Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka navíc)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

043

Příspěvekod RSC » stř 11 lis, 2020 12:30 am

Také jsem si je pořídil, abych měl rychlík (on je to spíše pomalík) do Liberce. 8)
Překvapila mne jejich hmotnost, čekal jsem méně. Jezdí ale lépe, než Bmx, kde je třeba lehké úpravy, aby se každý vůz co mám valil po kolejích lépe. Těší mne, že motorák utáhne oba vozy do stoupání bez bandáží, jsem zvědav jak to dopadne s přiděláním sběračů. Abych sběr proudu neřešil nakonec přes hroty s jinými nápravami. Jsem zvědav na osvětlení jaké to bude.
Mne tyto vozy celkem uspokojily, jen v každém voze bylo jedno spřáhlo divné, takže jsem si s tím musel chvíli hrát, aby třmen šel na lehko.
A hlavně povrchově to mám OK, takže spokojenost. Z leptu bych to nestavěl, nechtělo by se mi. Těchto vozů si koupím klidně více, potěšilo by mne další číslo u motoráku, jsem líný přeznačovat, tak se případně spokojím se stejným...
Naposledy upravil RSC dne stř 11 lis, 2020 3:27 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lesanek » stř 11 lis, 2020 1:38 pm

Tak dneska 043 konečně vlastním, a celkový dojem - dá se, předčil moje (ale nepříliš vysoké) očekávání. Výše zmíněné nedostatky tam jsou, okna jsou trochu hůře průhledná (klasika MTB), schůdky jsou mírně deformované.
Vůz je těžký a jede excelentně, předčí i ruské vozy TT-modell, které u mě zatím jezdily zdaleka nejlíp. Dvojkolí jsou usazena v ložiscích, nikoli za hroty do masek podvozků. Kinematika chodí dobře, přibalená spřáhla (stejná, jako u 850/050) jsem neosadil, spolehlivý Kuehn sedí bez problému. Povrchová úprava výborná, popisky čitelné, bohužel ale nejsou potištěny bedny na spodku, ty jsou v barvě plastu.
Dále už bez komentáře pár fotek pro porovnání s ještě nedokončeným 943 od Kubera, fotky po sundání kastle ještě během dne doplním.
https://drive.google.com/drive/folders/19PG6zm14ypJRxA-t38M3LW6pixmnDFg2?usp=sharing
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod hummus » stř 11 lis, 2020 5:41 pm

pepamodelar píše:V pořádku by to bylo pokud by to nebyl vůz s vyššími čely než bočnicemi. První dodávka 800 vozů s vyšími čely měla vždy jen 555

Pravda, teď jsem si přečetl článek na Parostroji a je to tak. Tak teď jedině model přeznačit.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Novinky TT 2020

Příspěvekod Jacek » čtv 12 lis, 2020 3:52 pm

ještě k vozu 043. Jako celek vypadá poměrně dobře jak už se tu psalo. Lepty jsem zavčasu prodal a chybu jsem neudělal. Uložení dvojkolí je v ložiscích, které se tu probíraly u jiných modelů lokomotiv. U tohoto modelu je jejich vliv velmi znát ve srovnání třeba s Balmem. I se sběracími plíšky na obou stranách jednoho podvozku má 043 menší odpor.
K osvětlení se nikdo nevyjádřil, tak si odpovím sám. Bohužel deska má přesně to geniální zapojení jako ostatní modely vozů, na DCC nejdou zapnout samostatně koncovky a přepínačem analog/digitál navíc dojde k vyřazení kondenzátorů. Takže opět je jediná možnost to nějak předrátovat nebo počkat na nějakého autora jiné, normální desky :(
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 888
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ossi » pát 13 lis, 2020 10:26 am

Zdravím. Přidám též zkušenost s novými vozy 043. Na samotný vůz si nemůžu stěžovat, je povedený. Spřáhla jsem nahradil Tilligy. S čím nejsem spokojen, je deska osvětlení. Stejně zmršeno jako u vozů Bmx. Samozřejmě konce opět pouze na jedné straně a navíc DPS není dotažená ož do druhého konce skříně vozu, abych dosadil druhou "samodomo" vyrobenou DPS s konci. Na kratším konci DPS osvětlení jsou tři plošky - že by příprava na 943 ? U Bmx jsem vše vyřešil dekodéry DPR4 od STE, chybějící DPS s konci jsem si udělal. U 043 zatím počkám, až podle toho, jak bude vyřešená 943. Čekal jsem, že proud budou sbírat oba podvozky, uvidím, jak to bude chodit s jedním. Co mě ale doslova se.e, že MTB snad nekontroluje, co jde do prodeje. Přišly mi dvě 043, u jedné chyběly oba sáčky s příslušenstvím (jeden s madly, druhý s DPS konců, spřáhly, sběrači proudu z kol atd). Není to poprvé, u "polomáčených" Bmx bylo totéž, přišly dva, u jednoho nic. Z dvou červenokrémových Bmx u jednoho pouze sáček s madly, 850 032 přišla též pouze se sáčkem s madly. Pak je člověk nucen obtěžovat prodejce se žádostí o doposlání chybějících dílů. Vozy jsem vyzkoušel s 842-kou, jezdí pěkně. Řidičák 943 bude, tak teď by to chtělo ještě "rakev" 843. I když pamatuji, že v Brně honili 943 i s "kvatrem" 842. Konkrétně 943 001 + 043 017 + 842 003. Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Bedlisch » pát 13 lis, 2020 11:26 am

Pokud je někdo ochoten mi ten vagon půjčit, tak do toho DCC osvětlení připravím. 4okruhy - 2x vnitřní osvětlení, 2x konce, powerpack samozřejmostí
Pro 943 vy se to muselo trochu upravit, že by tam bylo jen 1x vnitřní osvětlení, 1x konce, 1x pozičky, 1x dálkáč.
Bedlisch
 
Příspěvky: 329
Registrován: úte 09 lis, 2010 8:43 pm
Bydliště: Liberec

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » pát 13 lis, 2020 3:42 pm

Já jsem koupil 850 + 2x Bmx a u hnacáku mi u spřáhel chyběly kovové půlměsíce. Bohužel jsou atypické, takže je zkusím vyžebrat u prodejce. Ze dvou Bmx byla u jednoho DPS koncového osvětlení a plíšky pro sběr proudu na jeden podvozek, u druhého z těchto věcí nic. Tak tedy nevím. Co je tedy standardní příbal modelu, u kterého je udáváno analogové osvětlení???? Jak tedy sbírá proud - jedním nebo dvěma podvozky, tzn. kolik sad na sběr proudu má být přibaleno ke každému vozu???? Co koncové osvětlení - má být přibaleno ke každému vozu nebo k žádnému a byla to jen iniciativa prodejce???
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lesanek » pát 13 lis, 2020 4:05 pm

Koncové osvětlení má být u každého vozu, ale pouze na jednu stranu.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » pát 13 lis, 2020 9:14 pm

Děkuji. Tak, to je odpověď na jednu část dotazu a teď ještě, kolik sad na sběr proudu má být přibaleno k jednomu vozu?????
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ossi » sob 14 lis, 2020 7:59 pm

Zdravím. MTB dodává (i když se někdy nezadaří) dva sběrače tj. pro jeden podvozek oboustranně. Já jsem to vyřešil jednostrannou montáží do obou podvozků, náhradou původních dvojkolí jednostranně izolovanými a sběrem proudu z náprav - stejně jako u vozů BTTB. Chce to malou úpravu sběračů, jejich ohnutí. Zároveň jsem do podvozků dosadil Peho ložiska. Původní sběr proudu y boku kol způsobuje velký jízdní odpor. Nyní vozy jezdí o hodně lehčeji. Jinak jsem musel o červenokrémových vozů vyloupat okna a kastli vytřít barvou, boky prosvěcovaly stejně jako u Kvatra 842. Zároveň šly sedačky nazeleno.
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Radek Strnad » ned 15 lis, 2020 9:48 am

Tak u mně se tedy evidentně nezadařilo. Kromě částí spřáhel mi tedy chybí sestava na sběr proudu + DPS koncového osvětlení pro jeden vůz. Čekal bych, že u modelu za tyto peníze bude vše na 100%. Bohužel. No jo, tak nezbývá, než žebrat.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lesanek » stř 18 lis, 2020 4:52 pm

Řídicí vůz 943 od MTB už má na webu fotky sériového modelu.
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ivan » stř 18 lis, 2020 5:35 pm

... a přibyl krokodýl v polomáčeném nátěru, jenže zase ČD :(
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod look23 » stř 18 lis, 2020 8:58 pm

lesanek píše:Řídicí vůz 943 od MTB už má na webu fotky sériového modelu.

Nějak v tom řídící vůz řady 943 nevidím. Ty proporce okolí čela vypadají divně. Mezi bočními okny a okny dvěří do kabiny má být jen minimální mezera. Celé mi to přijde natáhnuté o cca 4 mm, čemuž by odpovídala i délka 168 mm místo 164 mm. :?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod freekey » čtv 19 lis, 2020 11:41 am

Stějně se všechny řidičáky prodají.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků