Mot. vůz M 152 TT MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Jan+Bjoern » čtv 05 srp, 2021 1:07 pm

vvitty píše:Na lisovani dvojkoli jsou pripravky uz od prvnich modelu. A postupne se prechazi na montaz CNC strojem.


Jsou normy NEM vyrobci zname? Vi, jaky ma byt rozchod dvojkoli podle normy? 12 mm to neni, to je nominalni rozchod kolejnic. Rozchod kol je 11,6 - 11,7 mm
V tom by mohl byt problem, protoze pouziti pripravku ani CNC stroje nemuze zarucit spravny rozmer, pokud je zvolena nespravna hodnota.
Pripada mi to jako uplne zbytecna chyba, vzdyt to staci jednou spravne nastavit a vsechna dvojkoli budou v poradku.
Jak jsem napsal v predchozim prispevku, jde mi predevsim o zakazniky, kteri si to sami nedokazi opravit.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod vvitty » čtv 05 srp, 2021 6:08 pm

Položte dotaz výrobci... já komentoval pouze dotaz na způsob výroby dvojkoli.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » pon 09 srp, 2021 9:46 am

Trochu mne mrazí, když to čtu. Já si objednal rovnou dva ozvučené kusy. (Na tyto práce se necítím dost vybavený a zručný, abych se pustil do montáže dekodéru a ostatních náležitostí u nového modelu v záruce - jsem si řekl). Zatím je to tak, že oba modely dorazily s totálně vzpříčenými spřáhly o pluh. Pokusil jsem se o nenásilnou opravu, ale bez nebezpečí ulomení se spřáhlo ani nehnulo. Viz foto ihned po vybalení z krabičky.
M152.jpg
Váhal jsem nad rozborkou, ale řekl jsem si, že jsem utratil cca 14kKč a modely reklamoval, aniž došlo na provozní zkoušky. Odeslal jsem spolu s jízlivým dopisem prodejci, u kterého jsem si předtím pro sichr zaplatil navíc :o "pečlivou kontrolu modelu před prodejem". Prodejce to asi špatně pochopil a ony cca 2 stovky mi vrátil obratem na účet. Tím asi naznačuje, že další kontroly po výměně už nebudou.
Tak jak vidím z diskuze, další kola mne asi ještě čekají (hlučnost, rozchod...). Dám tomu šanci, ale při větším zádrhelu model pojede k prodejci a budu žádat peníze zpět. Mimochodem - to už se stalo s Kocourem, viz zde: viewtopic.php?f=1&t=10445&start=360
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod radula63 » pon 09 srp, 2021 11:32 am

Fox píše:...prodejci, u kterého jsem si předtím pro sichr zaplatil navíc :o "pečlivou kontrolu modelu před prodejem". Prodejce to asi špatně pochopil a ony cca 2 stovky mi vrátil obratem na účet. Tím asi naznačuje, že další kontroly po výměně už nebudou...

Mne zaráží fakt, že stejně to musel prodejce mít v ruce, jelikož to digitalizoval a ozvučoval prodejce, tj. musel to rozebírat. A po digitalizaci by to měl stejně vyzkoušet. MTB expeduje pouze v analogu, digitalizují prodejce a nebo koncový zákazník.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » pon 09 srp, 2021 11:50 am

přesně tak, obecně k závadám a konstrukčním nedostatkům (objektivně nejen) MTB se toho napsalo hodně, ale tohle má několik variant:
a) spřáhla byla špatně namontována už u výrobce --> objevil by prodejce při vizuální kontrole ještě před odesláním k digitalizaci, případně by to zjistil "digitalizátor", pokud není slepý ignorant
b) spřáhla poškodil "digitalizátor" při rozborce a sborce --> objevil by prodejce, pokud by skutečně provedl "pečlivou kontrolu modelu před prodejem"
c) řádí tady Marťani s velkou averzí proti modelářům, MTB, ČSD, (další si dosaď sám :D )
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod look23 » pon 09 srp, 2021 12:59 pm

d) vyměnit prodejce
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Pavel 152 » pon 09 srp, 2021 1:09 pm

Já měl takto vyskočenou jednu stranu, analog, takže montáž v MTB. Stačilo trochu přitlačit zpět na místo a brnk. Ale kulisa zůstala drhnout o spodek v pluhu. Po odšroubování pluhu jsem kulisu trochu násilím ohnul do správné polohy.
Pro Radula, není mi jasné jak pracovník nasazuje vadně ten pluh, to musí být jasný záškodník nebo debil. A určitě je jasné kdo to tak montoval. Jenže MTB. Asi chráněná dílna.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod medwa » pon 09 srp, 2021 2:51 pm

Všichni asi víme, že je jen jeden prodejce, který si nechává zvlášť zaplatit za "pečlivou kontrolu". :P Od té doby, co jsem postupně udělal obdobně špatnou zkušenost se dvěma takto "pečlivě zkontrolovanými" lokomotivami, kupuji výrobky od MBT výhradně na e-shopu marathonmodel.cz, zatím 100% spokojenost. Osazení dekodérem provede už prodejce, a - světe div se - je to už v ceně! S orchestrionem zkušenost ještě nemám (čekám na ČD verzi), ale přesto vřele doporučuji.
medwa
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 28 kvě, 2014 6:37 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » pon 09 srp, 2021 2:58 pm

Ano, kolikrát jsem si říkal už nikdy, ale jsem nepoučitelný. Díky za typ. Já měl nápad kupovat jen co si osobně vyberu na krámě, ale Covid to mění... Já taky beru u espb (Petr Balíček), tam taky sice byla reklamace, ale opravil k plné spokojenosti
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod medwa » pon 09 srp, 2021 3:25 pm

I já děkuji za další dobrou zkušenost!
medwa
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 28 kvě, 2014 6:37 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Jan+Bjoern » pon 09 srp, 2021 9:13 pm

Fox píše:přesně tak, obecně k závadám a konstrukčním nedostatkům (objektivně nejen) MTB se toho napsalo hodně, ale tohle má několik variant:
a) spřáhla byla špatně namontována už u výrobce --> objevil by prodejce při vizuální kontrole ještě před odesláním k digitalizaci, případně by to zjistil "digitalizátor", pokud není slepý ignorant
b) spřáhla poškodil "digitalizátor" při rozborce a sborce --> objevil by prodejce, pokud by skutečně provedl "pečlivou kontrolu modelu před prodejem"
c) řádí tady Marťani s velkou averzí proti modelářům, MTB, ČSD, (další si dosaď sám :D )


d) Model mel pri odeslani sprahla v poradku a problem byl zpusoben nevhodne navrzenym obalem, ktery nedostatecne chrani model pred narazy pri prepave postou. Pri navrhu obalu je treba pocitat s tim, ze balicek s modelem bude hozen z vysky 3 metru. Ty male krabicky staci na vagony, ktere jsou lehci (a presto z nich posta dokazala vytrepat vsechna dvojkoli, takze jsem potom dvojkoli radsi daval zvlast do sacku, nez aby mela volne hrkat uvnitr krabicky a poskodit lak vozu). Tezsi motorak by si zaslouzil vetsi krabicku nebo pevnejsi zafixovani.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod albatros » úte 10 srp, 2021 8:18 am

Šest stránek tady fňukáte jak je hračka "Mot. vůz M152 v TT od MTB" na ho...uby a nakonec se najde někdo kdo si to zase koupí a fňuká znovu. Nechápu. :D :D :D
albatros
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01 říj, 2015 11:35 am

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » úte 10 srp, 2021 9:31 am

ad albatros (i jiní): asi to je tím, že M152 a další klony na naše lokální tratě prostě patří. Spousta mikro - minikolejišť bez tohoto vozidla ztrácí svoje kouzlo a smysl.Takže to nemá snadné řešení: nemít nic, nebo se spokojit s pochybnou kvalitou, skřípat zuby a psát na Modely.biz. Já to vyřešil (zatím) reklamací, uvidíme co bude dál.
Mimochodem - v rámci objektivity bychom měli také zvážit celkový počet vyrobených kusů a kolik % z toho vykazuje nějaké vady? Každopádně zcela souhlasím s kolegy, že před domácí opravou zjevných vad by měla vždy předcházet důsledná reklamace u dodavatele v rámci všech zákonných možností. Pokud se takto budeme chovat, ono to ho...no nakonec propadne tam, kam má :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Zlámalík » úte 10 srp, 2021 9:10 pm

Fox: jak velký hnůj to musí být, aby to ještě prošlo přes "ono to na naše koleje patří"? Přesně na tohle MTB hřeší a i když (nebo právě proto že) je 810 ohlášená od Kühna, stejně všichni koupí tenhle "soubor komponentů" a pak tady skuhrají. Model 810 chybí na trhu asi tak od té doby, co se začala vyrábět její předloha, tak to už nevydržíte ten rok či jak dlouho a nepočkáte si na Kühna, nebo aspoň na srovnání s ním? Copak je modelaření nějaká rychloobrátková disciplína? Já jsem pomalej a 810 mám rozestavěnou na pojezdu od ALS Racingu už pár let, ale určitě ji dodělám. Že to nebude hned? No a? Rozhodně nebude mít ty problémy, co tady řešíte.
Jo a vím o prodejci, který dělá 100% kontrolu všech modelů po dodání od výrobců a nic za to nechce, ale tomu MTB už dávno odmítlo dodávat napřímo, prý pro nadměrný počet reklamací :D
Nicméně MTB u něj koupíte, jen to řeší jinou cestou. Ale určitě byste od něj nedostali tohle.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod RSC » úte 10 srp, 2021 11:19 pm

Tak to je asi ten dodavatel, co dodává i mně a nikdy od něj nic šíleného nedošlo. 8) To ještě i zavolal, či napsal, že tohle mi poslat nemůže a proto to dorazí, až když to bude opraveno pokud to ještě budu chtít, když to byl třeba poslední kus. Týkalo se to třeba i vadných kol vozů u tilliga, že kymácející se wapky mi nepošle... Bez oné příplatkové 100Kč. Kdysi jsem se tam také, rozohnil, když došlá 01 jezdila na vyhybkách mimo koleje a podařilo se to až na potřetí a pak u Tauruse OBB a tím jsem s touto službou skončil. :oops: A není jedinný, kdo to dělá, takže tento druhý říká má to probém, někdy se dohodneme, že se na to mrknu ať to pošle, i na střeva a dám verdikt. Té důvěry si vážím, i on je občas rád, že nemusí tolik reklamovat, někdy jsou to kraviny, které se opakují a lze s nimi něco snadno udělat...
To by mne zajímalo, který digitalizátor-ozvučovatel to byl? :idea: Jednoho jsem zřejmě naštval. :shock:

Já MTB M152 nemám, tedy ještě nedorazil. Původně jsem si to vůbec nechtěl koupit, mám naobjednávané kuehny. Pak jsem usoudil, že si ten jeden kus na své porovnání a posouzení přivlastním, ikdyž ta čelní fotka oken mi vadila. Tak jsem jej ve slabé chvilce hodil do košíku - stále jej nemusím odebrat.V těch mých počtech strojů se asi ztratí a pojezd mne vážně zajímá. Případně z něj může být M153.0 a MTB pro dětské zacházení je celkem odolné.

Ten 3D tisk vypadá moc dobře, klidně bych jednu kastli bral. Také doufám, že David na Kuehna "konzultačně dohlíží" a bude to dobrý model. Takže jsem v klidu...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron