M 275 od MTB velikost TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod milostt » úte 09 bře, 2021 9:09 am

Tak včera dorazila novinka od MTB , povrchovka dost dobrá , potisk super, jízda po zajeti asi vp ohodě , teď malounko hlečnější
Přílohy
IMG_20210308_161037.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod milostt » úte 09 bře, 2021 9:11 am

A krátké video první jízdy :
https://www.youtube.com/watch?v=IpQVrYVJ2xo
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Pavel 152 » úte 09 bře, 2021 9:22 am

Ve videu slyším silně pulsní zdroj, hluk z motoru a převodů, jako z házivých ozubení nebo náprav. Ještě porovnejte s trafem FZ1.
Z tohohle předvedení, to bych nebral. Poslední dobou se ke mně dostaly skoro samé takové, bobina, čmelák, bardotka 0. Bojím se něco dalšího objednat.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod tcdm1972 » úte 09 bře, 2021 2:12 pm

Jak vidím tak z obchodu už chodí plně ozvučené :mrgreen: :lol:
tcdm1972
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 02 dub, 2018 7:24 pm

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod RSC » úte 09 bře, 2021 2:46 pm

Trošku zkoriguji poznatky i z jiné strany.
Já jej doma mám také a jezdí mi potichu. Jen na MTB jezdí rychle, dosáhne maximální rychlost vyšší, než obvykle. Vzhledem k digitálu mi to nevadí. (jedna hydra z mých cca 6, také jezdí hlasitěji a nepřišel jsem jednoznačně na to, kde to je, když vše jde hladce, vytlumil jsem motor, ale stejně to není, jak bych chtěl) Tahle hlasitost M275 jako na videu, by mi již vadila.
U mne jen jedna malá drobnost, malinko mi vrzají nápravy v zadním podvozku a to spraví kapička oleje nebo srovnání sběrných plíšků, to je detail.
Já jsem spokojen a zvažuji ještě jeden. Škoda, že nevidím/neznáme plán barevných mutací do budoucna. Zahlédl jsem jen zelenou Máv, pokud se nepletu.

Doplnění. Musím upravit rozteč kol u jedné nápravy v hnaném podvozku (roztáhnout, zadrhávala se lehce na některých vyhybkách) a jak jsem zjistil, jedna náprava (nehnaná) v hnaném podvozku nemá řešen sběr proudu a to také doplním.

Doplnění II.
Zde popis a ukázka mých úprav k vylepšení jízdy.
viewtopic.php?f=1&t=9860&p=291871#p291871
Naposledy upravil RSC dne úte 09 bře, 2021 7:52 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod tcdm1972 » úte 09 bře, 2021 3:09 pm

Osobně se mi tyhle motorové vozy od MTB moc líbí. Povrchová úprava se moc zlepšila. Pokud ještě trochu vylepší jízdní vlastnosti, asi do toho půjdu. Něco takového bohužel Němec nikdy nevyrobí.
tcdm1972
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 02 dub, 2018 7:24 pm

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Tomas Lebeda » stř 10 bře, 2021 8:50 am

RSC píše:Trošku zkoriguji poznatky i z jiné strany.
Já jej doma mám také a jezdí mi potichu. Jen na MTB jezdí rychle, dosáhne maximální rychlost vyšší, než obvykle. Vzhledem k digitálu mi to nevadí. (jedna hydra z mých cca 6, také jezdí hlasitěji a nepřišel jsem jednoznačně na to, kde to je, když vše jde hladce, vytlumil jsem motor, ale stejně to není, jak bych chtěl) Tahle hlasitost M275 jako na videu, by mi již vadila.
U mne jen jedna malá drobnost, malinko mi vrzají nápravy v zadním podvozku a to spraví kapička oleje nebo srovnání sběrných plíšků, to je detail.
Já jsem spokojen a zvažuji ještě jeden. Škoda, že nevidím/neznáme plán barevných mutací do budoucna. Zahlédl jsem jen zelenou Máv, pokud se nepletu.

Doplnění. Musím upravit rozteč kol u jedné nápravy v hnaném podvozku (roztáhnout, zadrhávala se lehce na některých vyhybkách) a jak jsem zjistil, jedna náprava (nehnaná) v hnaném podvozku nemá řešen sběr proudu a to také doplním.

Doplnění II.
Zde popis a ukázka mých úprav k vylepšení jízdy.
viewtopic.php?f=1&t=9860&p=291871#p291871


Je součástí balení i nebandážovaná náprava?
Případně nezkoušel jste jak jezdí bez bandáží.
Přijde mi, že pokud je ze dvou hnaných náprav jedna s bandáží a z třetí nápravy není originálně sběr proudu,tak mít sběr v podstatě pouze z jedné nápravy, trochu málo.
To doplnění sběru vypadá dobře. To bych měl i sám zvládnout:)
Taktéž mám jeden kus objednaný.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod milostt » stř 10 bře, 2021 9:48 am

tak po 30 minutovém zajíždě se motor celkem sklidnil , myslím že bude vše ok
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod vvitty » stř 10 bře, 2021 4:19 pm

Co jsem se dival do skladu, tak >
bandazovana naprava je osazena
sber je z nehnaneho podvozku, dve napravy, a dale z hnaneho podvozku, jedna bandazovana a jedna nebandazovana naprava
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 11 bře, 2021 4:24 pm

Já jsem si zakoupil toto: Oba pluhy jsou posazeny tak nízko, že místy škrtají o hlavy kolejnic. Zadní podvozek vykolejuje na každé druhé výhybce. Osvětlení interiéru svítí pouze při jízdě hnacím podvozkem vpřed(dekodér ZIMO MX648). Obě kinematiky jsou ohnuté směrem dolů tak, že spodní část kovového háčku spřáhla trčí mezi kolejnice. O pražce nedrhne, ale zato spolehlivě vykolejí podvozek při přejezdu výhybkového jazyka. Za 4.000,-Kč....nekup to!!!!
Přílohy
P1080634.JPG
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod milostt » čtv 11 bře, 2021 5:06 pm

Obě kinematiky jsou ohnuté směrem dolů tak, že spodní část kovového háčku spřáhla trčí mezi kolejnice. O pražce nedrhne, ale zato spolehlivě vykolejí podvozek při přejezdu výhybkového jazyka. Za 4.000,-Kč....nekup to!!!![/quote]
rozhodně reklamovat
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 11 bře, 2021 5:40 pm

Ještě nad ním nelámu hůl. Tento totiž navzdory chybám jezdí naprosto klidně a velmi tiše. Obávám se, abych výměnou pro změnu netrefil na kousek sice bez uvedených chyb, ale se řvoucím a škubajícím motorem. Zkusím zresetovat dekodér, vyměnit spřáhla za Tillig, která u Tilligových modelů jsou většinou spíš ztopořená nahoru. Dále zkusím odbrousit 0,5mm pluhu na základové liště , za kterou je přišroubovaný k pojezdu a trochu ubrousit i vnitřní část pluhu. Ale až zítra a samozřejmě sem dám výsledek. Teď si dám taky.......pivo, abych tu "radost" nějak vstřebal!!!!
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod marian1311 » čtv 11 bře, 2021 5:49 pm

Tak pristali mi na stole dva modely. MTB v nicom nezaostalo za svojou povestou. Toto co vidite je na viacerých miestach na oboch modeloch. Pri kolmom pohlade to nie je az tak viditelne , ale je. Uz sa desim co ma caka ked ich postavim na kolaj pod prudom. Su to moje prve modely od MTB a tym to asi uz aj konci.
Přílohy
IMG_6657.JPG
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 11 bře, 2021 6:32 pm

marian1311: Jo, jo, tohle tam mám také. Přesně na stejném místě, přesně to samé. Možná to nemám tak viditelné, jako ty. Kdybys sem nedal fotku, asi bych si toho nevšiml. A už jsem také starší kus a tak už dobře nevidím.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: M 275 od MTB velikost TT

Příspěvekod marian1311 » čtv 11 bře, 2021 6:46 pm

Ono to vyzera na chybu vylisku, lebo oba modely to maju na tych istých miestach na jednej strane 4 "vesiaky" na opacnej jeden mensi a opat na tom istom mieste na oboch modeloch.
marian1311
 
Příspěvky: 113
Registrován: stř 16 kvě, 2012 6:16 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků