Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod PepinTt » čtv 09 led, 2020 9:23 pm

Co třeba ostré přechody a linky ,bez zápachu,nabarveny i drobné detaily,zajímavé zbarvení, na makro fotkách je krupice vytažená, na výstavě(jestli si vzpomínám tak v Mohelnici )jsem viděl na živo modely vypadaly velice dobře. Tu krupici při takových fotkách mám i na továrním MTB Kyklopovi a nekolik horších do očí bijících vad .Pohlaví dotyčného je mi fuk stejně tak jako jestli je to jedinec nebo skupina.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod stiro » čtv 09 led, 2020 10:18 pm

mikinko: Neviem ako ty, ale ja som úplne kľudný. Popravde, som dokonca šťastný... :wink: :wink: :wink: A vieš prečo? Pretože si modelujem čo chcem, kupujem čo chcem... a zbieram čo chcem... A viac menej si plním nejaký ten detský sen... A ako som ti už v inom vlákne napísal, že modelárstvo nás má spájať a nie rozdeľovať. Ale asi to píšem do vzduchu... Čo už... :lol: :lol: :lol:

No keď sa vám chce v každom vlákne, donekonečna opakovať to isté, tak nech sa páči... nikto vám to nikomu nemôže zakázať... Len o jedno poprosím... keď si môžeš stále písať názor ty, Brejla, PepinTt a spol (nechce sa mi to celé vypisovať)... dovoľte to láskavo aj nám, čo tiež vlastníme nejaký ten model od MTB... a teda tiež máme nejaké tie skúsenosti s ním... a nie, nemáme akcie vo firme MTB, ani špeciálnu zľavu na ich modely... vyjadriť svoj názor slobodne... Žijeme snáď v slobodnom svete, či?

PepinTt: Myslíš si, že pán Jacek má potrebu kydať na zvuky od fi. ARTOL? Alebo na niekoho iného, čo dodáva zvuky do mašín? Nemyslím si... (aj keď sa môžem pliesť, osobne ho nepoznám) Všetci máme slobodnú vôľu rozhodnúť sa, aký zvuk si zvolíme... Alebo nie? Niečo má Jacek, niečo ARTOL...

Inak, keď už sme pri tej vernosti a dokonalosti modelov... pamätáte si ešte časy, keď nám po koľajách jazdili PIKO gorily a banány? Tiež nesedeli... a jazdili sme, a milovali sme ich... IS model (ospravedlňujem sa Igorovi že ho sem pletiem) tieto mašiny ešte pred príchodom ACME prerábal, a aj napriek tomu, že tvarovo nesedeli, boli prešperkované a doplnené o detaily, a aj tak sa predávali, a kupovali sa... a komu to vadilo... ruku na srdce... Alebo odliatok Bobiny od p. Číža... koľkí z vás túto mašinu mali doma, urobenú práve z neho... A svete div sa, cez sviatky som si doma len tak sadol, zobral pravítko, šubleru a začal som si mašinu merať... a hneď mi bolo všetko jasné, odliatok je o cca 5 mm kratší a asi o 1 mm užší, ako reálne rozmery po prepočítaní do H0-ky... Rázvor podvozkov mal o 4 mm menej, ako mal mať... Vadilo to niekomu??? A koľko tie modely urobené práve na tomto odliatku stáli???

Mám dojem, že prišla doba, že sme všetci nejako moc premlsaný... no moja babka stále vravela... "Ľudia sa majú moc dobre, tak vymýšľajú... asi bude vojna, aby ich to zasa skrotilo"... Tak bacha na to, aby to pravda nebola... :wink: :wink: :wink: Presne, pre toto sa dnes rozpadajú kluby, hádajú sa ľudia... lebo si nevieme pomáhať, nevieme si načúvať... a chýba nám aj nejaká tá pokora...

Takže prestaňme už donekonečna viesť túto zákopovú vojnu... pretože to môže viesť aj k tomu, že to tu už ľudia nebudú ani čítať... lebo sa im nebude chcieť listovať x strán hlúpostí...

No a na koniec tohoto celého... viete čo naozaj štve mňa??? A oveľa viac ako modely MTB... U nich aspoň viem, a vidím čo kupujem... Podvodníci, čo sa s nimi v poslednú dobu snáď roztrhlo vrece... zaplatíte im, ale modelu sa nedočkáte... :!: :!: :!: a to vidím ako vyhodené peniaze... a nie kúpu nejakého modelu, trebárs aj od MTB...

Prajem vám príjemnú noc...
stiro
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 05 srp, 2015 9:07 pm

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod vvitty » pát 10 led, 2020 12:47 am

Jestli by vetsina prispevku nemela radeji byt presunuta nekam do hospody....

Kdyz jsou ty MTB modely takovy kramy, proc je vetsina vyprodana celkem zahy po vyrobeni ?
Jestli jim hori motory jen co se rozjedou tak proc to neni videt na reklamacich - v H0 za celou dobu co je prodavam se mi vratily celkem DVA modely jako nejezdici, a z toho jeden byla masina z prvnich serii, ktera dostavala takovej zahul ze kolecka byly "ojezdeny" na prumeru o 0.47 mm a i tam byl motor v pořádku, stačilo opravit vyhřátý spoj z provozu. V TT to jsou rocne jednotky kusu a pokud to odejde po zaruce, da se blok motoru koupit za 150,- Kc namisto 900,- jako u nekterych jinych vyrobcu. On ani ten Kuehn ze začátku nebyl jizdně úplně bez chybičky, že?
Od pár lidí co jezdí na setkání mám pro změnu info o tom že MTB modely přežily celé setkání a naopak musely "zaskakovat" za konkurenční stroje přesunuté do dílen pro poruchu.
Srovnavat MTB pojezdem z toho co odpadlo zamecnikovi od nuzek snad ani nejde, i kdyz vyhodou by mohlo byt ze clovek usetri za zvukac. Tech kvalitnich mosaznych pojezdu z garaze co by snesly srovnani je par ...


ModelářTU - osobně bych se albína nebál, upozorňuji že je prodávám a díky tomu taky vím že počet reklamací je nízký. Pokud Ti vyhovuje tvarová věrnost, není co řešit.
Je nutné počítat s tím že jezdí spíše pomaleji, další věci jako prosvítání karosérií se albína netýká, resp. v rámci nástřiku je to nutné řešit tak jako tak.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod nadkachna » pát 10 led, 2020 7:33 am

Uvažovat o odlitku a mosazném pojezdu je v dnešní době nesmysl. Když už by sis chtěl za každou cenu pořádně zamodelařit a vyrobit model co nejvíce vlastními silami, je spíše na místě uvažovat o leptu a pohonu z Tilligovo V100.
Albín od MTB je ideální volbou, pokud jsi nenáročný modelář a chceš mít co nejsnadněji a vlastní cestou model v nátěru, který není na trhu hotových modelů dostupný. Pokud netrpíš diagnózou MTB (sorry pánové, po přečtení předchozích komentů nemohu jinak) a v případě Brejlovce ti záleží na tvarové přesnosti, je lepší volbou Kuehn. První série sice měla předimenzované boční žaluzie, které se později na základě připomínek zmenšovaly, ale to je pořád snadněji řešitelné než nepřesný tvar čela lokomotivy. Lepší vizuální věrnost je však v tomto případě vykoupena větší pracností při odbarvení i následném citlivém barvení modelu. Není to však nic neřešitelného.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod ModelářTU » pát 10 led, 2020 3:31 pm

To "vvitty" :
Moc děkuji za odpověď, ano na vašem eshopu jsem na albína koukal a plánuji, že si ho u vás i nejspíše v budoucnu objednám.


To "nadkachna" :
Taktéž moc děkuji za odpověď. O Kuehnovi jsem přemýšlel, ale je mi líto přelakovávat hotový tovární model, asi se rozhodnu pro albína od MTB.
ModelářTU
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 led, 2020 8:01 pm

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod lesanek » pát 10 led, 2020 8:47 pm

Z mojí zkušenosti:
Chtěl jsem konkrétní ČD 751 v barevné mutaci, která se nevyrábí. Díky vcelku jednoduchému schématu jsem se rozhodl, že si ji nalakuji sám. Odlitek s mosazným pojezdem neměl šanci, to jedině u někoho, kdo by si chtěl hodně zamodelařit. Lept už je trochu konkurenceschopnější, ale než bych ho postavil do rozumné podoby, uplynula by věčnost. Model Kuehn v té době nebyl na trhu a tak byl albín MTB jasná volba. V krabici je kompletní model, jen rozebraný, bez barvy a s neosazenými madly, okny atd. Sáček s díly obsahuje vše potřebné pro různé verze - závěsky/sloupky, různé vzduchojemy.. Přesná příprava madel (jsou již naohýbaná na potřebné délky, jen je potřeba je správně usadit na kastli - někde jsou připravené důlky, někde ne a tam je potřeba měřit) zabrala nejvíce času, pak už stačil jen lak, obtisky, jednoduchá kompletace, kdy všechno sedí, a mohlo se jezdit. V porovnání s modelem Kuehn vypadá (jako většina modelů MTB) trochu více hračkovitěji, nemá tolik detailů, ale do provozu je to dobrý stroj, se kterým můžu jezdit bez obav, že mi budou odpadávat stupačky a anténky, či že ulomím nějaké madlo. Jízda je hlučnější, než u Kuehn/Roco, ale u zvukového modelu mi to nijak moc nevadí.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod tabletrain » sob 11 led, 2020 8:01 am

MTB albín - zo stavebnice si postavíš po dočistení, správnom namazaní a nastavení model, s ktorým budeš určite spokojný. Ak nie si úplný profík a fajšmeker zamračených, že musí ti sedieť každý jeden detail, tak potom postavíš odolný a prevádzkovo spoľahlivý stroj, ktorý ťa nesklame. Pomer ceny a toho, čo za to dostaneš, je v tomto prípade výhodný. Jediná konkurencie schopná alternatíva je lept, ale ten čas na jeho stavbu využiješ aj inak ( aj ROCO aj Kuehn majú svoje pre aj proti - pomer je vyrovnaný, žiadny model nevytŕča z davu tak, že by si musel z neho umrieť ). A pojazd na lept je otáznik, aj keď dnes sú možnosti stavby obrovské, ale kvalita = cena, takže z môjho pohľadu jasná voľba. Dostaneš model, ktorý sa dá v stavebnici dotiahnuť pomerne na vysokú úroveň.
tabletrain
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 24 led, 2019 5:59 pm

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod Hribajs » úte 14 led, 2020 8:10 pm

Zdravím všechny, sledoval jsem zdejší vášnivou diskuzi a pátral o co s tím albínem vlastně jde. Minulý týden jsem ho nenašel ani na některých eshopech ani na stánkách MTB. Zajímala mě cena. Dnes se objevil na ....... za super cenu hlavně se super slevou 33%. Doporučená cena nenabarvené stavebnice 4290 je stejná jako doporučená cena plnohodnotného "modelu". Jen díky ochotě prodejce oželet 1400kc zisku, je tento nabízen za 2890. Současně je na trhu k mání tentýž hotový model od kuehna za 3040kc. Což se zdá, jakože je někde něco špatně. Asi by měl někdo pana kuehna upozornit ať nám Čechům zdraží a nekazí nám tady dobré mravy. Jinak ještě dnes končila na aukru dražba sergeje csd od roca v analogu s vyvolávácí cenou 9500.Tentýž slovenský bratr dražil ještě 372 ČD od kuehna tu první verzi s vyvolávačkou 8935kc. A ještě nohabku tillig asi za 6500, všechno analog bez jakékoli přidané hodnoty(možná jen duševní).Znám výrazy jako tržní ekonomika, poptávka a nabídka,ale tohle je naivní hyenismus. NE? Naštěstí nic neprodal.Občas si myslím, že snad špatně vidím a slyším.Bohužel se i do našeho malého mírumilovného modelářského rybníčku noří všechny nekalosti a triky současné doby. Takže hodně štěstí a pevných nervů nám všem.
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Lokomotiva T478.3 ALBÍN od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 15 led, 2020 9:04 am

Standardni cena za albina je ale kolem 2900-3000. Prodavaji to za ni vsichni kdo je maji v nabidce, akorat nekdo k modelum rad pise vysokou cenu a pak dava vysokou slevu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků