Motorek Zamračená MTB TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pon 29 říj, 2018 9:37 am

Dobrý den,nevíte někdo co za konkrétní typ je nasazen v Zamračené od MTB v TT,nebo přímo parametry tohoto motorku (otáčky na prázdno, v zátěži, odběr ).Chtěl bych tento model trochu zrychlit (tak 20-30%), protože je pomalejší než Hektor a Kocour od Tiilliga ,což je v analogu trochu problém. Navíc origo motor vibruje tak ,že by se dal použít na výrobu tvárnic .Pokud by měl někdo přímo zkušenost s takovou záměnou ,uvítám jeho zkušenosti. Děkuji
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Jarda H. » pon 29 říj, 2018 11:41 am

Zkus kontaktovat třeba přes SZ (soukromá zpráva) uživatele "radula63", Radek by měl vědět a asi ti poradí !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pon 29 říj, 2018 12:59 pm

Bohužel s.z. zatím nemohu odesílat , nemám dostatečný počet příspěvků. Pokud bych mohl poprosit mail jinak zbývá komunikace jen tady v příspěvcích.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Jarda H. » pon 29 říj, 2018 4:55 pm

To mi nedošlo, že nováčkové mají "blok" v komunikaci .... Mail na radula63 bys měl mít jako ikonu pod obrázkem (logem) v jeho libovolném příspěvku, nebo i toto je blokované ?! Kdyby to nešlo vydrž, buď poradí někdo jiný z majitelů modelu nebo se tu Radek časem určitě objeví :D
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » pon 29 říj, 2018 5:15 pm

Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » čtv 01 lis, 2018 11:25 pm

Dobrý večer, no čekal jsem trochu víc reakcí,vzhledem k tomu co tu na fóru bylo o jízdních vlastnostech MTB Brejlovce a Bardotka napsáno. V plkach by asi můj dotaz rychlé zapadl,proto co se tam řeší a s jakou vášní. Zkusil jsem poslat Radulovi63 poslat mail ale bohužel zatím bez odezvy.Pokud by měl někdo problém s veřejnou prezentací tak pošlete s.z.Každopádně dík za jakékoliv info.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod MiG » pát 02 lis, 2018 7:19 am

A vzkaz přes web MTB nefungoval/byl bez odezvy?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » pát 02 lis, 2018 9:11 am

Naspat par prispevky do plku jsem doporucoval proto ze odesilani soukromych sprav je povoleno od urciteho poctu prispevku a tam je ziskas hned.
Co se tyka motorku, tak presny typ je k nicemu protoze je to nejaky motorek z cinske velkovyrobny a samotny typ Ti moc nerekne. Je o neco rychlejsi nez Mashima rady 16xx ktera ma nominalne +/- 11 tisic otacek ale pri zatizeni v tomto konkretnim motorku to odhadem spadne na pulku.
Novy originalni motorek je pripadne sehnatelny jako nahradni dil.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pát 02 lis, 2018 4:08 pm

Koupení orig.motorku by nic nevyřešilo, stejně jako reklamace,šance ,že bude nějaká změna k lepšímu není moc vysoká, po tom co jsem tady na fóru nastudoval o MTB. Jestly jsem to dobře pochopil,tak se dá předpokládat,že ten motorek Mtb má na prázdno cca 14 tis./min a v zátěži 8-9tis./min.Pak by mohlo moje problémy pořešit toto :Mig train 200 http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php
nebo toto:Fk 055- údajně montovaný do modelů Brawa http://www.vlacky.biz/railex/eshop/5-1- ... ni-vyrobci. Podle mně by to mohl být dokonce stejný motor,jen ten první za lepší cenu.Oba motory mají přibližně stejné rozměry jako motor Mtb a Mashima,otáčky na prázdno 13,5 tis.a v zátěži 10,3 tis .To by mělo Zamračenou zrychlit a snad ztišit.Nemá někdo s uvedenými motorky zkušenosti?
Mail přímo na Mtb zkusím,ale po rozhovoru se dvěma prodejci o ochotě ze strany Mtb tomu moc šancí nedávám. Spíš jsem čekal , že to tady někdo už řešil,abych nevymyšlel vymyšlené.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod dudlifuk » pát 02 lis, 2018 6:10 pm

Motorcek MIG200 vo verzii 12V, 5polovy s obojstranne vyvedenou hriadelou som bez problemov vymenil v modely MTB 851 021. Model bol od prveho okamihu prilis hlucny. Ja na reklamacne opravy neverim, tak som si uvedeny motor objednal. Stal cca 8€. Je uplne kompatibilny, nic nieje potrebne menit aj kontakty presne sedia na originalny plosacik. Vysledok je neporovnatelny, model je tichy, rozbehy a jazda na extremne nizkych otackach plynula. Je nutne samozrejme stiahnut povodny zotrvacnik a nalisovat na novy motor. MTB pouziva myslim do vsetkych svojich modelov, aspon v TT jeden typ motora.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pát 02 lis, 2018 7:52 pm

Jesli mohu jen doraz, navýšila se alespoň trochu rychlost po výměně za Mig 200?Jinak dík za info.!
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod dudlifuk » pát 02 lis, 2018 8:38 pm

Tak tuto informaciu ti nepodam. Som DCC pozitivny a preferujem skor pomale rychlosti. Ale teraz mas aspon k dispozicii realnu nahradu a parametre mozes dohladat a porovnat.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pát 02 lis, 2018 8:55 pm

No parametry Mig 200 znám, jen ty parametry Mtb jsou tak nějak odhadované. Tak to risknu,horší to být nemůže.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod dudlifuk » pát 02 lis, 2018 9:01 pm

ja ale aj tak nerozumiem povodnemu problemu s rychlostou. Ty chces dosiahnut aby masiny jazdili sucasne v kolajisku (analog) na jednom napatovom okruhu rovnakou rychlostou ? ja by som prave ten rozdiel privital, vyzera to realnejsie.
dudlifuk
 
Příspěvky: 485
Registrován: ned 15 led, 2017 9:40 pm
Bydliště: TT

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod PepinTt » pát 02 lis, 2018 10:19 pm

Tak nějak +/- ale trochu přiměřeně tipu lokomotiv(tak jak určuje Nem). Když mám na trati Kocoura nebo Hektora od Tilliga tak by Bardotka kterou tam taky pustím měla jet rychleji. U Brejlovce Roka ani Kuhna(ten by mohl být trochu pomalejší ale budiž ) to tak funguje,ale Bardotka od MTB se vyloženě plazí.Jak už bylo psáno jinde tady na fóru, tak Barča jezdí v přepočtu max tak 80 Km/h což nevypadá moc dobře a proto bych to chtěl zvýšit tak na těch 100-110 Km/h(navíc kdo má poslochat dcerku ,že tu mašinku tam nechce protože je to nuda :D ).Já osobně jsem zastánce svižnějšího provozu na úkor přesné modelovosti (radši si hraju ).
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Colonel32 a 13 návštevníků