Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Pavel 152 » pát 29 led, 2021 8:23 pm

Zkuste jiný regulátor pvm nebo klasické trafo, některým elektromotorkům to vůbec nedělá dobře. Je to asi jako u vysavače kdybyste neustále blikal vypínačem. A jezděte na těch 25 procent na pvm pak na klasickěm trafu a porovnejte teploty motorků.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod PepinTt » sob 30 led, 2021 10:09 am

Pavel 152 píše:Zkuste jiný regulátor pvm nebo klasické trafo, některým elektromotorkům to vůbec nedělá dobře. Je to asi jako u vysavače kdybyste neustále blikal vypínačem. A jezděte na těch 25 procent na pvm pak na klasickěm trafu a porovnejte teploty motorků.
Pavel

Tak opravdu to dělá ten regulátor, na klasické trafo jede i krokem tichounce, je to první model který má s tímto regulátorem problém, u Roca to je rozdil mezi trafem a timto regulátorem sotva znatelný rozdíl, Ostatní výrobci (Kuehn,Tillig, MTB a staré Bttb) jezdí na na tento PWM podstatně lépe .Zkusím ještě jestli se tedy něco nějak nezahřívá, pokud bude jen ta vyšší hlučnost ,tak se s tím smířím :wink:, zas toliko toho nenajezdím. Ono vše ostatní jezdí na to PWM od mašinky 2003 opravdu výrazně lépe než na trafo .
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 30 led, 2021 5:11 pm

Ivan píše:Je také docela poptávka po rosničkách, zase nic.


Na ebay je plno rosnicek ve vsech moznych i nemoznych barevnych mutacich. Ale prodavaji se prilis draho, kolem 100 EUR. Ja potrebuju rosnickovy pojezd a jsem ochoten za nej dat 35 EUR. Nakonec se mi to sice v jednom pripade podarilo, ale jednalo se o velmi pekne vylepsenou rosnicku, kterou je mi lito pouzit jako zdroj pojezdu.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 30 led, 2021 5:16 pm

RSC píše:Asi jsem příliš doufal v to, že v českých barvách dostaneme od Tlliga mnohem víc. Tak jsem trošku rád, že natiskli alespoň elfíka na dětský oddíl, když už jsem jim to dodal. Máte DS, tak nepískejte, si myslí soudruzi, to je váš katalog. :lol:

Nějaká ropucha by mne také potěšila a asi více, když by jí dodali přepracovanou a to už se nestane.

Našlo by se toho více, co bylo dávno uděláno a mohlo se opakovat...

Že bych si objednával set s plzní, to pochybuji. Nevím, na co by mi byl z toho hektor, když mám lehkou alergii na BTTB DR mutace. :lol: Skoro si říkám, proč neudělali tento set i s českou verzí lokomotivy.

Takže mi zbývá něco lehce barevně "úchylného" z jiný železničních správ, co se mi může líbit jen pro ty barvičky nebo proto, že jsem kdysi v době minulé se s tím chtěl svézt nebo to alespoň vidět...

Ty patra RegioJet jsou někde fotky jak s tím jezdí?


S tim setem mate pravdu, to me taky pekne stve. Proc to nemuzou dat jednotlive? Totez je set uhlaku, z tech bych chtel jeden. Zbyle dva vozy vyhodit nebo se pokusit prodat na ebay? Vzdyt by to nikdo nekoupil kvuli cene postovneho.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » sob 30 led, 2021 5:56 pm

Jan+Bjoern píše:S tim setem mate pravdu, to me taky pekne stve. Proc to nemuzou dat jednotlive? Totez je set uhlaku, z tech bych chtel jeden. Zbyle dva vozy vyhodit nebo se pokusit prodat na ebay? Vzdyt by to nikdo nekoupil kvuli cene postovneho.


Se slušnými obchodníky většinou nebývá problém domluvit si rozebrání setu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Ivan » sob 30 led, 2021 6:48 pm

Jan+Bjoern píše:
Ivan píše:Je také docela poptávka po rosničkách, zase nic.


Na ebay je plno rosnicek ve vsech moznych i nemoznych barevnych mutacich. Ale prodavaji se prilis draho, kolem 100 EUR. Ja potrebuju rosnickovy pojezd a jsem ochoten za nej dat 35 EUR. Nakonec se mi to sice v jednom pripade podarilo, ale jednalo se o velmi pekne vylepsenou rosnicku, kterou je mi lito pouzit jako zdroj pojezdu.


Ono i kdyby ji vydali, tak podle mne by cena 100€ dosahovala. Já rosňu mám jednu a další asi shánět nebudu, spíš jsem to myslel tak že to tady nebo na modelbazaru občas čtu, že by lidi sháněli...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Hribajs » sob 30 led, 2021 9:37 pm

Zdravím, pánové. Už těch novinek máme dost nebo ještě něco sneseme...???
Přílohy
vvvvv.jpg
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod jamik22 » sob 30 led, 2021 11:26 pm

Tak už mám doma také černou 365 doma. Pokrok potěšil. Jezdí daleko lépe než stará červená, klidněji, tišeji, bez problémů přes složitá zhlaví. U červené jsem musel zatížit přední běhoun olovem, zde bez problémů. Plynulá pomalá jízda přes výměny bez výpadků. Kondíky asi nebudou potřeba, ale když, tak se tam na bok bez problému vejde tišťák s tantaly od Fischer modell. Při hodně pomalé jízdě bručí motrek i v digitálu. Asi to bude chtít vyzkoušet různé frekvence napájení.
Co mi esteticky vadí je malý plastový díl v rozvodu. Má tvar piškotu / odborný termín neznám :? /, je světle šedý. V klidu se ztratí, ale za jízdy nevypadá dobře. Starý červený model měl tento díl tmavě šedivý a ten tak neruší. Tušíte jaká by měla být správná barva? Zvažuji vzít černý fix a ztmavnit jej. Nové vozy MCi od Hadla ji sluší. :)
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » ned 31 led, 2021 12:23 am

Ivan píše:Ono i kdyby ji vydali, tak podle mne by cena 100€ dosahovala. Já rosňu mám jednu a další asi shánět nebudu, spíš jsem to myslel tak že to tady nebo na modelbazaru občas čtu, že by lidi sháněli...


100 EUR je v poradku u noveho modelu. Ale pojezd by 100 EUR nestal. Novy pojezd nabizel www.tt120.de za 35 EUR. Ale uz je ma vyprodane a ani nekomunikuje, takze od nej nemuzu koupit ani ram, ktery podle www stranky ma skladem.
Ja mam nekolik starych Zeuke, potom jednu novejsi - asi konec ery BTTB nebo zacatek ery Tillig - a nakonec tu predelanou nemeckou vleckovou Tillig. Ale potreboval bych pojezd Tillig, protoze jej chci pouzit pro elektrickou posunovacku PRR B1. Jedinym ponekud problematickym ukonem se mi jevi vymena kol, cela dvojkoli jen tak vymenit nejde, rosnicka je ma resena nestandardne.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » ned 31 led, 2021 7:05 am

jamik22 píše:Co mi esteticky vadí je malý plastový díl v rozvodu. Má tvar piškotu / odborný termín neznám :? /, je světle šedý. V klidu se ztratí, ale za jízdy nevypadá dobře. Starý červený model měl tento díl tmavě šedivý a ten tak neruší. Tušíte jaká by měla být správná barva?


Myslíš protikliku? Nejdou mi sem vkládat obrázky, tak nemohu namalovat, co mám na mysli... (OT: Jestli je to ono, tak protiklika je jedním z nevíc namáhaných dílů, zvlášť jestli jsou spřažené nápravy poháněné jenom přes vnější rozvod... Připadá mi to dost odvážné dělat tyhle díly z plastu, nejen u konkrétního modelu. Uvidíme, komu odejde jako prvnímu. :? )

Obecně platí, že některé díly rozvodu mají vybrání a jiné ne. (Existovaly i lokomotivy, které měly všechny díly vnějšího rozvodu bez vybrání.) Když už se vybrání natíralo, tak na ojnici, spojnicích, výstředníkové tyči. (Proto mám třeba u konkrétního modelu pochybnost o správnosti nátěru vybrání vodicího pravítka křižáku - to vybrání je u jednopravítkového křižáku součástí kluzné plochy, která se na skutečných lokomotivách maže, a nátěr by dle mého soudu naopak vadil.) Vybrání se obvykle natíralo stejnou barvou jako paprsky a věnce kol apod., zatímco díly bez vybrání se ponechávaly v barvě kovu.

O barvě kovu se nedávno vedla diskuse na fóru papírových modelářů v diskusi o modelu lokomotivy 310.0. Fotografie částí rozvodu skutečné lokomotivy v barvě kovu jsou třeba tady:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... 091#p99277
Kafemlejnek měl vybrání jenom na ojnici a z odkazovaných fotek je krásně vidět, jak ta černá (ale i barva kovu) vypadá po pár měsících provozu. Třeba to někoho bude inspirovat k novým postupům při patinování...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod brcky » ned 31 led, 2021 8:42 am

Hribajs píše:Zdravím, pánové. Už těch novinek máme dost nebo ještě něco sneseme...???


O jakou novinku se jedná, podle katalogového čísla by to měla být BR 150 :?:
brcky
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 04 bře, 2014 12:48 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod jamik22 » ned 31 led, 2021 9:21 am

@ Hank:
Děkuji, ano je to protiklika.
Názorný obr je zde
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lokomotivn%C3%AD_parn%C3%AD_stroj
Byl jsem líný a netrápil šedé buňky mozkové :D
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Hribajs » pon 01 úno, 2021 1:47 pm

brcky-ano máš pravdu, obsahem krabičky je BR150
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Colonel32 » úte 02 úno, 2021 2:15 pm

Ivan píše:Je také docela poptávka po rosničkách, zase nic.


Jedné jsem si náhodou všiml, je to v rámci "Galerie Tillig 2021" (ať už to znamená cokoli)

https://ttmodelar.eu/index.php?route=pr ... ath=59_270

bohužel ne zrovna uplatnitelná pro naše kolejiště
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » stř 03 úno, 2021 1:02 am

Colonel32 píše:
Ivan píše:Je také docela poptávka po rosničkách, zase nic.


Jedné jsem si náhodou všiml, je to v rámci "Galerie Tillig 2021" (ať už to znamená cokoli)

https://ttmodelar.eu/index.php?route=pr ... ath=59_270

bohužel ne zrovna uplatnitelná pro naše kolejiště


To je jen neuplny udaj. Je to limitka pro Modellbahn-Galerie, coz je obchod v muzeu Tillig v Sebnitz.
Modellbahn-Galerie ji nabizi za 99 EUR, to uz je vcetne marze a dane. Porovnejte s cenou ve vasem odkazu.
https://www.tillig.com/Galerie_Modelle.html
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků