Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka navíc)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Dancer » sob 07 srp, 2021 1:07 am

Chci se zeptat na osvětlení 943. Po osazení dekodéru mi po položení vozu na koleje bílé ledky mžourají. Nevíte, čím by to mohlo být? Musel jsem otočit LEDku čelního reflektoru, protože byla naletovaná opačně a nesvítila, tak nevím, jestli nemůže být podobný problém i s tím mžouráním :?:
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod mvck » čtv 24 úno, 2022 5:26 pm

Přátelé, omlouvám se za dotaz, který se možná řešil v nějakém jiném vlákně, ale já dělám H0 a ptám se pro kolegu - staršího modeláře, který se nekamarádí moc s internetem. Jak osvětlit řídící vůz 943 MTB v TT? V krabičce jsou jen plíšky, nějaké kablíky a plastové doplňky, ale k osvětlení nic. Je to tím, že MTB to zadrbalo a nedalo tam žádnou destičku s LEDkami, nebo si to musí každý dobastlit sám? Ve druhém případě - nevyrábí někdo příslušné osvětlení, ať to nemusí kolega dělat na koleni? Díky předem.
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod radula63 » čtv 24 úno, 2022 8:00 pm

mvck píše:Přátelé, omlouvám se za dotaz, který se možná řešil v nějakém jiném vlákně, ale já dělám H0 a ptám se pro kolegu - staršího modeláře, který se nekamarádí moc s internetem. Jak osvětlit řídící vůz 943 MTB v TT? V krabičce jsou jen plíšky, nějaké kablíky a plastové doplňky, ale k osvětlení nic. Je to tím, že MTB to zadrbalo a nedalo tam žádnou destičku s LEDkami, nebo si to musí každý dobastlit sám? Ve druhém případě - nevyrábí někdo příslušné osvětlení, ať to nemusí kolega dělat na koleni? Díky předem.

Psalo se už mnohokrát. Od 1.7.2021 upustilo MTB od instalace plošných spojů s osvětlením do VŠECH (V CELÉM SORTIMENTU - TT i H0) vagónů. Nezdražilo vagony, ale dodává je bez osvětlení.
V balíčku jsou jen sběrací plíšky a kousek vodiče. Dál už je na zákazníkovi zda-li ho nechá neosvětlený, nebo si dobastlí osvětlení svoje, či přes svého prodejce (např. pan Pohořelý - pojezdy.eu) nechá objednat osvětlení od MTB zvlášť a domontovat do vozu už si musí zákazník sám.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod mvck » sob 26 úno, 2022 10:47 am

radula63 píše:
mvck píše:Přátelé, omlouvám se za dotaz, který se možná řešil v nějakém jiném vlákně, ale já dělám H0 a ptám se pro kolegu - staršího modeláře, který se nekamarádí moc s internetem. Jak osvětlit řídící vůz 943 MTB v TT? V krabičce jsou jen plíšky, nějaké kablíky a plastové doplňky, ale k osvětlení nic. Je to tím, že MTB to zadrbalo a nedalo tam žádnou destičku s LEDkami, nebo si to musí každý dobastlit sám? Ve druhém případě - nevyrábí někdo příslušné osvětlení, ať to nemusí kolega dělat na koleni? Díky předem.

Psalo se už mnohokrát. Od 1.7.2021 upustilo MTB od instalace plošných spojů s osvětlením do VŠECH (V CELÉM SORTIMENTU - TT i H0) vagónů. Nezdražilo vagony, ale dodává je bez osvětlení.
V balíčku jsou jen sběrací plíšky a kousek vodiče. Dál už je na zákazníkovi zda-li ho nechá neosvětlený, nebo si dobastlí osvětlení svoje, či přes svého prodejce (např. pan Pohořelý - pojezdy.eu) nechá objednat osvětlení od MTB zvlášť a domontovat do vozu už si musí zákazník sám.


Dobře, děkuji za odpověď. Já od MTB nic nekupuji ani v H0, takže jsem tuto informaci nezaregistroval.

Řešil tedy už někdo čelní osvětlení? Nějaké tipy a triky, případně to někdo nevyrábí? Vím, že kdysi někdo předělával DPS do Bix od MTB...
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Pavel-HP » sob 26 úno, 2022 10:53 am

DIGI-CZ
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » sob 26 úno, 2022 1:11 pm

Pro Bix je osvětlení PELI včetně konců - viz jejich eshop. Ostatní asi zkusit p. Pohořelého
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod radula63 » ned 27 úno, 2022 12:21 pm

Další výrobci osvětlení pro vozy od MTB: Osvětlení pro dlouhý Balm - Digi cz http://www.digi-cz.cz/ , Peli. Osvětlení pro dlouhý i krátký Balm - Peli.
Osvětlení originální od MTB dodává např. pan Pohořelý - pojezdy.eu http://pojezdy.eu/eshop/531-tt-osvtleni-mtb . Podotýkám, že osvětlení pro 043 a 943 je stejná centrální DPS a jen jiná DPS pro čelní osvětlení.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 27 dub, 2023 11:02 am

Jednou z novinek 2020, která se mi dostala do ruky opožděně, je i vůz Gf pro přepravu ryb od Hädla. Zde je článek a pár fotek: http://www.trainmania.info/vozy.html#gf

gf-16.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků