Brejlovec

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Brejlovec

Příspěvekod Montana-Cans » pát 26 úno, 2021 7:11 pm

Zdravim. Ak by ste kupovali Brejlovca v tomto roku aka znacka by to bola? Mam financie akurat neviem ktory. Mam cakat zeby mozno znova zacal robit Roco brejlovca? alebo skor vybrat medzi MTB a Kuehn? CItal som aj na nete fora a neviem sa rozhodnut. Velkost TT
Montana-Cans
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 úno, 2021 2:48 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod tcdm1972 » pát 26 úno, 2021 7:54 pm

Za mě jedině Kuehn. Rychlost nekolísá, perfektní zpracování, jen trochu složitější na ozvučení díky DPS. U MTB mi ani tak nevadí špatné zakřivení brejlí, i ta povrchovka už celkem jde, ale ten motor je velká bída. Jakmile mašinu osadíš dekodérem, tak motor nejede plynule (vyzkoušeno na 5 modelech od tohoto výrobce)
tcdm1972
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 02 dub, 2018 7:24 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod PepinTt » pát 26 úno, 2021 9:20 pm

Kuehn nejlíp vypadá,ovšem poslední dobou kvalita poněkud kolísá , Roco po výměně uhliků za Fleischmany s osazením lépe jezdí a dobře vypadá ,ale je v normálních cenových relacích nesehnatelný ,jetstli se začne znova vyrábět nikdo netuší, možná ani sám výrobce (i když by to bylo zbožné přání hodně TTčkářů. K MTB napíšu jen toliko, že od nich koupím jen to co nikdo jiný nedělá, pokud daný typ musím mít, každopádně jedině koupit osobně na prodejně vyzkoušet a řádně prohlédnout, často ani z několika kusů nevyberu model bez zásadních vad (už vůbec neřeším nějakou tvarovou přesnost, řeším jen vady náštřiku a jízdní vlastnosti).Ten výběr v dnešní době není jednoduchý ,je to spíše o nastavení priorit toho kdo kupuje a co za své peníze očekává.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brejlovec

Příspěvekod Montana-Cans » pát 26 úno, 2021 9:52 pm

rozmyslam este nad tym roco sergejom co sa ma zacat vyrabat. Zas brejlovec je klasika. iny vyrobca ich nevyraba ze? a keby ste chceli ist do motorovych vlakov tak od akej znacky?
Montana-Cans
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 úno, 2021 2:48 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Pavel 152 » pát 26 úno, 2021 10:14 pm

Mám v depozitu od všech 3 výrobců. MTB mám zkušenost, musí se vybrat s dobrým chodem převodů a dvojkolí(pravidelný zvuk, tichý). Motorek doporučuji vyměnit za 5 pólový stejných rozměrů, pozor i Tillig používá stejný rozměr a třípólový. Nahradit za 5 p Motraxx. Setrvačník z motoru MTB nesmí házet(dovážit přibroušením) Dostupnost n.d. vypadá u obou mizerně. Dostal jsem náhradní dvojkolí i od Kuehna, od MTB jsem řešil díly přes Pojezdy EU, motorek je taky dostupný, ten 5 pólový.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 421
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Ivan » sob 27 úno, 2021 6:12 am

PepinTt píše:Kuehn nejlíp vypadá,ovšem poslední dobou kvalita poněkud kolísá , Roco po výměně uhliků za Fleischmany s osazením lépe jezdí a dobře vypadá ,ale je v normálních cenových relacích nesehnatelný ,jetstli se začne znova vyrábět nikdo netuší, možná ani sám výrobce (i když by to bylo zbožné přání hodně TTčkářů. K MTB napíšu jen toliko, že od nich koupím jen to co nikdo jiný nedělá, pokud daný typ musím mít, každopádně jedině koupit osobně na prodejně vyzkoušet a řádně prohlédnout, často ani z několika kusů nevyberu model bez zásadních vad (už vůbec neřeším nějakou tvarovou přesnost, řeším jen vady náštřiku a jízdní vlastnosti).Ten výběr v dnešní době není jednoduchý ,je to spíše o nastavení priorit toho kdo kupuje a co za své peníze očekává.


Přesně můj názor i přístup. Jen doplním, že bohužel novější brejlovci jsou zprevodovany narychlo, chce to digitalizovat.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec

Příspěvekod Ivan » sob 27 úno, 2021 6:14 am

Montana-Cans píše:rozmyslam este nad tym roco sergejom co sa ma zacat vyrabat. Zas brejlovec je klasika. iny vyrobca ich nevyraba ze? a keby ste chceli ist do motorovych vlakov tak od akej znacky?


Uzavírka objednávek na Sergeje už proběhla, Roco dal k nepochopení nesmyslně krátký termín. Ovšem myslím si, že prodejci si vzali pár kusů na sebe, tak to zkus ještě doobjednat, ale nečekal bych. Já Sergeje nakonec vypustil.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec

Příspěvekod Montana-Cans » sob 27 úno, 2021 8:57 am

toho brejlovca robia teda len 2 firmy? MTB a Kuehn? nikto viac? to moc na vyber nemam ale asi teda ten Kuehn. Akurat ani ten neviem nikde zohnat na vacsine stranok je Kuehn vypredany rovnako. Neviete ci planuje obnovit vyrobu?
Montana-Cans
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 úno, 2021 2:48 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Radek Strnad » sob 27 úno, 2021 10:16 am

Kolego, při vší úctě a nic ve zlém, ale: Odkud jsi spadl????? To že Brejlovce dělají dva výrobci a dříve tři, je v TT naprostý unikát!!!!! Takový výběr tu nikdy nebyl. Bohužel si přišel pozdě a Roco skončilo a Kuehn už žádné nemá a ani neavizuje, že by něco nového vyrobil. Na DS Model jsou ještě poslední kusy tří prototypů ČSD k dostání. Pokud chceš od Kuehna ČD, musíš čekat nebo sehnat na Aukru, Modelbazaru nebo e-bay. V obchodech a e-shopech už nejsou. Jinak ty prototypové od DS jsou pěkné a jezdí dobře. Mám jich několik.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovec

Příspěvekod Colonel32 » sob 27 úno, 2021 11:43 am

Radek Strnad píše:Kolego, při vší úctě a nic ve zlém, ale: Odkud jsi spadl????? To že Brejlovce dělají dva výrobci a dříve tři, je v TT naprostý unikát!!!!! Takový výběr tu nikdy nebyl. Bohužel si přišel pozdě a Roco skončilo a Kuehn už žádné nemá a ani neavizuje, že by něco nového vyrobil. Na DS Model jsou ještě poslední kusy tří prototypů ČSD k dostání. Pokud chceš od Kuehna ČD, musíš čekat nebo sehnat na Aukru, Modelbazaru nebo e-bay. V obchodech a e-shopech už nejsou. Jinak ty prototypové od DS jsou pěkné a jezdí dobře. Mám jich několik.


DS model (na webu Modelyasport) píše:...I já mám pro nás samozřejmě připravené novinky. Některé již lze objednávat na mém eshopu, jiné tam teprve vložím. Je jich dost. Ale protože neznám termíny dodání, nebudu je zatím avizovat. Kapacity jsou skutečně omezené, a to nejen u Tilliga. Je to prakticky problém skoro všech výrobců napříč modelovou železnicí. Připravení jsou jak Kocouři, osobní vozy, nákladní vozy, snad jeden motorák, pára, samozřejmě Bardotky, Brejlovci. Je toho opravdu hodně. Tak si jen držet palce, aby to dopadlo co nejdříve...


Navíc 4 základní varianty brejlovců jsou na webu Kuehn-Modell stále zalistované.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Montana-Cans » sob 27 úno, 2021 12:42 pm

Radek Strnad píše:Kolego, při vší úctě a nic ve zlém, ale: Odkud jsi spadl????? To že Brejlovce dělají dva výrobci a dříve tři, je v TT naprostý unikát!!!!! Takový výběr tu nikdy nebyl. Bohužel si přišel pozdě a Roco skončilo a Kuehn už žádné nemá a ani neavizuje, že by něco nového vyrobil. Na DS Model jsou ještě poslední kusy tří prototypů ČSD k dostání. Pokud chceš od Kuehna ČD, musíš čekat nebo sehnat na Aukru, Modelbazaru nebo e-bay. V obchodech a e-shopech už nejsou. Jinak ty prototypové od DS jsou pěkné a jezdí dobře. Mám jich několik.


Odkud jsi spadl? akoze urazat ma tu nemusis. Bola to normalna otazka kedze som v tom neni zbehly preto som sa spytal na fore. Vratil som sa spät k tomuto konicku tak sorry ze sa vlastne pytam co si mam kupit. Nie je kazdy vo vsetkom mudry ako ty niekto sa rad poradi.

Predtym ako som zalozil toto vlákno som cital rozne recenzie ale nevedel som si vybrat kedze boli rozne pohlady na tieto 2 znacky a brejlovce od nich
Montana-Cans
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 úno, 2021 2:48 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod nadkachna » sob 27 úno, 2021 1:30 pm

Nebuď tak přecitlivělý, Radek to evidentně nemyslel ve zlém. Jestli se k modelům opravdu vracíš po delší době a tím pádem pamatuješ doby, kdy byl problém sehnat cokoliv s námětem ČSD/ČD, pak je povzdech o pouze dvou výrobcích Brejlovců logicky poněkud zarážející. A jestli sis poctivě prošel recenze či zdejší fórum, co nového čekáš, že se zde dozvíš?:-) Vše už bylo stokrát řečeno a rozhodnout se už musíš sám...
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Montana-Cans » sob 27 úno, 2021 1:56 pm

Myslene to bolo tak. Ked som mal okolo 16-17 bol som rad za kazdu lokomotivu ktoru som dostal Kedze som starsi uz si viem dovolit kupit si model akykolvek preto nechcem kupit nieco co nie je v dobrej kvalite. Podla recenzii nie je dobry model ani jeden :D neviem co sa tym ludom paci. Radsej pisem priamo niekomu kto model ma kto nie je len hejter.
Montana-Cans
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 úno, 2021 2:48 pm

Re: Brejlovec

Příspěvekod Radek Strnad » sob 27 úno, 2021 3:59 pm

Montana-Cans: Naprosto zbytečně ses naježil. Přečti si znovu pořádně, co jsem napsal. Rozhodně nemám v úmyslu někoho urážet, napsal jsem ti i to, kde ještě můžeš za slušnou cenu nějaké Brejlovce koupit, a také to, že právě tyto mám a jezdí a vypadají dobře. A jestli jsem já nebo někdo jiný zde "hejter" nejlépe zjistíš, když si přečteš dotyčných uživatelů staré příspěvky. Kolega nadkachna to napsal dobře. Vše už bylo řečeno. Přečti si zde všechna vlákna o Brejlovcích a uvidíš. To že recenze jsou takové nebo jiné je druhá věc. Všechny možné nedokonalosti a vady jsou zde v různých vláknech popsány. Každý model se nějak vyvíjí a leckdy u modelu s nijak dobrou recenzí existuje naprosto triviální úprava, a je z toho skvělý model. Namátkou třeba jen úprava rychlosti či rychlostní křivky u digitálního modelu v CV dekodéru. Úplně na začátku tohoto fóra je vlákno s názvem: "Než založíte nové téma". Ono je to jednoduché, založit nové téma" Chci to nebo to a poraďte mi, jestli koupit to nebo tamto". Tady ti vždycky někdo odpoví, ale chtělo by to trochu projít to, co zde již bylo napsáno. Ale ty třeba ani nepíšeš, jestli chceš analog, digitál nebo i zvuk, ani jestli je to ČSD,ČD, ČDC, ŽSR, ZSSK nebo něco jiného.......????
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovec

Příspěvekod Colonel32 » sob 27 úno, 2021 4:48 pm

a nyní nás čeká dotaz "co je to digitál?" :D
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků