ragulin

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: ragulin

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 07 zář, 2012 4:41 pm

MOL píše:Já taky nic řezat nechci...

...to jsem rád, že na na tomhle jsme se shodli :P 8)
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: ragulin

Příspěvekod Ossi » pát 07 zář, 2012 4:57 pm

Byl zde dotaz na to, jaký pojezd použít k dostupné kastli Rokácké T679.2 . Na pojezdu nezáleží (samozřejmě, že nemluvím o BTTB). Není na něm nic lakovaného. Jediné, co se liší od německých verzí je barva podvozků a nádrže se vzduchojemy. Podvozky jsou středně šedé a nádrž černá. Já tento problém vyřeším pomocí stříkací pistole. Původně jsem chtěl stříkat i kastli (132 134-8 DR ze startsetu), ale ušetřím si práci. Na originálu totiž odprýskla barva na boku, kde byla původně bublina (mašinu mi prodal soused za patnáct stovek včetně dekodéru a navíc to byla funglovka. No neberte to.). Na podvozky přijde šedá Revell SM374 a na nádrž černá SM302. Před stříkáním je nutno odstranit snímač německého vlakového zabezpečovače ("bačkora" na pravé straně podvozku vepředu). Naše mašiny jej neměly díky tomu, že měly VZ jiného typu.
Přílohy
snímač VZ.jpg
bublina v laku.jpg
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: ragulin

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 07 zář, 2012 5:28 pm

myslíš toto viz fotka no na originálu roco ČSD to tam je mám z netu fotky ,ale mám od kámoše fotky co ho předělával a on to odstranil
Přílohy
snímač VZ.jpg
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ragulin

Příspěvekod Ossi » pát 07 zář, 2012 6:30 pm

Přesně tak, čarou jsi označil vlastní snímač německého bodového VZ. Odstraň i jeho držák, nech rovnou svislou plochu písečníku, stejně jako to je na levé straně. U lokomotiv jezdících na území bývalého Československa se používá liniový VZ, který má snímací cívky nad kolejnicemi za pluhem.
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: ragulin

Příspěvekod Tomáš » sob 08 zář, 2012 8:58 am

Nechci tady být za šťouru,ale odpovědí typu Ragulín Bttb stojí za ho..no a verze ČSD roco není vlastně ČSD,ale něco napůl.Tak těchto názorů je tu už 6 stránek.A za mě,řekl bych,úplně zbytečně.Občas tu někdo nový založí nové téma,a je kamenován proč si vše nenašel,či nevyhledal.Já se,ale někdy ani nedivím,protože než se prokoušu 6ti a více stránkami,kde se stále dokola omílá nějaká blbost,ztratím elán.Mezi změtí dohadů,jestli je okno o milimetr vedle se občas vyskytne konstruktivní odpověď.Jenže ta bohužel zaniká.
Já s Jardou jsme zde vznesli dotaz,že se podařilo sehnat "červenou karoserii fy. Roco,která je označena jako T679.2002." (doufám,že tato neutrální definice opět nevznese vlnu emocí) a že bychom byli rádi,kdyby někdo (asi ten kdo nějakou tu verzi DR Ragulína má) mohl poradit jaká ta verze DR (Br 130 atp) má BAREVNĚ NEJVHODNĚJŠÍ pojezd k té naší červené karoserii T679.2002.Jediná kloudná odpověď byla poskytnuta kolegou Ossi.Přesto,možná si sedím na vedení,jsem nepochopil jak je to s tou barvou pojezdu přesně myšleno.Žádná ta DR verze nemá nádrž a podvozky vhodné pro naše využití? Jako něco přestříkávat se mi moc nechce na mašině za skoro 4litry.Rám je tedy u všech verzí stejný? Je nelakovaný? a problém je pouze v barvě podvozků a nádrže? Za typ na uříznutí toho výčnělku díky.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ragulin

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 08 zář, 2012 9:52 am

no já čekal už jsem vybouchnul ,ale nic nekomentoval .Jinak asi nezbude nic jiného než to přestříkat co sem koukal tak co je momentálně na trhu za barevné mutace tak se nehodí fakt žádná verze .
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ragulin

Příspěvekod peter_vy » sob 08 zář, 2012 10:35 am

Podľa katalógových fotiek (http://www.ttkatalog.cz/katalog/menu.ph ... 2=2&sk3=13) sa dosť ťažko usudzuje. Aj tá T679.2002 (Roco 36208) tam vypadá že má šedú nádrž! Čo však ale nemá. Najlepšie by bolo, keby sa vyjadrili majitelia skutočných modelov. Na ebay.de sa dá aktuálne zohnať "nemecký Ragulin" Roco za 100 EUR. Asi by som volil kus s čiernym pojazdom a prestriekal len podvozky (ak by bolo treba). Skombinovať dva pojazdy by bolo asi zbytočné a drahé.

Edit: Alebo aj aukro.cz (http://aukro.cz/roco-36213-motorova-br- ... 46702.html) za 2400 CZK vrátane dopravy a nový.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: ragulin

Příspěvekod Tomáš » sob 08 zář, 2012 10:53 am

Co tato?
Katalogové číslo: 36226-37

Ale ten typ od Petra to asi rozluštil 2600kč,pojezd a 1000kč vychází furt dobře :wink: :idea: :?: :?: :?: :?:
http://aukro.cz/roco-36213-motorova-br- ... 46702.html


Tak jsem si ji na tom aukru koupil 2400kč vč.dopravy. :roll: To je slušné. :P Jestli se to,ale moje dozví,tak su po smrti a odkážu ti ji Jardo v závěti :lol: .....tohle nemůže totiž dobře dopadnout,už jsem tento měsíc koupil Sergeje Roco...jenže ten už by pak nebyl a tohle byla fakt super nabídka 8) :mrgreen:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: ragulin

Příspěvekod peter_vy » sob 08 zář, 2012 11:32 am

Tak na to pomôže len to čo praktizuje samotné Roco: zatĺkať, zatĺkať a zasa zatĺkať a prípadne ešte aj mlčať. :D
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: ragulin

Příspěvekod Radek Strnad » sob 08 zář, 2012 1:10 pm

Já taky myslím,že nezbyde,než to přestříkat.Žádná varianta s černým rámem a nádrží a šedými podvozky nebyla.Asi před dvěmi lety jsem jich takto stříkal několik i s kastlí.Daly se za pár korun sehnat celé mašiny tuším z nějakého digit.start setu DB a na aukru stály kolem 1.800-2.100,-Kč,podle toho,jaké měl člověk štěstí.Pokud je k mání celá kastle ČSD,tak není co řešit,nádrž černá,podvozky střední šedá.Popisy tam žádné nejsou,jen bílý čtvereček,bílá???? čárka ukazatele paliva,a bílá tečka.Nic jiného.Takový nástřik by po odmaštění a vylepení měl zvládnout snad úplný amatér.Takže bych volil nějakou verzi s černou nádrží a podvozky bych stříknul šedou.Chce to mrknout na burzu,pokud je možnost,tam se objevují i starší varianty,které se už nevyrábí.Volil bych třeba art.36223DB Siemens(tm.šedá),byla za 129€ nebo ze setu 35002DR,tam je i ten bílý čtvereček,ale i 36220 ,21 a 22.U posledních dvou jsou nádrže černé.Těch verzí byla hromada,ještě 36212DR a 13TLG,36226DR,ty byly za dobrou cenu 138€.Není myslím co pokazit. :wink:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: ragulin

Příspěvekod olik » sob 08 zář, 2012 2:43 pm

Ahoj
Tak to tady ctu a jestli mužu tak pomužu,model original mam pred sebou
Ja bych doporucil koupit treba 36223 ,ma sedy cely spodek,a koupit k tomu samotnou nadrž když někdo nechce střikat,čislo nahradniho dilu je 120716,vyjde to na 100 korun,pokud nekdo chce koupit obracene,tak ty podvozky maji cislo 120717 cena jednoho je 200 korun,a spodek podvozku 120720,cena 40 korun,krat 2 a je to za 500 .
Tak jsem koukl kde maji nejakou Ludmilu v akci a treba Happy model ma hned dve za 3268,plus ta nadrž za 100 korun,Váš kryt a mate to komplet,ja ji tenkrat koupil za 95 €,ale to už je nějakej patek.....
Snad jsem pomohl :wink:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: ragulin

Příspěvekod olik » sob 08 zář, 2012 2:58 pm

Dodatek
ještě vhodnejši je 36222 ,tam je ta šedá ještě vice světla a hlavně má i šedá kola ktera samořejmě potřebujete také :!:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: ragulin

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 08 zář, 2012 4:32 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ragulin

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 08 zář, 2012 6:20 pm

tak Tomáši se uvidí ...,já to koupím později a raděj bych koupil už v digitálu ať to nemusím kupovat zvlášť ,přestříkání mě nevadí vůbec no uvidím hlavně , že bude ragulin doma jinak pánové co poradili díky :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: ragulin

Příspěvekod Tomáš » stř 19 zář, 2012 7:08 pm

Tak dnes jsem si vyzvedl na poště Ragulína Roco z aukra.Vypadá velmi dobře.Objektivně lze říci,že se s Ragulem BTTB nedá vůbec porovnávat.Takže srovnávání obou modelů je naprosto mimo.Celkově vypadá podstatní líp.Všechny nápravy hnané z toho dvě přední bandážované.Pojezd působí robustně.A teď k věci.
Rám,nádrž i vzduchojem jsou shodné barvy jako podvozky.Lesklá černá.Ve středu rámu jsou nějaké značky,které ale běžným okem nevidím.Tedy nepřečtu.Pokud je na nich něco rozdílného proti verzi ČSD,tak to určitě řešit nebudu.Zmíněný německý snímač půjde lehce odstranit.Koukal jsem na to zběžně a je vidět,že tam je dolepen až po vylisování podvozku.Možná bych tu černou barvu i nechal.Když se trochu upraví aby tak nesvítila,bude ok.Jestli jsou podvozky a vzduchojem totožné s verzí T679.2002 netuším.Předpokládám,že Roco nedělalo jiný spodek kvůli limitované sérii ČSD.Z čeho mám trochu strach je osvětlení.Na povrchu pojezdu jsou dvě LED,z nich se světlo rozvádí vevnitř karoserie světlovodem..Bude sedět i na karoserii ČSD? Snad to bude opět unifik.Jinak palec nahoru.
Přílohy
P9190012.JPG
P9190011.JPG
P9190010.JPG
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: colt274 a 11 návštevníků