Bai od Igry

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Keďul » čtv 03 úno, 2022 5:58 pm

Tak jsem si dneska nechal ukázat Baiky s upraveným pojezdem a konečně to jezdí jak má, i na nepatrném sklonu se vůz samovolně rozjel, sběrací plíšky jsou jen na jedné straně, bohužel pro mně jsou ve špatné epoše, takže jsem nekoupil.
Keďul
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 06 úno, 2012 5:28 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod mareklin » stř 09 úno, 2022 12:58 pm

Nutno mi vyzdvihnut pristup predajcu Kolmar. Pred tyzdnom mi dosla limitka Brno, kde bol jeden voz skrabnuty a prilozene mechy zdeformovane. Dokonca z vlastnej iniciativy predajcu, mi bol vozen vymeneny a dnes prisiel novy, absolutne bez problemu.
mareklin
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 27 lis, 2018 1:32 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod PepinTt » úte 15 úno, 2022 7:49 am

V pátek jsem byl vybrat na prodejně pražskou Bai s pruhem. Ze tří kusů jeden jezdil stejně mizerně jako bez úprav, vzhledové o.k., jeden jezdil pěkně, ale přesto ,že byl pečlivě zabalen v mikrotenu, tak měl na boku lesklý flek(začínám si myslet, že ty fleky vznikají už při výrobě) a jeden byl po obou stránkách o.k(ten jsem vzal). Ještě jsem porovnal s Tilligem a ani po vylepšení se stále nedají jízdní vlastnosti s Tiligem (třeba ypsilon) srovnat. Každopádně je lepší kupovat osobně na prodejně, i přes zdražení se kvalita příliš nezlepšila.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Ossi » čtv 17 úno, 2022 6:58 pm

Zdravím Dnes jsem si vyzvedl vozy do firmy Kolmar. Kastle v pořádku, spřáhla a dynama klasika, podvozky vypadají, že by po protažení mohly být též v "cajku". Plusem je dodání druhého dynama a dodání sběracích plechů z podvozků (to i u série z první dodávky Ba, BRa, Bac, Bai). Průšvihem jsou přechodové měchy, u každého vozu byl jeden zkroucený do kosodélníku a to díky nasypání všech dosazovacích dílů do jednoho pytlíčku a jeho "nahňácání" pod spodní blistr. Jako by nešlo měchy dát do druhého pytlíčku s přidaným dynamem a jeho vložení na druhou stranu blistru. Snad se mi je podaří srovnat pomocí tepla. Mám jeden dotaz: nevíte, zda se dají sehnat dynama navíc k dosazení do druhého podvozku. Bodly by mi k vozům z první dodávky a k osmidvéřákům z dřívějška. Díky, Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Bai od Igry

Příspěvekod J.Kozak » sob 26 úno, 2022 6:11 am

Zdravím,
4dvéřová Baika, 1. série (plíšky na obou stranách) vůz se na koleji skoro nehne.
Samotné podvozky se však na koleji pohybují lehce. Tedy předpokládám, že brzdí okolky o spodek vozu.

Někde výše je informace, že pomohla výměna dvojkolí, protože nemám digi šupleru, jaká dvojkolí jste prosím pro výměnu použili?

Zkusit zbrousit spodek karoserie se mi zatím jeví jako víc násilné řešení než výměna dvojkolí.

Díky

Jiří
J.Kozak
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 26 zář, 2010 2:52 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Kavka_ » pon 28 úno, 2022 10:21 pm

Zdravím,
mohu-li dotaz k osvětlení: Jaké osvětlení používáte na čtyřdvéřové Baiky? Stejné jako na osmidvéřové? Jde použít?
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Bai od Igry

Příspěvekod jamik22 » úte 01 bře, 2022 10:19 am

Jde
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod jirie123 » úte 24 led, 2023 10:59 am

Na stránkách Igra píšou, že připravují osvětlení do vozů Ba, Bai velikosti TT.
Na H0 z toho, co je uvedeno výše už asi nedělají?
Už vyprodáno?
jirie123
 
Příspěvky: 474
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Aleson » sob 11 úno, 2023 8:20 pm

Nemá prosím někdo fotku interieru čtyřdveřového vozu Bai, nebo alespoň informaci, jak bylo řešeno osvětlení (rozmístění a tvar svítidel ? (u vozu s uličkou uprostřed a u vozu Bra). Nedaří se mi najít na webu žádné informace. Děkuji.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod hummus » ned 12 úno, 2023 11:19 am

HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Aleson » ned 12 úno, 2023 12:40 pm

Moc děkuji. To bude ono. (Nehledal jsem asi dost důkladně... :oops:)
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Petr Barchánek » ned 12 úno, 2023 12:46 pm

Na parostroji jsou výkresy obou řad a tam je tenkou linkou naznačeno umístění jednotlivých lamp.
https://parostroj.net/katalog/ov/images ... i_1960.gif


Pozor, jediné dochované BRa (viz Wagonweb, co jsem dával kolega přede mnou) má vybouranou dělící stěnu, která odděluje prostor chodbičky od jídelny.

Ještě další pozor - zatímco Ba/Bac mají světla v chodbičce umístěná na úrovni příčky mezi kupátky, BRa má světla umístěná zároveň se dveřma do oddílu.
https://parostroj.net/katalog/ov/images ... a_1958.gif
https://parostroj.net/katalog/ov/images ... a_1959.gif
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CSD/CSD_BRa.php
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CSD/CSD_Ba.php
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Bai od Igry

Příspěvekod Aleson » stř 15 úno, 2023 11:00 pm

Ještě jednou díky za informace a podklady.
Aleson
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků