Stavby TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby TT

Příspěvekod hank » úte 11 kvě, 2021 1:35 pm

Lukes píše:...ale asi bych to úplně nepřeháněl s tou původní podobou z 80.-90. let...


Paneláky se tu stavějí už od 50. let (s panelovými konstrukcemi experimentovaly už Baťovy závody za WWII a pokračovalo se po válce; první čs. celopanelová bytovka byla postavena ve Zlíně - tehdy už Gottwaldově - v r. 1954) a někteří to nejen pamatujeme, ale kupodivu tyto dávné epochy taky modelujeme... Takže bych se vůbec nebránil tomu, kdyby někdo nabídl modely - nejlépe nějaké variabilní stavebnice s možností různého uspořádání co do plochy i výšky, podobně jako ve skutečnosti - pro stavbu původní podoby paneláků např. konstrukční soustavy G57 nebo novější T08B (pořád jsme v 60. letech).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Stavby TT

Příspěvekod jamik22 » úte 11 kvě, 2021 1:45 pm

http://panelaky.info/vyvoj_panelaku/
Více info o panelové výstavbě
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Stavby TT

Příspěvekod Střelec » stř 12 kvě, 2021 4:57 am

Paneláků byla spousta typů, typ PS 69 se zkoušel v Plzni na Lochotíně.
Nějaká dokumentace je nafocená ve fondu Stavoprojekt Plzeň (SOA Plzeň, pracoviště Klášter - čili pobočka v Nepomuku). Vzhledem k tomu, že jsem ty snímky tři roky přepočítával (přes 5000 položek a v nich přes 100 000 jednotlivých snímků) a další rok k tomu sepisoval inventář, skončí žádost jakéhokoliv zájemce u mě na stole. Samozřejmě snímky nejsou o panelácích, ale o veškeré činnosti organizace, takže od zaměstnanců po "krajiny před výkopem", nedostatkové příručky naše i cizí a různé grafy skoro všechno. Vzhledem k tomu, že před pár lety (než mi to přidělili) se konala speciální výstava na téma paneláky (a sídliště), bude tenhle konkrétní materiál asi naskenovaný.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků