Zaes/Rah IGRA Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Jara195 » stř 14 říj, 2020 7:25 am

Dobrý den,

nevíte někdo, zda se IGRA chystá vydat stavebnice cisteren i po jednom-dvou kusech?

Už má někdo nějaké poznatky/foto ze stavby těchto vozů?

A doplňující - kdy se reálně dají očekávat - kdybych se rozhodl pro set 96101002?

Děkuji
Jara195
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 13 říj, 2020 8:06 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Jarda H. » stř 14 říj, 2020 11:37 am

Jara195 píše:Dobrý den,

nevíte někdo, zda se IGRA chystá vydat stavebnice cisteren i po jednom-dvou kusech? ..... A doplňující - kdy se reálně dají očekávat - kdybych se rozhodl pro set 96101002?

Děkuji




A co se tak zeptat přímo u výrobce, u Igry :roll: ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod shiso » stř 14 říj, 2020 1:28 pm

Jarda H. píše:
Jara195 píše:Dobrý den,

nevíte někdo, zda se IGRA chystá vydat stavebnice cisteren i po jednom-dvou kusech? ..... A doplňující - kdy se reálně dají očekávat - kdybych se rozhodl pro set 96101002?

Děkuji




A co se tak zeptat přímo u výrobce, u Igry :roll: ?!


No treba kdy budou aspon zhruba dostupne jsem se u Igry ptal a bez odpovedi....
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Jarda H. » stř 14 říj, 2020 3:33 pm

shiso píše:
No treba kdy budou aspon zhruba dostupne jsem se u Igry ptal a bez odpovedi....


Pochopil bych, kdyby obdobná formulace byla od autora původního dotazu - ptal jsem se u výrobce, nereagoval, zeptám se zde, třeba někdo ví ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod _lt_ » stř 14 říj, 2020 5:20 pm

Taky jsem se jich ptal na něco snad před půl rokem a vše bez odpovědi. Snad před rokem ještě na dotazy odpovídali.
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod shiso » čtv 15 říj, 2020 10:00 am

Ja psal pres facebook a na jine otazky odpovedeli rychle, ale dotaz na dostupnost zustal bez odpovedi.
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod blekk1 » čtv 15 říj, 2020 11:51 am

Co sa tyka dostupnosti, tak nemali k stavebniciam dvojkolia. Ja mam svoj set 5ks CSD uz doma po 3 mesiacoch od objednania.
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod LorenzoVonMatterhorn » čtv 15 říj, 2020 5:39 pm

LorenzoVonMatterhorn
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 13 zář, 2016 6:57 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Ferys » čtv 15 říj, 2020 6:25 pm

Když už je založeno toto vlákno, taky bych měl dotaz - upravovali jste již někdo podvozky, aby měly normální jízdní vlastnosti? Podělíte se se zkušenostmi?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod shiso » pát 16 říj, 2020 7:17 pm

Uz jste je nekdo postavil? Na netu jsem cetl dost negativni recenze na kvalitu... Nebyl by nejaky kratky report , nebo recenze? :D
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Trainmaniak » úte 20 říj, 2020 4:47 pm

shiso píše:Uz jste je nekdo postavil? Na netu jsem cetl dost negativni recenze na kvalitu... Nebyl by nejaky kratky report , nebo recenze? :D

Slepil jsem kotel a rozjezdil podvozky. Dál jsem se zatím nedostal. K těm podvozkům: Nejedou, nejedou, nejedou. Je u nich nutno srazit osazení, které je kolem důlku pro ložisko. Pak projet důlek vrtákem Peho až k dorazu na vrtáku. Následně lze vložit ložiska a dvojkolí se pohybují perfektně volně, jak ukazuje video: https://youtu.be/8HwGlyttdJ0. Vložit ložiska bez vrtání lze, ale kola se netočí vůbec. A bez ložisek to také nejede. Osazení brání hlubšímu zavrtání vrtáku a myslím, že překáží i kolům. Samotné oříznutí osazení také nic neřeší, stejně vůz nejede, takže kombinace oříznutí osazení a prohloubení důlku pro ložisko je asi jediné funkční řešení.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Trainmaniak » úte 20 říj, 2020 5:15 pm

A když už jsem tady – údajně je na webu Igry nějaký fotonávod. Nenašel jsem. Máte někdo link?
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Ivan » úte 20 říj, 2020 5:45 pm

Trainmaniak píše:A když už jsem tady – údajně je na webu Igry nějaký fotonávod. Nenašel jsem. Máte někdo link?


Je to přímo u produktu, jen překliknout do sekce ke stažení:

http://igramodel.cz/cs/vagony-tt/747-za ... -5-ks.html

EDIT: tak návod je očividně jen u tohoto setu.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod Trainmaniak » úte 20 říj, 2020 5:50 pm

Díky moc. Už se "kochám". :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zaes/Rah IGRA Model

Příspěvekod patla » stř 21 říj, 2020 10:11 pm

Trainmaniak píše:
shiso píše:Uz jste je nekdo postavil? Na netu jsem cetl dost negativni recenze na kvalitu... Nebyl by nejaky kratky report , nebo recenze? :D

Slepil jsem kotel a rozjezdil podvozky. Dál jsem se zatím nedostal. K těm podvozkům: Nejedou, nejedou, nejedou. Je u nich nutno srazit osazení, které je kolem důlku pro ložisko. Pak projet důlek vrtákem Peho až k dorazu na vrtáku. Následně lze vložit ložiska a dvojkolí se pohybují perfektně volně, jak ukazuje video: https://youtu.be/8HwGlyttdJ0. Vložit ložiska bez vrtání lze, ale kola se netočí vůbec. A bez ložisek to také nejede. Osazení brání hlubšímu zavrtání vrtáku a myslím, že překáží i kolům. Samotné oříznutí osazení také nic neřeší, stejně vůz nejede, takže kombinace oříznutí osazení a prohloubení důlku pro ložisko je asi jediné funkční řešení.

Já pouze odřezal ta kruhová odsazení, vložil dvojkolí Igra dodávaná ve stavebnici a všech dvacet podvozků jezdí jedna radost i bez ložisek. Proč píšu dvojkolí Igra? Zkuste si je změřit, osky mají o 1mm méně než normovaná - ta se tam totiž vůbec nevejdou... :? Začal jsem s kinematikama a vypadá to, že to bude taky docela DoDo.
patla
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte 12 bře, 2019 1:57 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků