MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Donatelli » úte 16 čer, 2020 7:18 am

EDIT moderátor : vytaženo do samostatného vlákna z NOVINEK 2020

Nevím jestli to patří úplně sem, ale firma MBS Michaela Tilliga v Sebnici skončila. Má nového nástupce, který však nepřebírá staré závazky. Ty se musí uplatnit u staré firmy...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod blekk1 » úte 16 čer, 2020 8:57 am

V stanovisku na stranke pisu, ze si mozete poziadat o vratenie penazi alebo otvorene objednavky prevezme nova firma ak budete suhlasit.... viac na [url]blog.mbs-sebnitz.de[/url]
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Donatelli » úte 16 čer, 2020 3:12 pm

No já teda nevím že by měli vracet peníze nebo dokončit objednávky. Podle diskuse spíš ne. Viz : Zitat: "Wir weisen darauf hin, dass es sich bei MBS Modell+Spiel nicht um eine Rechtsnachfolge des Modellbahnshops Sebnitz Inhaber Michael Tillig e.K. handelt. Mögliche Ansprüche richten Sie bitte an die von dort bekannten Kontakte." Zitat Ende.
nebo : as ganze Unternehmen gibt es nicht mehr. Die Mitarbeiter werden durch eine neue GmbH übernommen. Die neue Firma bietet ähnliche und auch neue Leistungen an. Allerdings stehen die Firmen untereinander nicht in Verbindung!
navíc nefungují telefony. Ale moje němčina není na takové výši, takže se mohu plést...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod MkTT » úte 16 čer, 2020 3:40 pm

To že si mohou zákazníci požádat o vrácení peněz neznamená, že nějaké dostanou...
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Radek Strnad » stř 17 čer, 2020 5:02 am

Je třeba si objektivně přiznat, že ti, co do Sebnitz pravidelně jezdí, museli vidět, že se k něčemu takovému schyluje. V obchodě to už delší čas vypadalo, jako těsně před krachem. Prázdné regály, kde chyběly jak modely, tak i základní kolejivo. Minulý týden jsem si na e-shopu povšiml, že z nabídky zmizelo veškeré zboží Tillig, resp. Tillig jako producent nebyl vůbec v základní nabídce. Poslední podoba e-shopu také nebyla zrovna výhra, ale na nefunkční e-shop bych ten konec nesváděl. Každopádně je to škoda. Člověk si tam rád zajel na výlet a zakoupil nějaký ten model, zvláště pak, pokud byl, a on zpravidla byl, levnější než v Tillig Galerii, kde jsou ceny striktně drženy na doporučeném maximu. Teď tam vlastně nebude proč jezdit. Tak snad se toho třeba někdo chytne a znovu to rozjede a pokud možno lépe.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod MkTT » stř 17 čer, 2020 6:48 am

Pokud se dá věřit informacím v jejich blogu, tak od 1. července se obchod otevře znovu, asi s jiným majitelem, ve stejné ulici u ochodního domu Edeka.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Radek Strnad » ned 16 srp, 2020 7:23 am

Tak to vypadá na definitivní K.O. Už ani do včerejška skomírající stránky MBS dneska nefungují. Po nějakém novém obchodu u Edeky ani památky. Pokud tento obchod opravdu skončí nebo se netransformuje, tak mě to bude mrzet. Rád jsem si tam občas udělal výlet. Teď už nebude moc důvodů, proč Sebnitz navštívit. Tilligovská prodejna se svými cenami moc důvodů k návštěvě nedává. Většinou v každém e-shopu je stejné zboží levnější. Škoda.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Donatelli » ned 16 srp, 2020 8:29 am

Tak jsi asi špatně koukal. Nová prodejna ( která nemá s MBS ale nic společného ) je/ bude na adrese Lange Straße 5/7. Je teda ale pravda že stránky jim taky přestaly fungovat. Včera psaly že přejí hezký bouřkový víkend, takže možná že jim to kvůli tomu nejde. Jinak prodejnu pomalu nastěhovávají a zařizují. Alespoň dle fotek co měli na stránkách když fungovali. Možná mají i něco na gzichtoknize, ale to nemůžu posoudit, páč to mě nesmí do baráku...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Hribajs » ned 16 srp, 2020 9:53 am

Zdravím. Je znám důvod proč to s MBS takhle dopadlo? Už je to nebavilo, nebo to přestalo vynášet? V loňském roce už nebyli ani v Lipsku...
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Radek Strnad » ned 16 srp, 2020 12:58 pm

Kolego Donatelli, rád bych sdílel sdílel tvůj optimismus, ale pokud si pamatuju, tak první informace byla, že se začátkem července obnoví činnost e-shopu(v jiné, lepší podobě). Máme tak nějak druhou polovinu srpna a nic. Na stránkách MBS bylo v diskuzi více než 100 příspěvků(vím, že tam byl i tvůj) s prakticky nulovou zpětnou vazbou od pracovníků MBS. Poslední příspěvky už byly o tom, že trpělivost zákazníků má své meze. A na Lange Str. 5/7(což je skoro u náměstí) nebylo po nějaké prodejně před třemi týdny ani památky(třeba se to v posledních dnech změnilo), ale když jsem tam byl naposledy, tak tam žádná činnost nebyla vidět. Pokud někdo chtěl pokračovat v činnosti MBS nebo založit novou firmu a převzít si zákazníky MBS, tak tímto způsobem na to jde (dle mého názoru obchodníka), mírně řečeno, dost svérázně. Samozřejmě bych se velmi rád mýlil a byl bych rád, kdyby obchod pokračoval, třeba na jiném místě v Sebnitz. Ale už jsou to dva měsíce a nic. Není e-shop, není kamenná prodejna.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Donatelli » ned 16 srp, 2020 1:12 pm

Kolego Radku Strnade. Já nesdílím tvůj pesimismus. Když jsem na začátku července byl v Sebnici, v uvedených prostorách byla vidět nějaká činnost, že stěhují obchod. Poté jsem na stránkách nového obchodu našel info a fotky o tom že dostali první zboží. Dále tam bylo že odesílají první balíčky a včera nebo předevčírem tam bylo dokonce umístění vývěsního štítu, fotka kanceláře s infem že se již blíží otevření prodejny. Já sám jsem prodejnu ( teda prostory kde má být ) našel ( vchod bude z takové malé pasáže ), takže dost pochybuji že by si někdo pronajal nějaký prostor, udělal reklamu a pak neotevřel. Ale třeba se mohu mýlit. To je možné. Ty jsi psal že jsi žádnou prodejnu nebo cokoliv o novém obchodě nenašel, že tam nikde nic není. Já jsem to viděl když jsem tam před měsícem byl. Navíc vycházím z toho, co sama firma uvádí na svých stránkách ( které dnes tedy nefungují ). Dál teda netuším co je svérázné na tom, že nový obchodník osloví veřejně zákazníky zkrachovalého obchodu. Každý má možnost svobodně se rozhodnout, zda tuto nabídku využije či nikoliv.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Radek Strnad » ned 16 srp, 2020 7:40 pm

Kolego Donatelli, to nebylo nic proti tvé osobě 8) . Je možné, že jsem se špatně díval. Čekal bych, že už od chodníku budou nějaké upoutávky na to, že se zde bude někdy(nejlépe také kdy) otvírat nový obchod s vláčky. Z marketingového hlediska není na první pohled neviditelná prodejna zrovna optimum. Dneska jsem se pokusil otevřít stránky starého MBS Sebnitz M. Tilliga a stránky nedostupné. Chci tedy otevřít stránky nového obchodu a opět, stránky nedostupné. Chci věřit, že na nich třeba zrovna pracují. Knihu tlam také nemám, neboť nemám potřebu informovat celý svět o tom, co jsem si dal v hospodě k obědu, že nám chcípnul kanárek, že jsem byl právě u holiče a podobné stupidity. Každopádně se tam ještě o prázdninách zajedu podívat a uvidím, jaké změny nastaly.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod MkTT » ned 16 srp, 2020 9:30 pm

Jel jsem včera kolem a po novém obchodu ani stopy.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Miloš Pavlát » pon 17 srp, 2020 7:55 am

Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: MBS Michael Tillig Sebnitz - ukončení činnosti 2020

Příspěvekod Brejla » pon 17 srp, 2020 10:29 am

Radek Strnad píše:Kolego Donatelli, to nebylo nic proti tvé osobě 8) . Je možné, že jsem se špatně díval. Čekal bych, že už od chodníku budou nějaké upoutávky na to, že se zde bude někdy(nejlépe také kdy) otvírat nový obchod s vláčky. Z marketingového hlediska není na první pohled neviditelná prodejna zrovna optimum. Dneska jsem se pokusil otevřít stránky starého MBS Sebnitz M. Tilliga a stránky nedostupné. Chci tedy otevřít stránky nového obchodu a opět, stránky nedostupné. Chci věřit, že na nich třeba zrovna pracují. Knihu tlam také nemám, neboť nemám potřebu informovat celý svět o tom, co jsem si dal v hospodě k obědu, že nám chcípnul kanárek, že jsem byl právě u holiče a podobné stupidity. Každopádně se tam ještě o prázdninách zajedu podívat a uvidím, jaké změny nastaly.


Ta proklínaná kniha nemůže za to, že tam stupidní jedinci o sobě zveřejní kdejakou intimní informaci. Pro normální lidi je to užitečný zdroj informací. Typicky o nové prodejně je tam toho dost.
Naposledy upravil Brejla dne pon 17 srp, 2020 10:52 am, celkově upraveno 1
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků