Mot. vůz M 152 TT MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Kavka_ » stř 05 led, 2022 9:00 am

Ahoj, co jsem tak změřil bez demontáže na své M152, vychází mi to 7,1 mm... Tedy z této řady by šlo o 7.0 mm dvojkolí...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Zlámalík » stř 05 led, 2022 1:42 pm

Podle originálu 840 mm, tedy přesně 7,0 mm ve vel. TT.
Nevím, co tam má MTB, ale já na svoji vlastní stavbu osmsetdesítky mám kola taky 7,0 mm.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod jirmicz » ned 09 led, 2022 8:26 pm

Tak jsem dojezdil. Jedna hnaná náprava přestala jet. :roll:
jirmicz
 
Příspěvky: 232
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod patla » pon 17 led, 2022 5:13 pm

Tak jsem kola MM převrtal na na 2,8 mm a nalisoval na svou M152, místo prmanentního vykolejování prmanentní průjezd. Poznamenávám že toto řešení platí pouze pro 1. serii M152, druhá už má klasickou kovovou osu s nalisovanými izolovanými koly i ozubeným kolem. Tam platí metoda "VoVo" tedy "jen" výměna kol na ose za izolovaná kola MM 7mm. Jak je to u které serie 810 nevím.
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Pavel 152 » pon 17 led, 2022 5:48 pm

Tady jsem to už navrhoval.
Re: Mot. vůz M 152 TT MTB
Příspěvek od Pavel 152 » ned 12 zář, 2021 4:47 pm

Je zajímavé, že postřehy, rady a hodnocení slyšíme od lidí co model ani neviděli.
Tak osičky s pastorkem jsou s osazením pro správnou rozteč kol. Je třeba dolisovat kola, až se opřou o větší průměr. Kola mají otvor průměr 2,8mm a ten je durch.
Nevhodný je okolek, je ostrý jako nůž. Není dle NEM.
Já to vyřeším tak, že si nechám provrtat dvojkolí Luck průměru 7mm.
Jinak já musel dobrousit jazyk jen u jediné výhybky bettungsgleis. Modelové 4+1 na panelu v pohodě, jen u obloukové se dvojkolí propadá v srdcovce, motorák se na kyvné nápravě moc vychýlí a to jen při nemodelové rychlé jízdě.
Pavel 152

Příspěvky: 319
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » stř 13 dub, 2022 6:36 am

Musím, chtíc-nechtíc, oživit toto téma. Podle mého posledního příspěvku z 07 září 2021 jsem oba modely vrátil prodejci a dostal peníze zpět s tím, že "až budou nové, z nové série", že mi je znovu dodají. To se dodnes nestalo.
No a protože jsem nepoučitelný optimista, objednal jsem si u jiného prodejce jeden kousek včetně ozvučení. Teprve včera jsem se dostal k vybalení z krabice a ke zkouškám. Pohledem zespodu se zdá, že se jedná o model z první série (plastové osičky). Tendence k vypadávání je v únosné míře (mému kusu zatím dělá občas problém jedno DKW). Jiná věc je ale neúnosný hluk - jakési vrčení, které by mohlo nahradit ozvučení :lol: . Přečetl jsem si příspěvky k házivosti apod., mně se ale zdá (i podle odhadované frekvence zvuku), jakoby o něco drhlo ozubené kolečko nápravy? Řeším teď velké dilema, zda si model ponechat a ze studijních důvodů si s tím nějak pohrát, nebo zabalit a vrátit. Samozřejmě u první možnosti bych se nevyhnul silnému pocitu, že jsem úplný idiot...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Pavel-HP » stř 13 dub, 2022 6:48 am

Je nás víc, vítej.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod MirekTT » stř 13 dub, 2022 11:13 am

Taky spadám do kategorie provozovatelů velmi hlučného pojezdu z první série. Dá se s tím jezdit se sundanými plastovými dekly převodovek. Těmi to nebylo. Nezbylo, než to celý rozebrat. Mou příčinou bylo plýtké vybrání pro jeden setrvačník. Trochu jsem jej prohloubil bruskou a ejhle, zvukodér nabyl smysluplnosti.
Rozchod kol pořeším až na setkání.
Jinak snad až přehnaně těžký model, ale odtučňovat jej nebudu. Leda bych sedadla uvolnil cestujím a repro schoval na záchod. Ale to až možná někdy/nikdy.
Povrchovka luxusní, tvarově oproti LPH o několik levlů výš. Provozně pohledově líbezný, ničím neuráží. Jsem za tohle jezdítko rád. Otázka je, co teď s plným šufletem stavebnic.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Pavel 152 » stř 13 dub, 2022 12:58 pm

Použít pluhy ze stavebnic místo toho hnusného MTB. A zbytek postavit jako vozy.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » čtv 14 dub, 2022 10:33 am

Tak jsem udělal nějaké pokusy k omezení hlučnosti:
povolil jsem prostřední šroubky - podle jednoho příspěvku -> beze změny
zkušebně jsem úplně odstranil kryty převodovek -> beze změny.
Navíc při určité pomalé rychlosti (asi při 5-6. stupni ovladače) se kabina rozvibruje -> to vypadá na zde popsané problémy s nevyvážeností setrvačníku. A taky si asi o něco škrtá. Tady končím, na takové generální opravy fakt nejsem vybavený :evil:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Adam96 » čtv 14 dub, 2022 2:04 pm

Moje M152 je hlasitá, ale vyloženě extrém to není. Ale hlavně v ní v jednom směru "škrtá". Jako by o něco drhnul kardan, nebo již propíraný setrvák. Mám i singrovku, ta je sama o sobě velmi tichá, ale to "škrtání" jedním směrem ji trápí taky. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že MTB to buď neumí, nebo ty chyby na modelech dělají snad schválně, protože jsem od nich nezažil jediný bezproblémový model. A jak už tu bylo zmíněno, pokaždé se před nákupem jejich výrobku sám sebe ptám, zda nejsem dement. :lol:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 14 dub, 2022 2:07 pm

Někdo je z toho tak znechucen, že model prodá sině pod cenou.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » stř 20 dub, 2022 7:56 am

@t29: ...a zvuky mě přinutily k rozborce. Takže zatím jedna fotka, hromádka součástek na zkoušení kde je chyba a jinak zklamání...
pořád ještě zvažuji o rozborce - prosímtě, k dílům na fotce, jak vlastně drží ten setrvačník na ose motoru? Nalisováním, nebo tam je červík, nebo... Jde o to, zda se dá setrvačník jednoduše sejmout bez speciálního nářadí a rizika poškození motoru. Pak bych mohl poprosit známého (nástrojaře s dílnou), zda by s tím něco nešlo udělat. Díky předem za upřesnění.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Zlámalík » stř 20 dub, 2022 8:01 am

Setrvačník je tam nalisovaný, potřebuješ stahovák, něco třeba odsud: http://pojezdy.eu/eshop/179-stahovaky (zapřít o osku a stáhnout, netahat za motor!)
Ale vys... se na to a hoďte to Báňovi na hlavu, těmahle opravama ho jen utvrzujete v tom, že může podobné "nepodarky" prodávat i nadále. Že vás to furt baví.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1780
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Mot. vůz M 152 TT MTB

Příspěvekod Fox » stř 20 dub, 2022 8:04 am

Aha - tak to jsem předpokládal. Do toho nejdu a model půjde zpátky prodejci. Jsem zvědavý, kdy (a zda vůbec někdy) pofrčí po mých kolejištích M152 :cry:
Edit: abych ukončil váhání: odešel reklamační dopis prodejci, model odesílám poštou příští týden. Termín na vrácení peněz jsem sice prošvihnul, ale já vic než peníze uvítám hezký a fungující model M152, jak si to šine třeba po mém mini. Uvidíme co se stane dál...
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků