Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 28 led, 2021 9:00 am

Kavka: Kolego, čistě ze zvědavosti, můžeš mrknout, má-li stále rozdílnou výšku nárazníků vpředu a vzadu? Ta moje z roku 2009 ano, viz tehdejší recenze: http://www.trainmania.info/clanky.html#365
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » čtv 28 led, 2021 9:27 am

Mlátím se do hlavy. Pár dní jsem váhal a už je z e-shopů pryč, od D. Struppa i od A. Nováka... :evil:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6129
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Zippich » čtv 28 led, 2021 10:10 am

hank píše:Mlátím se do hlavy. Pár dní jsem váhal a už je z e-shopů pryč, od D. Struppa i od A. Nováka... :evil:

Nemlať modeláře do hlavy, Hanku. To že Schirmer konečně začal dodávat znamená, že snad budou brzy k dispozici verze s červeným pojezdem. Třeba DRG...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Colonel32 » čtv 28 led, 2021 12:34 pm

Tak a zítra by konečně měly být představeny novinky Tillig.

Doufám že tam bude něco zajímavého, jako třeba uhláky Ut, když už uvedli formy do provozu...
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Kavka_ » čtv 28 led, 2021 2:14 pm

Trainmaniak píše:Kavka: Kolego, čistě ze zvědavosti, můžeš mrknout, má-li stále rozdílnou výšku nárazníků vpředu a vzadu? Ta moje z roku 2009 ano, viz tehdejší recenze: http://www.trainmania.info/clanky.html#365

Co mohu posoudit, tak pokud tento rozdíl existuje, pak nevýše do 0,5 mm, ale spíše není. Posuďte sami...
364 + DAK čelo.jpg

364 + DAK tendr.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 423
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 28 led, 2021 3:18 pm

Mně dneska přišla a nárazníky mám také OK. Už jsem jí i kuchnul, bych zjistil co je jinak. Tak na první pohled je to motor, který je menší a také DPS a systém osvětlovacích SMD. Dekodér je zboku, takže bouda zůstává průhledná, ovšem pouze v horní části(v podstatě stejně jako stará verze bez dekodéru). V boudě je totiž vlepeno závaží. Vypadá, že docela pevně, protože vyloupnout se mi ho nepodařiloHmotnost nové je o 10g vyšší. Má jinak tvarované závaží vpředu, ale to, co tam chybí je navíc v té boudě. Tedy, při vší úctě, takto malá mašinka v TT by si žádala spíš kovový rám. Černý rám je stejně jako u starší verze stříkaný černou barvou na červený odlitek. Ale zvolená barva stejně jako minule drží dobře. U té staré stačilo uříznout kus závaží a vešel se válcový kondenzátor. Tady to už bude s větší ztrátou hmotnosti nebo budu muset použít tantaly a dát je na druhý bok, než je dekodér. Co mě na této straně zaujalo, je trojpinová patice, která trčí z DPS. Ještě jsem nestudoval, k čemu slouží, neboť v příbalu se o tom nic nepíše. Jinak jezdí pěkně, plynule, tiše, lépe svítí.......ale....ale....při jízdě vzad prosvěcují SMD dolů na koleje. Stará verze sice moc intenzivně nesvítila, ale zato neprosvítala na koleje, neboť SMD byly kryté plastovým rámem. Stačí vlepit na DPS pod SMD obdélníček z černého plastu 4x1,5mm a prosvítání přestane. Tedy pravda mašinka za 6.000,-Kč by zrovna nemusela trpět touto dětskou nemocí. Stejně tak zůstaly supertenké vodiče k přednímu osvětlení, z polakovaného drátku. Na něm je pouze položeno, bez jakékoliv izolace kovové přední závaží. To bude první, co udělám, že na něj zespodu nalepím izolpásku. Takže to jsou mé první dojmy.
Naposledy upravil Radek Strnad dne čtv 28 led, 2021 4:57 pm, celkově upraveno 1
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod TTmili » čtv 28 led, 2021 4:28 pm

Také jsem se dnes stal majitelem Schirmerovi páry. Provedení pěkné, čisté, hmotnost mě příjemně překvapila, byť kovový rám by byl určitě ještě znatelnější. Celkově je pěkná, před rokem, možná dvouma bych z ní byl přímo nadšený. Bohužel ale když jí postavím vedle Piko 413.0, působí jak chudá příbuzná, jen za větší peníze. Je to samozřejmě dané dobou vzniku, ale i tak je to trochu škoda, že jediné na co se Schirmer zaměřil během tak dlouhé pauzy byla zástavba nového motoru.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » čtv 28 led, 2021 6:02 pm

TTmili píše:Je to samozřejmě dané dobou vzniku, ale i tak je to trochu škoda, že jediné na co se Schirmer zaměřil během tak dlouhé pauzy byla zástavba nového motoru.

Jestli nekecají a příští rok fakt bude další výroba, tak bych se u verze ČSD s černými koly přimlouval za odstranění předehřívače napájecí vody.
(Zatím věřím, že se toho ve zdraví dožiju...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6129
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Jan+Bjoern » pát 29 led, 2021 1:14 am

Co se vam nezda u tech narazniku?
Ve skutecnosti je napriklad podle predpisu pro vagony TSI WAG vyska narazniku max. 1065 mm a min. 940 mm.
Rozdil je 125 mm, to dela prepocteno do TT 1 mm.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 139
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod hank » pát 29 led, 2021 7:01 am

Tillig má v novinkovém katalogu pod kat. č. 17622 ten starorakouský uhlák v barvách všech možných středo- a východoevropských správ III. epochy, od DR až po BDŽ, včetně ČSD. Doufám, že obrázek v katalogu je jen virtuální - vůz v provedení ČSD má brzdařskou boudu a brzdovou výstroj, ale nárožní značky pro vůz bez brzdy... :?
Naposledy upravil hank dne sob 30 led, 2021 10:28 am, celkově upraveno 1
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6129
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod Ivan » pát 29 led, 2021 8:34 am

Tillig2021 - aspoň zase ušetřím :mrgreen: . Čekal jsem nějakého kocoura, ale je fakt, že s limitkami DS jich bylo hodně...

Je také docela poptávka po rosničkách, zase nic.

Limitka set s DR hektorem - se spíš ani nevyrobí.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1704
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod RSC » pát 29 led, 2021 10:23 am

Asi jsem příliš doufal v to, že v českých barvách dostaneme od Tlliga mnohem víc. Tak jsem trošku rád, že natiskli alespoň elfíka na dětský oddíl, když už jsem jim to dodal. Máte DS, tak nepískejte, si myslí soudruzi, to je váš katalog. :lol:

Nějaká ropucha by mne také potěšila a asi více, když by jí dodali přepracovanou a to už se nestane.

Našlo by se toho více, co bylo dávno uděláno a mohlo se opakovat...

Že bych si objednával set s plzní, to pochybuji. Nevím, na co by mi byl z toho hektor, když mám lehkou alergii na BTTB DR mutace. :lol: Skoro si říkám, proč neudělali tento set i s českou verzí lokomotivy.

Takže mi zbývá něco lehce barevně "úchylného" z jiný železničních správ, co se mi může líbit jen pro ty barvičky nebo proto, že jsem kdysi v době minulé se s tím chtěl svézt nebo to alespoň vidět...

Ty patra RegioJet jsou někde fotky jak s tím jezdí?
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice


Re: Novinky TT 2021

Příspěvekod hank » pát 29 led, 2021 3:28 pm

Colonel32 píše:...žádné novinky na tento rok nebudou, budeme dohánět resty z minulých let...


I to by byl úspěch, na další sérii německých plechových uhláků čekám už druhý rok... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6129
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu Novinky TT 2021 (a něco navíc ...)

Příspěvekod PepinTt » pát 29 led, 2021 7:26 pm

.[/quote] Jinak jezdí pěkně, plynule, tiše,[/quote]
No 365 jezdí v analogu (PWM) perfektně,,plynule i při pomalé jízdě, ale ta moje při té pomalé jízdě dost hlasitě vrčí , při cca 30% rychlosti už se ztiší. Možná je to tim PWM (Mašinky 2003)ale zatím jsem to u jiných loko nezaznamenal (vyjma Mtb,ale ty jsou hlučné obecně všechny a nejen při pomalé jízdě a PWM :wink: )
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků