Brejlovec Roco oprava

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod LOKTT » pon 02 lis, 2020 10:48 am

Ahoj
Při ježdění s brejlovcem od firmy Roco a najednou začal sebou trhat a snížila se znatelně rychlost. Tak jsem ho vyčistil a poté jsem ho vyzkoušel na 9V baterce a uviděl tohle: https://photos.app.goo.gl/ZnXoXPNF6fdrjMAf7 (Je to video. Stačí rozkliknout.). Jedno dvojkolí sebou trhá. Tak jsem vyčistil všechna ozubená kolečka, ale ani to nepomohlo.
Nevíte co by to mohlo být?
Nesetkal jste se s tím někdo?
Děkuji
Uživatelský avatar
LOKTT
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21 říj, 2019 12:56 pm

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod vojtas » pon 02 lis, 2020 3:22 pm

To vypadá, že má buď některé ozubené kolečko očesané zuby, nebo je tak vyjeté uložení některé osičky v podvozku, že se převody můžou vůbec nedotýkat. Pokud jsi kolečka čistil a vypadala dobře, asi bude problém právě v uložení některého z nich.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod Radek Strnad » pon 02 lis, 2020 3:30 pm

Vyšroubuj ty dva šroubky v podvozku a zkus ho znovu bez dvojkolí. Pokud se tam bude všechno točit jak má, je problém v dvojkolí. Buď z nějakého důvodu nedoléhají zuby nebo zkontroluj, jestli kryt podvozku dobře sedí a nedělá vůli. U Brejlovce je to tak, že vnější dvojkolí pohání růžové ozubené kolečko a vnitřní pohání sestava žlutých. Udivuje mně, že ten tvůj má hnědé ozubení.....???? Já mám u všech žluté.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod LOKTT » pon 02 lis, 2020 5:13 pm

Chyba v ozubeném dvojkolí není-zkusil jsem tam dát jiné dvojkolí a to to dělalo taky. Přidal jsem tam video a fotku na odkaz ( https://photos.app.goo.gl/ZnXoXPNF6fdrjMAf7). Já tam nějaké porušení ozubených kol, nebo poté nepravidelnost otáčení nevidím. Nic se na tom nezměnilo ani poté co jsem vyměnil krytky(Ty se šroubky).
Přílohy
IMG_20201102_175501.jpg
Uživatelský avatar
LOKTT
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21 říj, 2019 12:56 pm

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod Radek Strnad » pon 02 lis, 2020 8:37 pm

No mně tedy připadá, že to spodní žluté kolečko má poněkud elipsoidní otvor. Nebo jenom lže fotka??? Pokud podvozek funguje bez dvojkolí a pak když dáš dvojkolí, tak to škube, pak musí být chyba ve spojení ozubení převodu/ozubení hnací nápravy. Prostě to nedoléhá. Zvlášť pokud druhé dvojkolí funguje bez problému. Zkusil bych jemně a opatrně otočit ručně inkriminované dvojkolí. Nepřeskočí to???
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod Pavel 152 » pon 02 lis, 2020 9:26 pm

Na jednom je vidět špína, i ta může vadit i chlup. Nesahal jsi na sběrače? Někdy mají dvojkolí na plastu otřepy a jestli přihneš sběrače tam, může to vadit.
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod LOKTT » úte 03 lis, 2020 8:11 am

Tak jsem ještě jednou vše rozebral vyčistil. Kolečka jsem prohlédl pod lupou a všechna jsou OK. Poté jsem to zkusil celé ještě jednou a funguje to!! Já tomu nerozumím. Jsem pochopitelně rád, ale je to divný, podle mě to bude fungovat chvíli a pak to zase spadne. Dneska odpoledne ho pořádně projedu a uvidíme.

Jen tak mimochodem, nevíte někdo, proč už firma ROCO nevyrábí nic ve velikosti TT?
Uživatelský avatar
LOKTT
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21 říj, 2019 12:56 pm

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod LOKTT » úte 03 lis, 2020 8:51 pm

Tak jsem to zkusil. A již po jedné jízdě začal Brejlovec vydávat zvuky jako kdyby se dřela ozubená kolečka o zebe. Jako kdyby do sebe dobře nezapadala. Avšak změnu rychlosti nebo tažné síly jsem nezaznamenal.
Má dělat že ten zvuk ozubených koleček neslyším? :?
Uživatelský avatar
LOKTT
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21 říj, 2019 12:56 pm

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod prcek » úte 03 lis, 2020 9:26 pm

LOKTT píše:Tak jsem to zkusil. A již po jedné jízdě začal Brejlovec vydávat zvuky jako kdyby se dřela ozubená kolečka o zebe. Jako kdyby do sebe dobře nezapadala. Avšak změnu rychlosti nebo tažné síly jsem nezaznamenal.
Má dělat že ten zvuk ozubených koleček neslyším? :?


Sam vis, ze to neni dobry napad, neporadim jak, ale ja bych hledal, kde je Canis lupus f. familiaris zakopany. Muze to delat i komutator a ojete uhliky, nejaky kardan, povyjete (ozubene) kolecko drhnouci o pevnou prekazku, cokoli. Neni ulozeni nektere z os vydrene (ze by se po nejake dobe jizdy pohnula?) Podobny zvuk delaji i okolky, kdyz se jede po prilis nizkem kolejivu a ony poskakuji po podkladnicich, ale to asi nebude tento pripad.
Vsadim se, ze az to najdes budes se divit jaka banalita to je.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod jardaaa » úte 03 lis, 2020 11:03 pm

Nedalo by se vybrakovat tu jednu stranu pojezdu, nechat jen tu druhou funkcni a odzkouset pak jednotlivy kolecka postupne na ty druhy strane az by se zavada prenesla?
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Brejlovec Roco oprava

Příspěvekod LOKTT » pát 06 lis, 2020 10:16 am

Tak nakonec to bylo neuvěřitelný množství oleje a vazelíny na šnekovy. Ele vůbec nechápu jak se to tam všechno dostalo. mazal jsem to jenom jednou a to už je dávno. A už vůbec nechápu, že se to projevilo tak pozdě. Ještě jednou děkuji všem za odpovědi!
Uživatelský avatar
LOKTT
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21 říj, 2019 12:56 pm


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků