Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka navíc)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Ivan » sob 18 led, 2020 7:16 pm

PetrTT píše:Dík za vysvětlení,ono vlastně nejde ani tak o modelovost a skutečnou předlohu ,potřebuji nějaké "levnější modely" na takové to víkendové ježdění s malým vnoučkem,protože pro něho je důležité že to jezdí dlouho,tahá vagonky a svítí.Takže se mě nechce na tento provoz "honit" brejlovce atp.Prostě dědeček se musí zařídit aby byl vnouček spokojený....... :lol:


Pro vnoucka to bude fajn, jen to není moc model, spíš taková lepší hračka :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod PetrTT » sob 18 led, 2020 7:41 pm

Hlavně když to bude jezdit a něco to vydrží,že to není opravdu jen hračka na pár hodin.Ono kolejiště a dvouletý vnuk není ta pravá kombinace ale co nadělám.Chce být u mašinek a nechce se motat s babičkou u plotny. :lol: Nejvíce dědeček trpí,když s námi musí jít mašinka " hamat",to pak mám oči na stopkách...aby jsme mašinku neměli od nudlí...... :lol:
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod prcek » ned 19 led, 2020 8:32 pm

PetrTT píše: Nejvíce dědeček trpí,když s námi musí jít mašinka " hamat",to pak mám oči na stopkách...aby jsme mašinku neměli od nudlí...... :lol:


Sice je to, doufam, jeste hodne daleko, ale koukam, ze ten svuj stary srot jeste nevyhodim.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod PetrTT » pon 20 led, 2020 8:26 am

...opravdu se fakt vyplatí starší modely schovat a provozovat s třeba s vnukem,ty děti se vydrží chvíli koukat ale potom potřebuji vzít mašinku nebo vagónek do ruky ,pořádně prohlédnout proč to jezdí,co tam svítí a hlavně jít pak ukázat mamince a tatínkovi co děda má v pokoji.......proč si vlastně nebere do pokoje babičku...... :lol:
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod jamik22 » pon 20 led, 2020 10:22 am

Ja mám kolejistě chráněné proti prachu plexi krytem a tak brání i dotyku dětských prstíků . Stejně mají raději mobil v ruce a každý si řídí svůj vlak. A když to mašinfíry věku 5 a3 přestane bavit, postaví si Duplo trains :D
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod milostt » úte 21 led, 2020 8:33 am

já bych trochu opanoval, mám kluka dnes tedy již 11 let , k mašinkám chodil od mala , ve dvou letech zvládal sám jezdit.na domácím kolejišti ve 4 letech , byl poprve na modulovce v digitálu , od mala byl veden k tomu že modely jsou na ježdění že se na ně nešahá a nikdy jsem s ním neměl problém , je s podivem na to kolik času u toho strávil že opravdu nic nerozbyl. takže je to opravdu o tom jak k tomu bude veden..
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod hank » úte 21 led, 2020 8:56 am

Já jsem první soupravu od Zeuke&Wegwerth dostal v 6 letech, ještě jako předškolák, a proti destruktivním snahám čtyřletého bráchy jsem si ji od samého začátku bránil a ubránil sám... Táta, který mi ji tenkrát přivezl z NDR a byl pořád v práci, takže neměl na mě ani na vláčky čas, mi hned na začátku důrazně vysvětlil, že to je moje zodpovědnost, se kterou mi nikdo nepomůže. Tenkrát TT ještě skoro nikdo neměl a navíc jsem byl náležitě hrdý na trafo, které mi k tomu táta navrhl a postavil vlastníma rukama. Brácha se k tomu hobby přidal až později, ale když jsme coby puberťáci spolu stavěli naše první kolejiště, víc práce na něm udělal on.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod J.Kozak » úte 21 led, 2020 12:36 pm

Zdravím,
pokud byste si chtěl někdo v pdf stáhnout celý katalog Arnold 2020, resp. Hornby 2020, tak zatím jediný funkční link, jsem našel zde:
https://eyro.ch/downloads/news20/hornby_2020.pdf
Arnold v TT je od strany 29.
Ty Köfky jsou opravdu moc hezký ...
J.Kozak
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 26 zář, 2010 2:52 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod zderem » úte 21 led, 2020 1:03 pm

Kdyby tak klucí z Arnolda chtěli udělat čtyřvozovou patrovou jednotku Bpjo v ČSD. Myslím, že by se lehce pozměněná forma rychle zaplatila.
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod lachttan.bastr » úte 21 led, 2020 9:17 pm

V ŽM 12/19 je zmínka mj. o "albínech" Bardotky MTB, ale halvně i o "albínech" (krátkého) Balm. (dnes 020) v TT. Ví se něco bližšího, nebo je to nějaký překlep velikosti???

Vzhledem k rozšíření předlohy, mimo dálkové rychlíky jezdil prakticky na všem, je to tařka povinný model 60. létá - fčil.
Velikost středu = TT = Top Technik = vrchol techniky!
lachttan.bastr
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv 30 črc, 2009 4:54 pm
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod radula63 » stř 22 led, 2020 4:15 am

lachttan.bastr píše:V ŽM 12/19 je zmínka mj. o "albínech" Bardotky MTB, ale halvně i o "albínech" (krátkého) Balm. (dnes 020) v TT. Ví se něco bližšího, nebo je to nějaký překlep velikosti???

020 je v hánule. V ŽM se jedná o překlep.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Pavel-HP » stř 22 led, 2020 7:01 am

MTB by se mělo pochlapit ... . :lol:
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Sandy » stř 22 led, 2020 8:19 am

PetrTT píše:Hlavně když to bude jezdit a něco to vydrží,že to není opravdu jen hračka na pár hodin.Ono kolejiště a dvouletý vnuk není ta pravá kombinace ale co nadělám.Chce být u mašinek a nechce se motat s babičkou u plotny. :lol: Nejvíce dědeček trpí,když s námi musí jít mašinka " hamat",to pak mám oči na stopkách...aby jsme mašinku neměli od nudlí...... :lol:

Tenhle problém jsem v ranném věku vnoučat vyřešil tak, že jsem na burze za pár korun (v H0 asi za 150.-) koupil vrak loko, nastříkal ji na modro (ala Najbrt) a demontoval motorek a převody. Z krabice jsem vyhrabal staré vagonky a jednu páru (nikdy se starých věcí nezbavujte) a ještě jsem za cenu okolo padesáti korun pár vagonků nakoupil.
Provoz probíhal tak, že nejprve dědeček jezdil s opravdickými modely a občas dovolil vnoučatům sáhnout na ovladač. Pak nastoupila vnoučata se "šoupacími" soupravami a všichni byli spokojeni.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod hank » stř 22 led, 2020 8:44 am

Sandy: Ano, tohle zřejmě funguje. Vladimír Zuska kdysi vzpomínal, že měl v 50. letech pro své syny papírové "kolejiště" - zřejmě víceméně jenom kolejový plán - asi 1:350 a po něm takhle jezdili s papírovými maketami vozidel. Na nácvik ježdění podle GVD to úplně stačilo. Později to rozvinul Milan Weiner s papírovým "kolejištěm", kde byla naznačena už i plastická krajina a vegetace, a s miniboxy 1:300, které vycházely v ABC a dodnes se dají sehnat. Na to v tomto měřítku navazuje řada miniboxů československých železničních vozidel, které jsou zdarma ke stažení na webu http://doprava.unas.cz/modely.html.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze k vláknu "Novinky TT 2020" (a nějaká ta omáčka n

Příspěvekod Colonel32 » pát 24 led, 2020 3:02 pm

Je to jen můj dojem, nebo taky vnímáte novinkový katalog Tillig jako dost "chudý"?
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků