oprava, údržba BR-92

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

oprava, údržba BR-92

Příspěvekod AlexD » sob 26 čer, 2021 12:54 am

Vyvázání a zpětné zavázání hnacích soukolí. Rozhodl jsem se pro opravu (výměnu sběračů) TT lokomotivy BR 92, když jsem na aukru objevil náhradní (nové) sběrače proudu. Vyvázání, šlo celkem snadno po vyšroubování šroubků spodního kryu. Ale nedaří se mi tam zpět soukolí uložit. Podotýkám, že bez sundání "klacků"(táhel). Zkoušel jsem je postupně, přižemž zavázanou (vloženou) nápravu jsem si přidržoval prsty. Přesto mi nějáká náprava vyskočila a pootočila se. Napružené sběrače tomu napomáhají. Mašinku mám uloženou (fixovanou) při práci v molitanovém korýtku.
Znáte na to nějaký grif, nebo máte na to "udělátko"? Pochlubte se.
Uživatelský avatar
AlexD
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 26 led, 2016 7:53 pm
Bydliště: Dambořice

Re: oprava, údržba BR-92

Příspěvekod Pavel 152 » sob 26 čer, 2021 11:00 pm

Nasaď dvojkolí s klacky, nehleď na sběrače, přilož jemně spodní krytku a po jednom dvojkolí pomocí jemného šroubováčku zasunuj sběrače. Stále přidržuj jemně krytku. Pak pootoč dvojkolí dle potřeby jemným povytažením, tak ať nevylezou sběrače. Než zašroubuješ krytku zkontroluj drátky spřáhel.
Někdy si pomáhám vyndáním čepů z hnací nápravy a taky čepů zasunutých v rámu, pak jde zasunout pístnice a tyč rozvodu páry bez potíží. A zkouším hřídelkou 10cm s nasazeným 20z oz kolem ručně (motor je mimo)
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: oprava, údržba BR-92

Příspěvekod AlexD » ned 27 čer, 2021 6:29 am

díky..
Uživatelský avatar
AlexD
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 26 led, 2016 7:53 pm
Bydliště: Dambořice

Re: oprava, údržba BR-92

Příspěvekod Petr Barchánek » ned 27 čer, 2021 11:41 am

Já bych zavolal na pomoc další pár rukou - manželku, syna, tátu, někoho od sousedů. Akorát by to nesmělo dopadnout, jako když strýc Podger věšel obraz (scénka z knížky Jerome Klapka Jeromeho).
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků