Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka navíc)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Adam96 » stř 16 pro, 2020 8:20 am

Na stránkách MTB nebo třeba itvlaky je už vidět produktové foto 771 ČD. A zase ve stylu MášToBlbě - Kremový pruh je na čelech rovně, místo aby byl do šípu směrem dolů. Pro zelené čmeláky typická věc, lze sice vyhledat foto 771, jenž mají tento lak bez šípů (hlavně ostravské stroje), ale pak by se muselo zvolit správné číslo a pozměnit umístění popisků. Za 4500 celkem drahé DoDo. :)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » stř 16 pro, 2020 10:17 am

Kinematika i pluh u 943 jsou OK
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » stř 16 pro, 2020 10:58 am

@ Adam Buchal:
Dobrati se pravdy je boj :D
Na první dobrou jsem na netu našel tři varinty čela tohoto stroje, a jedna je s rovným pruhem. Ale všechny mají jinou barvu střechy kabiny :(
Prostě kdo chce zeleného Čmeláka v TT, musí se s tím nějak popasovat
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Jacek » stř 16 pro, 2020 11:24 am

s čmelákem se nebude problém popasovat. U 943 to bude horší. Tvar je bohužel takový jak jsme se obávali. Čelo na straně stanoviště je z nějakého nepochopitelného důvodu natažené asi o 2 mm. Ale čelo pojezdu je správně. Takže pluh, čelník, nárazníky a také ta kinematika jsou ty 2 mm utopené pod stanovištěm. Tzn. talíře nárazníků v úrovni čela kastle. Jestli je kinematika funkční nebo ne (je), to je zcela zbytečná starost, když spřáhlo bude 2 mm pod vozem. Nemám slov...
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » stř 16 pro, 2020 11:35 am

No jo, ale když ta souprava motoráku a dvou vozů vypadá na kolejišti tak hezky. A kdo zná, nesmí se koukat moc zblízka :)
Zelený Čmelák T 669.1034 co dělali v Pečkách z leptu je jiná liga, ale také jiné peníze. Vše správně, ale dělá parádu v depu. Na kolejích jezdí s Wapkama červený od MTB, protože má o dost lepší jízdní vlastnosti a zvuk od Jacka :D
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Adam96 » stř 16 pro, 2020 12:17 pm

Předloha modelu MTB 771 069 vypadá takto.https://www.lokomotivy.net/zobraz2.php? ... &loko=6903 přitom stačilo vybrat jiné číslo a umístit jinak loga a sedělo by to včetně toho zábradlí, které nemá střední příčku.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Čouda » stř 16 pro, 2020 10:28 pm

Nesedelo. Model nema tlumic a nema masky podvozku s provahadlovanim naprav. Jak jsem psal, kdyby radeji udelal poradnou 770tku. Sulin.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ossi » pát 18 pro, 2020 2:19 pm

Zdravím. Předem bych chtěl navrhnout adminovi, aby příspěvky o vozech 043 a 943 přesunul do vlákna o motorácích 842 a rozšířil jeho název. Jinak vozy jsou doma, 043 dvakrát. S tím, co výše napsal kolega Jacek, souhlasím. Jsem zvědavý na osvělení, 934 má přední pozičky č/b a reflektor má řešený 3mm ledkou, která prosvěcuje tři otvory (ve skutečnosti halogenové lampy). Doufám, že nebude svítit celé čelo. Sběr proudu z kol se musí dodělat, to mě teprve čeká. DPS je pro oba vozy stejná, proto má 043 konce jen na jedné straně, DPS s konci se musí doinstalovat. K 943 se deska s konci nedodává, i když by nebyl problém ji nainstalovat. Do 043 by to chtělo navrhnout novou DPS s konci na obou stranách. To je zatím mé první seznámení s vozy 043, 943. Teď ještě by to chtělo Rakve 843, které předpokládám, že časem budou také. Proto jsem v úvodu navrhl přenést diskusi 843, 943, 043 ke Kvatrům 842, aby bylo jednotné vlákno o těchto příbuzných vozech. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod tominomb » sob 19 pro, 2020 7:11 pm

IMG_20201219_115058.jpg
Tak 771-069 dnes dorazila do depa....
tominomb
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29 pro, 2019 9:54 am

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » úte 29 pro, 2020 5:12 pm

chladící vozy od Arnolda jsou již v prodeji
https://www.elriwa.de/neuheiten/arnold/
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Altenberg čsd

Příspěvekod RSC » čtv 31 pro, 2020 12:46 am

Tak jsem se těšil na Kuehn vozy Altenberg až dorazí. Zpracováním se mi velmi líbí, hezká souprava.
Kuehn zase nezvládl udělat dobře nápravy. Je sice super sběr proudu z každého kola, ale bohužel mnohá kola, které maji z boku napájecí plšek jsou vyosená a hezky šmajdají - jde to krásně vidět i na vytáhlém dvojkolí z bočního pohledu. Buď špatný materiál izolace, která zde nemusela být nebo oska s drážkováním je více širší, než měla být a tím pádem to zajíždí různě do měkké izolace a pak není přesně v ose. Výsledek toho všeho je, že se mohou vozy bezva kymácet při jízdě, což kalí radost z hezké soupravy.
Neměl jsem sílu zase někde řešit výměnu náprav, dohadovat se, že tohle není normální a je to blbě. Vzhledem k tomu, jak je řešeno uchycení podvozků, je tento vůz o to více náchylnější na přesnost dvojkolí. Proto jsem se s tím mučil hodinu sám, než se mi podařilo 2x upravit osičku a nasadit kolo na ni tak, že se vůz nevrtí. :oops: Tím nechci říci, že by ostatní nápravy byly super, jen je to snesitelné.
Oska je kratší, než běžné osy, tak prostá výměna za jiné dvolkolí u mne nevyšla, neprohraboval jsem se vším, co bych možná mohl najít...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod PepinTt » pát 01 led, 2021 1:34 am

Také mi dorazil zelený Čmelák pod stromeček, ale moc radosti nedělá. Po tom co jsem ho naučil jezdit po kolejích ,řeším především to ,že mi soudruzi z MTB zapomněli nabarvit střechu budky strojvedoucího (pokud to ovšem není záměr, že je to jen v barvě plastu s trochu jiným odstínem , leskem a řadou propadlin ).Vzhledem k tomu ,že už ted jezdí velice slušně a zbytek náštřiku je bez vad ,tak se mi nechce vracet a chci si střechu dolakovat. Mám otázku, má být u tohoto stroje opravdu zelená? Fotku tohoto stroje s logem ČD na čelech jsem nikde nenašel a na starších i novějších fotkách je střecha světlá, nejspíš kremově bílá. Nemá někdo fotku, ze které MTB vycházelo (s logem ČD na čelech a zelenou střechou ),nebo je to fikce?
Přílohy
20201230_123121.jpg
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lesanek » stř 13 led, 2021 7:58 am

Máte někdo Áčko z podzimních novinek Tillig? Zajímalo by mě, jestli má opravdu číslo 052-4 (tedy nesmyslné) z vizualizace z katalogu. Samozřejmě si to mohu přeznačit, ale rád bych věděl dopředu. Díky.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » pát 15 led, 2021 8:18 pm

To rsc
Měl jsi smůlu. Moje Altenbergy jezdi OK, nevrtí se ani nekývají
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » pát 19 úno, 2021 12:27 pm

Moje Altenbergy se také vrtí. Dva ze třech. Nemá to vliv na jízdu, tj. nevykolejují ani v taženém, ani v sunutém stavu, jen se na to blbě kouká. Zkoušel jsem je všechny tři vložit mezi M283.0101 a řídící vůz a jezdil jsem i sunul jsem, a v pohodě. Když se podívám lupou na dvojkolí, jsou styčné plochy poměrně hrubé. Budou se na to nabalovat všechny možné nečistoty, zachycené při jízdě na kolejišti. A o to víc se to bude vrtět. Jinak jsou opravdu pěkně zpracované, dokonce jeden je o pár milimetrů kratší, což věřím, že by leckterý výrobce s klidem pominul. A ani nepotřebují mamutí krabici, jaké má Tillig.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků