je znát, ale pokud nezačneš už jako junior, tak tě tato výhoda potká 1x za život.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 01 črc, 2021 4:44 pm

Objednat přes obchodníka se nějak nevyplatí, mají nějaké divné počty. Tu cenu z galerie přepočtou vyšším kurzem a dopočtou DPH, ale německé Mvst. neodpočtou. takže nevyplatí. A tu slevu za členství taky neaplikují, jedině osobně u nich.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod lachttan.bastr » čtv 01 črc, 2021 4:52 pm

Dovoluju si přičinit poznámku ohledně platby. Nevím, proč chtějí souhlas s inkasem, to jsem nikdy nepotřeboval. Členský příspěvek platí čeští členové na účet (české) Komerční banky. Vždy kolem vánoc, v posledním Aktuelu, je výzva s platebními údaji.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod hank » čtv 01 črc, 2021 7:14 pm

Děkuji vám všem za užitečné informace a názory.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Donatelli » čtv 01 črc, 2021 7:21 pm

No něco tady taky zapadlo. Vezmu to tak nějak popořadě. Čeští členové klubu mají jisté drobné výhody oproti jiným cizozemcům. Dostaneš 4x ročně Club Aktuel, což je časopis, který pojednává o modelech Tillig. Je tam ale velmi často pojednání o skutečných předlohách těchto modelů, dále se tam objevují články o historii TT celkově tak historii TT od Zeukeho přes BTTB až po Tilliga. Jsou tam i články o modelařině TT, představují se tam i kolejiště, občas tam jsou nějaké věci k digitálu a potom také tématické články třeba o nějaké chemičce, nebo o hnědouhelném dole a jak v ní fungovala železniční doprava a pod. Byly tam i články o přepravě vojenské techniky, ohledně přístavních vleček a trajektů - vždy se jednalo o NDR. Několik článků se taky věnovalo dálkové rychlíkové dopravě v NDR a ve východním bloku... Někdy tam jsou články o tom jak postupuje výroba té či oné novinky. To vše je pro Česko s překladem. S prvním a třetím číslem zároveň dostaneš novinkový sešit. V posledním čísle dostaneš dárek k Vánocům ( drobná stavba z laser -cut technologie, figurky od Nocha, sběratelské karty, reprint starého nevydaného katalogu....). Každoročně probíhá taky dotazník, kdy můžeš, ale nemusíš, se zúčastnit. Jde o takový průzkum, kdy odpovídáš třeba kolik jsi utratil za poslední rok za modely, co bys chtěl aby se vyrábělo a tak podobně. Jednou za rok dostaneš tzv. klubový model zdarma. Jak již někdo psal modely jsou jak kdy. Někomu se hodí tohle někomu něco jiného. Kromě jedné vyjímky potvrzující pravidlo ( jednalo se o vůz na chlor SJ ) šlo vždy o německé předlohy. Dřív se o tomto " ročním " modelu hlasovalo ze tří možností, teď už několik let ne. S třetím číslem taky dostaneš nový katalog. A pak taky máš možnost si objednat tzv. klubové modely. To jsou modely pouze pro členy klubu, k těm se teoreticky nedostane nikdo jiný. Výhodou pro ČR je, že platíš na účet KB v Rumburku a na posled se platilo tuším 1450,- . Máš neomezený vstup do muzea v Sebnici a slevu v podnikové prodejně 10% na její sortiment ( je to snad jediná prodejna, která dodržuje doporučené maloobchodní ceny= nejdražší) ale taky na náhradní díly. Inkaso ze svého účtu jim povolovat nemusíš. Taky jak někdo psal, jako člen klubu můžeš využít slevu na vstup na některé výstavy ( Drážďany, Lipsko, Leuna, Dortmund nebo Kőln - teď si nepamatuju... ). Možná jsem na něco zapomněl.... Hanku, nevím odkud jsi, ale pokud by jsi se chtěl na nějaká stará čísla podívat a tak jsem Ti k dispozici. Již jsi mi zde několikrát dost pomohl a já bych Ti alespoň trochu vrátil tvoji ochotu.
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Donatelli » čtv 01 črc, 2021 7:26 pm

Jo zapomněl. Teď už za sedm let členství nedostaneš lokomotivu, ale tuší že poukázku na 100 € do jejich prodejny ( nelze vyměnit za hotovost )...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod jamik22 » pát 02 črc, 2021 9:48 am

Byl jsem členem od začátku, asi před třemi roky jsem to zrušil. Přestalo to být pro mne zajímavé. Nejsem milovník starých časů, ale tady, myslím, plati “Už to není, co bývalo” :)
To loko zdarma bylo jednou. Ale některé modely, které se stavěly na klubových dnech jsou dnes ceněné. Pro členy připravoval spec stavebnice loko i Deltax, ale ty se daly sehnat i mimo na místě. Dobře finančně zhodnotit by se dnes daly i některé starší klubové vagony. Je otázka zda to bude časem platit i pro dnešní.
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Donatelli » pát 02 črc, 2021 10:29 pm

Deltax pro členy klubu nic speciálního nedělal. Jeho modely si mohl koupit každý, kdo si je včas objednal a posléze zaplatil.....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Tillig TT-Club

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 09 čer, 2022 5:03 pm

Je zde někdo, kdo se chystá o víkendu do Sebnitz na TT Club treffen + den otevřených dveří a kdo byl by ochotný se mi tam podívat ve výprodeji po několika náhradních dílech a případně mi je koupit a dovézt, prosím? Díky předem.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků