TT - lokomotiva 749 100-4 ČD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: TT - lokomotiva 749 100-4 ČD

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 29 pro, 2022 7:25 pm

Peho to neřeší, to je na čep. Kulisa lokomotivy je hlavou vcelku.
Je zde na fóru spousta modelářů co už tisknou na tiskárnách, nic? to nikoho nenapadlo?
Možná to v prvé řadě měl vyřešit pan Kuehn, když tak řeší pluhy s utopenou kulisou kvůli montáži. MTB pluhy má odnímatelné.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: TT - lokomotiva 749 100-4 ČD

Příspěvekod MirekTT » pát 30 pro, 2022 6:13 am

Pavel 152 píše:......Je zde na fóru spousta modelářů co už tisknou na tiskárnách, nic? to nikoho nenapadlo? .....
Pavel

Jakože vytisknout prodloužené tělo spřáhla?
Samozřejmě by ten tvar vytisknout šel. Otázkou je pevnost těch kolíků, nebo pevnost spřáhla v případě, že by se kolíky netiskly, ale místo nich se vložila kulatina. Pár resinů mi rukama prošlo, ale když si vzpomenu, jak špatně se některý spřáhla z šachty vytrhávají, celkem bych se bál. Jako jo, s tím co mám zkušenosti, tak jedno zasunutí snad, ale vyndavat a nandavat? Nehledě na to, že by utržený kus spřáhla mohl zůstat v šachtě.
Řešitelné to SLA tiskem je, ale resin by asi musel být nějaký dentální vysokopevnostní. Vzhledem k jeho ceně a nákladům postprocesů, které kolem toho tisku jsou, by si asi jedno spřahélko za sto korun koupil málokdo. Nemluvě o barvě resinu. Dentální černý jsem nepotkal a barva by zase mohla zavazet přesnosti výtisku a hladkému chodu kovového třmenu.

Takže odpověď je napadlo, ale......
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků