Rad ohladom lokomotivy

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Rad ohladom lokomotivy

Příspěvekod Clever » ned 21 úno, 2021 3:36 pm

Dobry den. Potrebujem radu ohladom lokomotivy. Hladam tieto tipy bol by som rad keby ste mi napisali nieco k daným modelom.
Brejlovec- MTB, Kuehn, Roco podla coho si mam vybrat model pripadne ktorý mate a ste spokojny
Bardotka- MTB, Kuehn, neviem ci niekto vyraba este dalsi a rovnako ci niekto mate model a ako ste s nim spokojny.

Mám v plane kupit tento model myslite ze neurobim chybu?
https://shop.modelovazeleznica.sk/kuehn ... cb8073eb78
Clever
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 21 úno, 2021 9:32 am

Re: Rad ohladom lokomotivy

Příspěvekod vojtas » ned 21 úno, 2021 8:22 pm

Brejlovec
Roco - nejlepší
Kuehn - nejhezčí
MTB - spolehlivý, ale naprosto neodpovídající realitě

Bardotka
Kuehn - hezká povrchovka, ale tvar čela naprosto mimo, světla malá a moc daleko od sebe, v R310 spolehlivě vykolejuje dlouhé vozy od stejného výrobce kvůli špatně spočítané kinematice.
MTB - povrchovka domado, příliš malé masky podvozků, spolehlivý pojezd, tvarově odpovídá líp, než Kuehn.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Rad ohladom lokomotivy

Příspěvekod Ivan » ned 21 úno, 2021 8:51 pm

Ahoj,

Mám bardotky i brejlovce od kuehna a jednu bardotku MTB (naštěstí slušný kus). Raději mám kuehn, hlavně kvůli čisté povrchovce. Jiný tvar čela barci nerozeznam, nejsem takový znalec, ale vojtasove připomínce věřím. Mne jen netrápí. Určitě je potřeba loko digitalizovat, jinak jezdí jak shinkanzen (prý to tak Němci rádi, já zas plynulý pomalý chod). S rozpojovanim problém je, zaklesavaji narázniky s Bmo/Bap, stávalo se mi to na výhybkach IBW. . Taktéž mne to ale netrápí, protože na mém málem kolejišti s stejně nebudu takto dlouhé vozy provozovat. Na trati kde mám min R330 (plus mínus) to bylo ok.
Takže je to otázka preferencí, za mne kuehn.

Jinak vojtas i ostatní v druhém vláknu pro začátečníky to hezky shrnul.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Rad ohladom lokomotivy

Příspěvekod vojtas » ned 21 úno, 2021 10:30 pm

Ono je to všechno taky hodně subjektivní. Každý máme nějaký "tvar", na který se zaměříme a pak podle toho posuzujeme celou lokomotivu. MTB má moc malý sklon dolní části prsou, ale to mi vadí míň, než chybějící zaoblení horní plochy a světla u Kuehna. Kuehn má zase "kšilt" nad předními okny níž, nebo spíš větší okna, což realitě odpovídá líp, lépe provedený čelník a tak dále. Ani jedna ta lokomotiva není stoprocentní, skutečná zamračená vypadá prostě trochu jinak. Pak se na to stejně každý koukáme z metru v TT kde se všechny rozdíly ztratí a je to prostě červená krabička táhnoucí zelené krabičky. :D
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Rad ohladom lokomotivy

Příspěvekod Kat363 » pon 22 úno, 2021 1:06 am

Kúp si čo sa tebe viac páči. Keď si prečítaš fóra, tak boli reklamácie ohľadne okuliarnika Kuehn. O MTB sa tiež toho popísalo. Myslím, že treba mať aj trocha šťastia. A ako sa tu už písalo, každý má iný pohľad. Sú to tvoje peniaze, tvoja radosť z modelu.
Kat363
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22 bře, 2020 8:49 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků