Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Zájem o 810

Stavebnice pro pojezd ALS
21
50%
Stavebnice pro pojezd Pleticha
4
10%
DPS pro osvětlení
17
40%
 
Celkem hlasů : 42

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Jarda H. » pon 07 pro, 2020 10:20 am

To vojtas : myslím, že když si otevřeš první svůj příspěvek tohoto vlákna přes UPRAVIT, dole v nabídce se ti objeví i chlíveček :lol: ANKETA. Zkus to a uvidíš !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » pon 07 pro, 2020 10:31 am

@Jarda H
Díky, nevěděl jsem, že to jde :)
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod MirekTT » pon 07 pro, 2020 11:58 am

Přičemž pod pojmem dps pro osvětlení si drze troufám představit i konektor pro dekodér a zvuk. Pro plně funkční osvětlení interiéru a stanovišť bych se přimluvil pro plux22. Vymýšlet kooperující dekodér světel v přívěšácích by ale byl luxus :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » pon 07 pro, 2020 12:13 pm

Sice jsem rok studoval elektro na vejšce, ale se zvukem nepočítám. Počítal jsem s dvanáctipinem podobně jako je v nové T435 od Tilliga. POkud by se ke mně přidal někdo, kdo by mi takovou desku pomohl navrhnout a osazovat, proč ne.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod prcek » pon 07 pro, 2020 12:54 pm

vojtas píše:se zvukem nepočítám

imho chyba. Ted mluvim jen za sebe, ale svetylka nepotrebuju vyjma cervenych koncu, ale zvuk posouva dojem z modelu o svetelne roky.
edit: Tohle se da resit spolupraci, nebo subdodavatelem - i tady na foru jsou lide, kteri jsou toho schopni.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod uherjara » pát 11 pro, 2020 5:30 pm

To Vojtas: Dobrý den, zajímavý počin. Chci se zeptat na vaše výhrady k pojezdům PicoLoco. Chápu, že máte z nějakého důvodu averzi ke koncepci se dvěma motory (zasahují do vnitřního prostoru, převod jsem sice o 15% zvětšil, ale pořád jsou pojezdy hodně rychlé, ???) ale chtěl jsem se zeptat, jaké máte výhrady k elekronice? Nová verze DPS je s paticí Next18 a jsou rozšířené možnosti ovládání osvětlení: samostatně se zapínají potkávací světla, koncová světla, reflektor (samozřejmé je přepínaní dle směru jízdy) i interiér - na osvětlení kabiny strojvedoucího už nemá dekodér s Next18 dostatek vývodů. Na spodní straně je místo pro umístění reproduktoru a dekodéru, v případě zájmu mohu vyvést kontakty na připojení kondenzátoru. Jakou další funkci by podle vás byla ještě vhodná? Děkuji za případné podněty a připomínky.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8BXRE7P37U
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Adam96 » pát 11 pro, 2020 5:59 pm

uherjara píše:To Vojtas: Dobrý den, zajímavý počin. Chci se zeptat na vaše výhrady k pojezdům PicoLoco. Chápu, že máte z nějakého důvodu averzi ke koncepci se dvěma motory (zasahují do vnitřního prostoru, převod jsem sice o 15% zvětšil, ale pořád jsou pojezdy hodně rychlé, ???) ale chtěl jsem se zeptat, jaké máte výhrady k elekronice? Nová verze DPS je s paticí Next18 a jsou rozšířené možnosti ovládání osvětlení: samostatně se zapínají potkávací světla, koncová světla, reflektor (samozřejmé je přepínaní dle směru jízdy) i interiér - na osvětlení kabiny strojvedoucího už nemá dekodér s Next18 dostatek vývodů. Na spodní straně je místo pro umístění reproduktoru a dekodéru, v případě zájmu mohu vyvést kontakty na připojení kondenzátoru. Jakou další funkci by podle vás byla ještě vhodná? Děkuji za případné podněty a připomínky.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8BXRE7P37U


To už jsme se myslím psali na FB, ale dám to i sem pro ostatní.... Za mě jsou vaše pojezdy špička v porovnání s většinou předchozí produkce (mosazné pojezdy apod), tiché, plynulé, DPS s osvětlením a paticí to posouvá na tovární úroveň. Jednu věc, byť asi náročnou na provedení by snesly = alespoň jedna náprava kyvná, s vůlí. Tím, že je to dvouosá koncepce napevno, tak pojezd je háklivější na nerovnosti na kolejivu, takže citlivější na výpadky napájení a jízda přes výhybky je taková "tvrdší".
Potom by ještě šikovnější byl sběr proudu z okolku nebo z boku, namísto z jízdní plochy, která se špiní.
Ale jinak za mě palec nahoru a pokud se Kuehnovi model nepovede, tak klidně půjdu do dalšího pojezdu PicoLoco a k tomu "homemade" kastle.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod uherjara » pát 11 pro, 2020 7:02 pm

To Adam Buchal, díky za podměty. Bohužel jak jsme si psali na facebooku, tak to jsou zrovna věci, které tak lehce neupravím. Jednak je to dáno konstrukcí (není prostor aby se vyklápěla převodovka i s motorem) a dále jsem si nechal udělat zásobu DPS (poloha sběračů), uvolnit jednu nápravu jsem zkoušel, sběru proudu to pomohlo, ale pojezd byl o něco hlučnější. Vojtas má připomínky i DPS, tak mně zajímá, jaké funkce by ještě uvítal oproti verzi pojezdu s Next18.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » pát 11 pro, 2020 9:43 pm

@Uherjara:
Výhrady k digi nebyly k DPS, ale právě ke kombinaci dva motory a pevné uložení. V analogu se leccos přejede, ale v digi dva motory i slušně velký power pack vypotřebují velmi rychle. Pokud by jedna převodovka měla umožněný i minimální výkyv, většinu mých námitek by to vyřešilo. Kastle bude k dispozici i bez rámu, tedy pokud kdokoliv Picoloco chce, a má s ním dobré zkušenosti, není důvod, aby to nešlo dát dohromady, jen to bude vyžadovat určitý level bastlení.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod uherjara » čtv 17 pro, 2020 6:30 pm

to Vojtas. Díky za upřesnění. Měl bych zájem o jednu nebo dvě kastle (bude záležet na konečné ceně). Dám si je na pojezd Picoloco. Můžete mně prozradit, od jakého počtu se vyplatí forma na vstřikolis? Měl jsem představu, že formy pro vstřikolis se pohybují v řádech desítek až stovek tisíc - v závislosti na složitosti.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » čtv 17 pro, 2020 6:33 pm

Forma na vstřikolis okýnek by nějak šíleně drahá být neměla. Pokud bych motoráků vyrobil 200, tak by se asi vyplatilo investovat třeba 30t. kč do formy, ale nějak nepočítám, že se jich prodá deset :D Zatím bude asi stačit v aršíku leptů vyleptané kovové "šablony" pro nalepení na fólii oboustrannou páskou a ořezání oken z fólie.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Zx1974 » čtv 17 pro, 2020 7:09 pm

Obávám se, že tě v ceně formy chybí jedna nula.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » čtv 17 pro, 2020 7:27 pm

@Zx:
Nebavíme se o formě na skříň vozu, ale o formě na 22 čtverečků se zaoblenými rohy z čirého plastu.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod Zx1974 » čtv 17 pro, 2020 9:25 pm

Vím o čem se bavíme a vím co takový formy stojí.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Motorové vozy řady 810/M152 z 3D tisku

Příspěvekod vojtas » sob 20 úno, 2021 4:59 pm

Dotaz na zkušenější. Má pokovený lept lepší vlastnosti co se přilnavosti barvy týče oproti hladké mosazi? Já osobně mám problém, že se mi u leptů surfacer často oloupe, a u stavebnice bych tenhle problém chtěl nějak řešit.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků