Tillig TT Vectron

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Tillig TT Vectron

Příspěvekod tomashlava » sob 06 dub, 2019 8:44 am

Zdravím, má už někdo vyzkoušeného nového Vectrona od Tilliga ? Jde mi o porovnání s firmou PIKO ...
tomashlava
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22 led, 2011 4:16 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod lesak » čtv 11 dub, 2019 7:02 pm

Ano mám ho odzkoušeného (asi hodinu v provozu)a už jsem ho i ozvučil.Mašina je velice kvalitně zpracovaná a velice tichá (tiší něž Piko)a to okamžitě bez zajíždění.Jediné co ze začátku drobátko zlobilo byl přenos proudu z kolejí ale to se upravilo po ujetí cca 10m.Nejsem žádný zkušený modelář a zatím jsem ozvučil čtyři lokomotivy (dvě piko které nebyly naprosto na to připravené a jednu kuehn-taky nic moc)plus jsem montoval do 14 lokomotiv magnetická vodivá spřáhla,takže většinou kompletní rozborka.U této lokomotivy jsem měl kompletní montáž reproduktoru mag.spřáhel a dekoderu a všech kabelů hotovo za 10 minut.Vše je velice dobře přístupné připravené a promyšlené včetně vedení kabelů.Pro repro je v nádrži udělána velice kvalitní a přesná ozvučnice dostatečné velikosti pro Zimo 10x15.
Mašina má bandáže na dvou nápravách ale vždy jen na jedné straně ale vytáhne bez problémů stejný počet vagonů do kopce kde mašiny Piko i Roko s dvěma kompletními bandážemi kousek protáčejí kola.
Má originál samostatně ovládány světla (přední ,zadní ,dálková)Rozhraní dekoderu Next18.
Další zkušenosti budu mít až se vrátí z nahrání zvuku od pana Jacka který ji měl dle jeho slov také prvně (Tillig)a už pro ni upravil zvuk.
Za mě je to jedna z nejkvalitnější mašin co mám,velice se povedla.
lesak
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 27 pro, 2014 12:48 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod jamik22 » pon 21 zář, 2020 8:15 pm

V návodu na Tilligova Vectrona je pro funkci světel nastavení cca 30 CV u dekoderu Uhlenbrock. Zkoušel někdo nastavit světla pro ZIMO ?
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Lukas130 » pon 05 říj, 2020 8:10 pm

Nezkoušel. Osadil jsem Vectrona taky dekodérem od Zima a mám potíž s koncovými světly. Svítí mi vždy, pokud zrovna nesvítí světla bílá. Jinými slovy, když Vectrona postavím na koleje a nezapnu světla, tak mi svítí červené na obou stranách. A nedají se vypnout.

Míáte někdo prosím nějaký návod jak toto odstranit? Zkoušel jsem dekodér resetovat CV8 = 8, ale nepomohlo to.
Lukas130
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25 led, 2017 9:56 am
Bydliště: Teplice v Čechách

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod jamik22 » úte 06 říj, 2020 1:27 pm

Kolega Jirka mi poslal následující odkaz, který pomůže:
https://www.tt-board.de/forum/threads/tillig-vectron-mit-zimo-mx618n18.56817/page-2
já jsem použil toto doporučení, na další /3./ stránce stejného vlákna je ještě jedna varianta nastavení
jamik22
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Kat363 » sob 06 úno, 2021 5:08 pm

Je veľký rozdiel čo sa týka vzhľadu medzi Tillig a Piko? Ktorý z nich pôsobí modelovejsie? Ďakujem
Kat363
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22 bře, 2020 8:49 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Hribajs » ned 07 úno, 2021 7:07 pm

Zdravím, k vectronum, pokud jde o vzhled tak jsou oba povedené a netřeba se bát žádné volby. Já jsem se na těch svých taky snažil vypozorovat jestli je tillig lepší a musím říct, že asi remíza...Pokud jde o jízdni vlastnosti tak každá firma jede ve svém standardu (u mě v analogu). K digitálu se nemůžu vyjádřit...
Hribajs
 
Příspěvky: 54
Registrován: pát 02 čer, 2017 4:22 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Lukes » sob 25 zář, 2021 1:11 pm

Zdravím... co se týče Vectronů od Tilliga - má někdo podobnou zkušenost, že při analogu má každý jinou rychlost i když se jedná o stejný typ Vectron 193?
Jedou-li na max, ten rozdíl až tak velký není ale samozhřejmě jedna loko dohoní druhou, pokud jedou pomaleji tak tam už je ten rozdíl velký...

říkal jsem si, že dvě stejné loko ještě k tomu od stejného vyrobce takový problém mít nebudou, ale bohužel :(

Pokud to teda není tím, že ten starší Vectron už má něco najeto a tím je rychlejší než nový Vectron který toho ještě moc nenajezdil?
Lukes
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 17 říj, 2020 7:37 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Pavel 152 » sob 25 zář, 2021 8:14 pm

Já mám takovou zkušenost se startovými Traxy. 3 a každý jinak rychle a dost podstatné rozdíly.
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 02 zář, 2022 6:49 pm

Zdravím vespolek. Mám k tomuto stroji dotaz. Koupil jsem ozvučený Vectron IDSC a našel si na Jackových stránkách funkce. F12 je buď staniční hlášení nebo houkačkou návěst "povolte brzdy úplně". Mně to hlásí. Jak docílím změny na tu houkačku, prosím?
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Zlámalík » čtv 08 zář, 2022 10:06 pm

Kolegové, jen hlásím, že drobnou úpravou - doplněním dvou tranzistorů a dvou odporů - lze na Vectronu od Tilliga rozsvítit návěst "posun" správně, jak má být. Nevyžaduje to destruktivní zásah do desky ani změnu CV, jen se přidají součástky a propojky shora. Cena asi 5 korun. Vyzkoušeno, funguje bezchybně. Udělám nějaké foto a popis.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod Zlámalík » pát 09 zář, 2022 6:28 pm

Hotovo, vyzkoušeno, funguje.
Popis a návod a kam co připájet, najdete u mne na webu: https://tt120.zlamal.cz/osvetleni-vectronu-tillig/.
Kdo to nechce číst celé, pro toho sem dám i schéma, je to jednoduché a hned hotové.

2022-09-09 19.31.56.jpg

Schéma - spínání poziček Vectron Tillig.png
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Tillig TT Vectron

Příspěvekod snowbear » ned 11 zář, 2022 7:11 pm

Dobrá práce!
TT, DR5000, Rocrail
snowbear
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 30 srp, 2018 11:42 am
Bydliště: Praha


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků