"Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod radula63 » čtv 05 pro, 2019 7:39 pm

Jeff Hopper píše:No Pečeckej byl vyroben už nějaký ten pátek nazpět ...

Souhlasím. Proto i to osmipinový rozhraní, které je dnes takřka za zenitem. Tehdá DCC nebylo tak rozšířený a zvuk byl ještě v plenkách. Kyklop z Peček, kterého opatrují já, tak už na modulovce u KŽM Praha 3 jezdí asi 5 let. A na prodejně v Pečkách byl kyklop ke koupi za 5,5tis. ještě před rokem v několika kusech. Ve svém porovnání jsem dělal aktuální porovnání v dnešní době.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Ossi » pát 13 pro, 2019 12:48 pm

Zdravím. Včera jsem si na poště vyzvedl Kyklopa a několik dalších modelů. Co říci: původně jsem uvažoval o stavbě z odlitku z Peček, který jsem však nesehnal. Mám sice už léta odlitek od Molaty, ale každý ví,že tohle je někde jinde a tak skončil v šupleti na půdě. A lept mi nějak neseděl i když s lepty běžně pracuji. Tovární Kyklop vše vyřešil. Chvíli jsem ho zaběhl na okruhu a potom jsem do něj zapůjčil Kuehna T65-16, který je normálně ve 1230 Zamračené. Vše chodilo jak má. Jízda bez chyb, osvětlení také,včetně fírovských stanovišť. Po dosazení stupaček relativně zanikl i zmenšený rozvor podvozků. Povrchovka bez chyb, nápisy čitelné. Škoda je, že MTB již nedodává k modelům leptané tabulky jako dříve. Na Kyklopovi chybí. Druhou věcí je to, že reflektor (Kyklopův vzhledový markant) vypadá, jako by byl osazen malou parabolou skrytou za maskou a čelní sklo není vypuklé, ale rovné. Přitom na modelu Pilštyka je reflektor přesně dle skutečnosti. Tím bych se chtěl zeptat, zda se nechá sehnat zasklení poziček a reflektorů na Pilštyka (bodly by dvě sady, reflektory do Kyklopa a pozičky do M131.1) Až na tyto dva detaily jsem spokojen a již jsem si objednal druhý kus, který bude přeznačen na 0002. Ossi.
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Ferys » pát 13 pro, 2019 8:17 pm

Dnes jsem si též vyzvedl v Pze jeden kousek. Jízdní vlastnosti jsou dobré. Jeden podvozek jde sice trochu ztuha, ale to lze doladit. Povrchovka je zdařilá, nemá žádné vady. Reflektor se mi nelíbí, zkusím to dořešit stříbrnou fixou. Mám stržený závit jednoho ze šroubků držících nádrže a jsou tedy nakřivo, to je taky řešitelné. Určitě provedu úpravu vzdálenosti otočných čepů, byť jde jen o 3 mm a dolepím řadové tabulky 002.
Tak opět jako vždy, za dost peněz model k dopracování doma. Ale koupil jsem. Nepředpokládám, že se do kyklopa pustí jiný výrobce. Navíc mám tu čest s tímto strojem, coby fíra, občas pracovat na velimském okruhu, takže trochu srdcovka...
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod radula63 » pát 13 pro, 2019 8:54 pm

Ferys píše:Dolepím řadové tabulky 002.

Možná bych mohl závidět, že máš "prolezlýho" kyklopa a jsi s ním obeznámen. Tak jistě víš, že tento model neodpovídá současná dvojce. Dvojce (číslu 002) odpovídá jen do roku 1980 (možná max. počátek roku 1983) . Z roku 1983 jsou fotky na prototypy . cz s upravenou střechou, kdy dostal kryty EDB aby tam při dešti neteklo. Na "současný" stav bys musel upravit i střechu. Což by šlo vytvarovat třeba z kousků tenkého plíšku a přilepit na střechu. Pokud budeš upravovat vzdálenost otočných čepů, poděl se se zkušenostmi. :wink:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Ferys » sob 14 pro, 2019 9:57 am

Pokud budeš upravovat vzdálenost otočných čepů, poděl se se zkušenostmi. :wink:[/quote]
Model bude dělat radost zatím ve vitríně, čas pro modelařinu nyní využívám pro stavbu kolejiště. Úpravy tedy přijdou na řadu později. Možná se mezi tím někdo pustí do leptíku doplňků, třeba zrovna krytů EDB a schůdků do kabiny. Jinak úprava rámu pro zvětšení vzdálenosti podvozků s převodovkou je stručně popsána a nafocena na fb, ve skupině "modelová TT železnice", kdyby měl někdo zájem. Úprava, myslím si, není nijak složitá.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Colonel32 » sob 14 pro, 2019 10:28 am

Ferys píše:Jinak úprava rámu pro zvětšení vzdálenosti podvozků s převodovkou je stručně popsána a nafocena na fb, ve skupině "modelová TT železnice", kdyby měl někdo zájem. Úprava, myslím si, není nijak složitá.


with all due respect, nenapadá mne horší řešení, kam takovou věc nahrávat. FB má spoustu omezení kdo co může nebo nemůže vidět, sám se rozhoduje komu co ukáže aby lidem vytvářel optimální sociální bublinu a není možné příspěvky odkazovat... jak to někdo bude hledat za měsíc, za rok nebo za dva, to fakt netuším... přitom hlavní výhoda tohohle fóra je, pokud někdo přijde po pár letech s "novým dotazem", dá se odkázat na "už se to tu řešilo, dobrali jsme se k takovým výsledkům, tady se můžeš podívat sám".
Colonel32
 
Příspěvky: 860
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod PepinTt » sob 14 pro, 2019 11:55 am

Jacek píše:Je zvláštní, že většina kritiků jsou vždy právě ti co model ani neměli v ruce.
U jízdních vlastností a tažné síly není co řešit
Světla tentorkát neprosvítají.

Kyklopa jsem tento týden koupil,proto si dovolím kritiku. Prosvitani světel ca předním sklem musí vidět i slepý. Co se týče jízdních vlastností,nechápu proč nejrychlejší lokomotiva Čsd jezdí tak o 20% pomaleji než Pilštik od stejného výrobce(norma Nem jim asi nic neříká). Co se týče nástřiku Mtb nesklamalo , žluté pásy ve spodní hraně jsou křivé do oblouku,jiné drobnosti neřeším,holt ho čeká přestřik alespoň žlutých pásů (sedí odstín žlutá 24 Humbrol).Kdyby byl k mání model z Peček za stejnou cenu ,tak bych asi volil ten jejich ,ale bohužel ,jinou volbu jsem v současnosti neměl .
Přílohy
20191214_124642.jpg
20191214_124755.jpg
20191214_124837.jpg
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod RSC » ned 15 pro, 2019 12:10 am

Jízdní vlastnosti u mého kyklopa rozhodně byly k řešení, jak jsem se ve svém vlákně zmińoval (co jsem s tím zatím udělal) a to jsem na to ani nehodil svůj obvyklý ostrý pohled.
Prosvítá mi to stejně sklem a tohle mne nevzrušilo. :lol:
Ta povrchovka je vážně v předešlém příspěvku super, takto jsem dostal unifikovaného hektora, občas k tomu ještě barva chyběla. :roll: A proč jsem jej nevrátíl? Protože po dlouhé době to byla MTB lokomotiva jízdně bez výhrad a tichá. 8) Takže toto provedení, když dostane silnější patinu, tak to bude dobré, stejně se mi nelíbí ta vyblitě světlá červená, kterou MTB dává na další unifikované lokomotivy i teď. Ale kyklop asi nebude lokomotiva na silnou patinu, že by to byla verze základu na toho vyhořelého. :lol:
Já mám povrchově model v pohodě, raději jsem se na to šel před chvílí podívat, takže u mne 1- v MTB stupnici. Malý detail nedokonalosti mám také v jednom místě žluté u žaluzií, ale to beru jako OK.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Ferys » ned 15 pro, 2019 12:49 pm

S kapkou stříbrné vypadá reflektor o něco lépe
IMG_20191215_134605.jpg
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod zderem » ned 15 pro, 2019 2:39 pm

Ferys: Jak šel vyloupnout reflektor? Pokoušel jsem se o to, ale je to dobře přilepené.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod tabletrain » ned 15 pro, 2019 5:01 pm

Dorazil kus,ktorý by som povedal že patrí k tým lepším nielen od fy. MTB. Jazdné vlastnosti bez výhrad a to na obe strany ( čo je dnes už asi nadštandart) , prechody žltá , modrá na kasni po oprave vyzerajú v pohode, takže spokojnosť. Po dosadení doplnkov na koľajisku vyzerá Kyklop ako Kyklop :D. Inak po zväčšení na foto ( voľným okom to nie je viditeľné ) je žltá farba okolo loga ČKD na dverách rozpraskaná a kľučky sú potlačené úplne mimo - treba opraviť.
tabletrain
 
Příspěvky: 181
Registrován: čtv 24 led, 2019 5:59 pm

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Ferys » ned 15 pro, 2019 7:23 pm

zderem píše:Ferys: Jak šel vyloupnout reflektor? Pokoušel jsem se o to, ale je to dobře přilepené.


Držel jsem se hesla "když to nejde silou, tak to jde větší silou". Vytlačil jsem je párátkem zevnitř. Čirý plast má tvar krátkého šroubku. Jsou zřejmě lehce přilepené, zůstalo na nich trochu žluté barvy.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod zderem » pon 16 pro, 2019 6:01 pm

Mám dotaz na vlastníky Kyklopa od MTB. Používá ho někdo se zvukovým dekodérem Zimo MX645? U mého kusu má s tímto dekodérem motor nepravidelné otáčky. Pokud do kolejí přivedu stejnosměrné napětí, jsou otáčky plynulé. Zkusil jsem i jiný dekodér téhož typu a problém je stejný. Zkusil jsem i regulaci na adresách CV9 a CV56, ale nejsem úplně spokojen. Má někdo podobný postřeh?
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod radula63 » pon 16 pro, 2019 9:01 pm

zderem píše:Mám dotaz na vlastníky Kyklopa od MTB. Používá ho někdo se zvukovým dekodérem Zimo MX645? U mého kusu má s tímto dekodérem motor nepravidelné otáčky. Pokud do kolejí přivedu stejnosměrné napětí, jsou otáčky plynulé. Zkusil jsem i jiný dekodér téhož typu a problém je stejný. Zkusil jsem i regulaci na adresách CV9 a CV56, ale nejsem úplně spokojen. Má někdo podobný postřeh?

Zapojení DPS i motor jsou stejné jako brejlovci, zamračené, bobině (bez možnosti reflektoru - pokud neupravíš zapojení reflektorů i v 850 a 851). Primárně je deska určena pro MX648. MX645 neumí ovládat některé funkce z té desky ( interiér a dálkové reflektory) . Jacek umí donutit (přes komplikovanější mapování - při nahrávání zvuku) i přinutit MX645 aby fungovala skoro jako MX648 - osobně ji mám v bardotce a šlape i s ovládáním osvětlení interiéru a reflektoru. Při mapování je funkce susi/logické výstupy na (tuším) FA 9 a FA 10. Přitom to ofiko MX645 neumí.
Osobně jsem Kyklopa zkoušel s MX630 (nezvukový) a jezdil normálně.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: "Kyklop" T499.0 ČSD od MTB

Příspěvekod Jacek » pon 16 pro, 2019 11:04 pm

Na stránkách o tom píšu podrobněji v článku o zvukovém projektu. Dají se použít oba, liší se nastavení a mapování kabiny. Ve svém modelu mám MX645 a připojené dva reproduktory. Při zkouškách a kalibraci se model choval úplně stejně s MX648 i MX645, tady těžko radit, přijde mi, že ten dekodér je vadný

Mimochodem k příspěvku výše, čekal jsem kdo vytáhne argument o nejrychlejší lokomotivě. Projekt je nastaven dle normy Jacek na cca 80 km/h. Zrychlení je možné změnou CV, zpomalení ořeže zvuky. V tomto směru jako uživatel nemám pojezdům MTB co vytknout, nevím proč by měl model lítat 200 km/h jako BTTB
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků