M 275 od MTB velikost TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » ned 14 bře, 2021 12:01 pm

vvitty: Jsou, jistě a z obou dvojkolí, ale tady šla řeč o tom hnaném trojosém podvozku, kde je sběr zajištěn pouze jednou klasickou nápravou a jednou bandážovanou, zatímco třetí(není hnaná), sběr nezajišťuje. To je trochu paradox. Já jsem si to tam ale dotvořil. Stačí vyjmout sběrný plíšek a na jeho zadní stranu připájet kousek pružného pásku. Tím, že je ten pásek delší, protože třetí náprava je od druhé daleko, tak není přítlak velký a nehnaná náprava se spolehlivě otáčí. Při zpětném nacvaknutí spodního krytu podvozku je lepší si sejmout masky společně s červenými kryty(jsou na čepech) a před finálním zamáčknutím kontrolovat, jestli se sběrný plíšek nedeformuje.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod hank » ned 14 bře, 2021 12:25 pm

Docela by mě zajímalo, jestli si to tu čte někdo od MTB a jestli si z toho udělají nějaké závěry... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Tomas Lebeda » ned 14 bře, 2021 2:07 pm

Pokud pujde nahradit bandazovane dvojkoli normalnim, tak bych v tom sberu z dvou naprav ze tri na hnanem podvozku problem nevidel. Pokud, jak pise Radek Strnad se bez bandaze ten vuz ani nehne, tak pak tomu chybejicimu sberu z treti napravy taky nerozumim. Tesim se az mi vuz dorazi abych si to mohl overit. V H0 dle popisu ma hnane tri napravy a ne jen dve.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » ned 14 bře, 2021 2:31 pm

Já to opravdu zkoušel. Ona totiž ta třetí náprava, přestože není poháněna, má ozubení a lze ji tedy s tou druhou prohodit. Ale vůz tak naprosto ztratí adhezi jednak proto, že obruče kol jsou hodně zkosené a také proto, že jsou velmi blízko sebe na to, že to táhne celý těžký vůz. Rozvor první a druhé, tedy hnacích náprav, je totiž pouhých cca 13mm.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod PepinTt » ned 14 bře, 2021 6:15 pm

hank píše:Docela by mě zajímalo, jestli si to tu čte někdo od MTB a jestli si z toho udělají nějaké závěry... :?

Neudělá, stejně se to prodá, část se odebere do vitrín a nikdy nevyjede , část provozovatelů se smíří a projede jen občas a část si dodělá sama. Při množství, co dodají na trh se stejně brzo vyprodají ,tak proč něco měnit, obzvlášť,když sortiment nemá konkurenci jiného výrobce .
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod vvitty » pon 15 bře, 2021 9:15 am

Radek Strnad píše:vvitty: Jsou, jistě a z obou dvojkolí, ale tady šla řeč o tom hnaném trojosém podvozku, kde je sběr zajištěn pouze jednou klasickou nápravou a jednou bandážovanou, zatímco třetí(není hnaná), sběr nezajišťuje. To je trochu paradox. Já jsem si to tam ale dotvořil. Stačí vyjmout sběrný plíšek a na jeho zadní stranu připájet kousek pružného pásku. Tím, že je ten pásek delší, protože třetí náprava je od druhé daleko, tak není přítlak velký a nehnaná náprava se spolehlivě otáčí. Při zpětném nacvaknutí spodního krytu podvozku je lepší si sejmout masky společně s červenými kryty(jsou na čepech) a před finálním zamáčknutím kontrolovat, jestli se sběrný plíšek nedeformuje.


Pouze tipuju, ale nemohl by duvod byt v tom ze vyrobce chtel aby se sberac opiral o disk kola na obou stranach ? Ono se to pak bude lip skladat, nez kdyz bude pruzit jenom z jedne strany. Ve finale tak sbiraji tri napravy ... a nebo mohl byt duvod jeste prozaictejsi, nutnost bandazovane napravy se objevila az pri jizdnich zkouskach ... a to uz byly dily pro sber proudu hotove.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod stoupa » úte 16 bře, 2021 8:06 am

Pánové, pánové...já se vám divím. Kdy už se naučíte vzít to zabalit a poslat na reklamaci. Nikdy se ničeho nedosáhne bez direktivní zpětné vazby!
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod JendaTT » úte 16 bře, 2021 10:29 am

Hádal bych, že důvodem bude možnost, že se mi z reklamace vrátí model ještě v horším stavu, než před odesláním... Kdyby to bylo tak, že pošleš model na reklamaci a dorazí ti úplně nový, funkční...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » úte 16 bře, 2021 11:15 am

JendaTT: Naprostý souhlas. Kdybych měl jistotu, že mi přijde bezvadný kus, tak budu reklamovat. Ale tady je to tak 50 na 50.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Dovi » úte 16 bře, 2021 11:27 am

Pro výrobce a obchodníky ideální stav.
Zákazník už je zkušenostmi tak vychován, že ty zmetky raději už ani nereklamuje a opravuje si nově zakoupené zboží sám.
To jsme to dopracovali - myslím my, zákazníci, kteří to vlastně všechno financujeme...

P.S.
To ale není nic proti výše diskutujícím.
Sám jsem v podobné situaci (nákup u povedené firmy OK vláčky) nakonec taky rezignoval a zařídil se po svém.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod stoupa » úte 16 bře, 2021 8:15 pm

shodou okolností čekám svůj třetí model od MTB (tentokrát Electroputere Da060) , tak doufám že bude první , který mi zůstane . Pokud tam bude něco co se mi nebude líbit pujde jako jedničkové bobiny k výrobci . Nehodlám platit přes 4 tácy za nějaký zmetek.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Tomas Lebeda » pát 09 dub, 2021 9:16 am

Rád bych se podělil se svými zkušenostmi z tohoto modelu M 275.
Mohu jen potvrdit téměř všechny poznatky co píše Radek Strnad. Snad jen můj model nemá problémy v poloměrech, takže drátky k podvozku jsem neřešil.
Jinak po prvním položení na koleje se mi pluh na jedné straně dotýkal temene kolejnice takže hned na první výhybce se model zastavil.
Nejprve jsem tedy podložil nehnaný podvozek podložkou tl. cca 0,3-0,4mm čímž se oba pluhy dostali do stejné výšky.
Bohužel byly stále nízko takže při jízdě nehnaným podvozek vpřed mi model zůstal na přechodu do stoupání (cca 3% ) viset na zadním pluhu.
Pluhy jsem tedy sundal a zbrousil. Po opětovné montáži však drhlo spřáhlo o vnitřní spodní část pluhu, tak jsem zbrousil o pár desetinek i tu.
Dále dodávané bandáže jsem musel vyměnit. Ty původní mi z dvojkolí spadly tak po ujetí cca 1m. Nové menší bandáže (na průměr 5,0-7,4mm) drží dobře.
Bez bandáží se bohužel pohne jen na rovině.
Model je docela citlivý na čistotu kolejnic ve srovnání s brejlovcem a kocourem kterém mám taktéž od MTB.
Pokud jsou koleje čisté tak nemám se sběrem proudu problém, nicméně by asi pomohlo dovážit na straně nehnaného podvozku.
Zatím se mi nepodařilo rozebrat nehnaný podvozek. Má výrazně tužší západky než ten druhý.
Trochu mám obavy abych něco neulomil. Trochu škoda, když si uvědomím jak často se dvojkolí a sběrné plášky musí čistit.
Šroubek, který nehnaný podvozek drží se mi po docela krátké době uvolnil a podvozek má velkou vůli.
Takže jak již někdo psal výše je dobré ho zakápnout (proto musím podvozek rozebrat)
Dále dálková světla dosti výrazně prosvítají do kabiny, když jsem na ledky natáhl bužírku tak se to dost zlepšilo.
Je to škoda, protože tyto drobnosti kazí dojem z jinak moc hezkého modelu.
Povrchová úprava je na moc dobré úrovni a model jezdí tiše. Takže rozhodně nelituji, že jsem si ho pořídil.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » pát 09 dub, 2021 10:57 am

Tak tos chytil lepší kus. Já ještě řešil DPS. Když zacvakneš pojezd do kastle, zkus ještě znovu zatlačit okraje pojezdu(úplně na konci) ještě víc do kastle. Mělo by to ještě trochu zapadnout a tím se to srovnat a spřáhlo by mělo přestat dřít. Zkus.....třeba to půjde.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod stoupa » pát 09 dub, 2021 8:40 pm

Já se s Electroputere nesral .Do 5 min.po doručení byla 060Da od pojebancu MTB zabalená k reklamaci! Opravdu manici zkouši co zakaznik snese. Byl to poslední pokus od těch mamrdu něco vzít , ještě se mi nedostal pod ruku model ať H0 nebo TT ,kterej by nebyl k reklamaci.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod mareklin » pát 18 čer, 2021 3:46 pm

Zdar. Je tu prosím niekto, komu sa model cukal pri jazde a podarilo sa mu tento problém vyriešiť? Podvozok som komplet rozobral, vyčistil, zladil ozubené kolesá, idu hladko, Nie je to motorom, cukanie ma nízku kadenciu, tak by som to videl na problém až niekde pri dvojkoliach. Vdaka.
mareklin
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 27 lis, 2018 1:32 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků