RegioJet

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

RegioJet

Příspěvekod Lukes » ned 22 lis, 2020 1:31 pm

Ahoj, poradil by prosím někdo ohledně RegioJet souprav?

Nějaký zásadní rozdíl mezi Vectron 193 a BR 386?? Odstínem bych asi šel spíše do Tillig (Piko mi připadá až výrazně žlutá), rychlost je asi stejná? :)

Další problém - dá se vůbec někde sehnat komplet RegioJet souprava TT nebo jste si je sháněli po kouscích zvlášť lokomotivu a vagony?
(Všiml jsem si, že HO má toto i jako základní set s kolejivem ale u TT zatím žádné štěstí)

Díky moc za tip!
Lukes
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17 říj, 2020 7:37 pm

Re: RegioJet

Příspěvekod Ivan » ned 22 lis, 2020 7:10 pm

Asi úplně nevím co myslíš zásadním rozdílem... Jsou to dvě rozdílné loko, nebo ti jde o to, kterého výrobce preferovat? To je dosti individuální, kup co se ti více líbí, jezdit slušně budou obě. Někdo kdo má obě třeba doplní, spíš se ptej konkrétněji.

Set vozů pokud si dobře pamatuji nebyl, postupně jsou vydávány jednotlivé vagóny s drobnými obměnami, aby nebyla celá souprava stejná. Záleží jak moc chceš jít do detailů, můžeš provozovat soupravu se 4 shodným vozy, případně si je trošku každý upravit.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: RegioJet

Příspěvekod Donatelli » ned 22 lis, 2020 7:40 pm

Ohledně lokomotiv neporadím. To záleží na vkusu každého soudruha, řečeno klasikem.... Ohledně vozů. Celkem byly v nabídce čtyři různé. Firma Tillig vyrobila dvě různá čísla. Katalogové číslo 16545 ( Amz, koncové číslo na voze 90 007-3 ) a 13577 ( Bmz, koncové číslo na voze 91 027-6 ). Ty při troše štěstí lze ještě sehnat. A pak si dvě různá čísla nechal u Tilliga vyrobit David Strupp. Jednalo se o katalogové číslo 501825 ( Bmz, koncové číslo na voze 91 021-6 ) tenhle je už beznadějně vyprodán a katalogové číslo 501925 ( Bmz, koncové číslo na voze 91 047-7 ). Tenhle vůz je snad ještě k sehnání u Davida Strupa. Oba jeho vozy mají červenou střechu, vozy od Tilliga mají střechu černou/šedou...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: RegioJet

Příspěvekod Lukes » pon 23 lis, 2020 7:51 am

Nemám úplně konkrétní představu jen mi šlo vyloženě o celkovou soupravu... u vozů jsem si všiml, že záleží na detailech takže to bych úplně neřešil, spíše ty lokomotivy mě jen zajímalo jak výrazný rozdíl je mezi těma dvěma typy ať už Vectron nebo BR. (já osobně se v typů lokomotiv nevyznám)

Jestli se jedná o Piko nebo Tillig je asi taky celkem jedno, asi to jezdí stejně a jak koukám rozdíl je jen v odstínu žluté.
Lukes
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17 říj, 2020 7:37 pm

Re: RegioJet

Příspěvekod shiso » pon 23 lis, 2020 2:24 pm

shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků