Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » čtv 16 kvě, 2019 3:12 pm

MiG píše:Má zkušenost mi říká, že to skutečně je normální (ne výjimečné). Bohužel.


A zdá se, že nejsi sám, kdo to ví...

Takže si to shrňme. Vědomě a za ceny přes 1000 Kč/ks se už bůhvíjak dlouho prodává model, který se nikoli výjimečně ukázal být zmetkem, a dost lidí zřejmě o této skutečnosti ví. Teď je tedy na místě poněkud jedovatá otázka, nebo vlastně dvě, které měly padnout už dávno:
1. Jak je možné, když se to mezi insidery ví, že to prodejci klidně dál za hříšné prachy prodávají nic netušícím zákazníkům?
2. Proč insideři tuto informaci už dávno nerozšířili mezi potenciální zákazníky těch prodejců, aby ty prodejce a přes ně ty, kdo ty modely na kšeft staví, donutili něco s tím dělat?

Vůči nám neinformovaným potenciálním i skutečným zákazníkům a navíc majitelům obou rukou levých mi prodej zmetků a to mlčení o něm - navíc už trvající x let - připadá poněkud nefér. (Mohu se samozřejmě mýlit, třeba jsem si jen nevšiml, že to někdo někde publikoval... Ale ani já nemám přístup úplně ke všemu, co se kde šustne.) Přece jen by člověk čekal, že příslušníkům zdejší komunity včetně informovaných insiderů a prodejců jde aspoň někdy i o něco jiného než jen o prachy... :evil:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod MiG » čtv 16 kvě, 2019 3:46 pm

To nejsou maloseriové modely, ale individuálně stavěné ze stavebnice jen po pár kusech.

Není takto "postižen" každý druhý, ale dejme tomu každý osmý až desátý, mnohdy jen jednou nápravou.

Když stavitel udělá špatně "klec" nápravy (nebo zapomene výztuhy), tak je dílo hotovo.
Postižený insider nezkoumal danou věc tak pečlivě, aby dokázal rozhodnout, jestli jde o nevhodně navržené části stavebnice (je co hlásit) nebo jen chyba ruk stavitele (není co hlásit). Případně nenarazil na obchodníka, který takto postižené modely prodává systematicky - třeba ve více, než 10 procentech (je co hlásit).

V každém případě ty modely mají ještě jednu "chybu" (nebo vlastnost) při použití v delších soupravách. Natočitelná náprava velmi zvyšuje valivý odpor.

Dále si insider myslí, že je daná chyba při nákupu u ochodníka viditelná.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » čtv 16 kvě, 2019 4:39 pm

MiG píše: Dále si insider myslí, že je daná chyba při nákupu u ochodníka viditelná.


Ne vždy nakupuje konečný uživatel a nakupující nemusí být schopen chybu vidět. Kromě toho kamenné obchody mívají i zásilkovou službu. Z různých důvodů může dojít i k tomu, že se model rozbalí třeba i několik měsíců po nákupu... Atd., apod.

Já jsem kromě toho s obchodníkem po zjištění té závady komunikoval a opravdu jsem se OD NĚHO dověděl to, co mi tady někteří potvrzujete: Že to je tzv. normální. Jeden vůz měl i jiné závady a v pohodě mi ho vyměnil, nicméně popsaný problém s dvojkolími mu byl velice dobře známý a v rámci reklamace těžko řešitelný.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Ivan » čtv 16 kvě, 2019 7:59 pm

ad ložiska do podvozků SDV - taky s tím nemám problém, pouzdra Peho zapustím trochu za hranu podvozku (pravda, že vždycky trnu, zda podvozek neprovrtám skrz) a hlavně pak malým vrtáčkem upravuji sílu ložiska, dokud se kolo volně netočí. Vozy jezdí hezky i když jen zatím na pidioválu na stole, zatím je nemám kde otestovat více.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod lisacik » čtv 30 kvě, 2019 7:47 pm

Colonel32 píše:https://www.modelyasport.cz/modely-vozu-csd-ba-a-da/
Eilzugwagon a služebák bez vyhlídky, žluté popisy

To Da je super. Vdaka DS.

Co ma nepotesilo je nasledovna veta: ...Vzhledem k tomu, že se Igra k výrobě “hytláku” nechystá, je tento set ideálním doplňkem i k vozům Bai, které snad již brzi dorazí také... To znamena ze Da 99 (neskor Da 50 54 99....), ktore vagónka Tatra Smíchov (potom Bautzen/NDR) vyrobila k Bai nebudu. Je to velka skoda. Tieto vozne sa dlhe roky zaradovali do suprav jednak s Bai, ale aj s rychlikacmi typu Y. :oops: Bol by to skutocny postak ČSD oproti tomu Freelance modelu Dfsa https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-16811.html.
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod George V. » pát 31 kvě, 2019 6:42 am

Ale IGRA hytlák taky udělá. Akorát si počkáme. Záleží taky na tom, jaký bude zájem o Bai. Škoda, že začali s III. epochou....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Scoot » čtv 06 čer, 2019 2:11 pm

Kotlový Zaes Rah (96100001) od Igra model je skladem:
https://www.masinky.cz/produkt/36733-TT ... /index.htm
Mirek

Dnes jsem ho osobně viděl a porovnával 2KS... měl jsem ho objednán... chtěl jsem ho a těšil jsem se... nakonec jsem model odmítl... prodejce se nedivil a měl pochopení... vůz za 1000kč by měl udělat lepší dojem.
Co se mi nelíbilo:
1. Nejspíš bude problém s kinematikou KKK? zůstává viset v krajních polohách...
2. No co tak si ho dám do vitrínky...ale toho lepidla na doplňky je to vidět a někde to bylo pěkně zateklé...
3. Nejsou moc pěkně zpracované žebříčky/humpolácké/ i zábradlí /silné/ a křivě nalepené

Pokud má cisterna stát 1000-1200, tak je to mazec... není to Top kvalita... čekal jsem o renomované české firmy více.
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Ferys » čtv 06 čer, 2019 5:00 pm

Tak to jsem zvědav, co na mě vyskočí z krabice. Objednal jsem si tři kousky. Počítal jsem s nějakým dolaďováním - žebříky z leptu určitě, možná obtisky Cheza Litvínov, ale do konstrukce kinematik bych se vrtat nechtěl. Myslím, že do éry ČSD nepatří ani žluté ochranné rámy dole u žebříku. Máte prosím někdo info, zda se bude dělat verze v olivově zelené barvě?
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Mirek Moc » čtv 06 čer, 2019 5:26 pm

Ferys píše: Máte prosím někdo info, zda se bude dělat verze v olivově zelené barvě?

Ano IGRA je má v katalogu 2019 . Budou dvě čísla ČSD a dvě čísla ZSSK .
https://www.itvlaky.cz/4-ose-2/tt-kotlovy-vuz-zaes-rah-csd-zeleny-2-igra-model-97100003/
https://www.itvlaky.cz/4-ose-2/tt-kotlovy-vuz-zaes-rah-csd-zeleny-3-igra-model-97100004/
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Jarda H. » pon 10 čer, 2019 4:24 pm

Scoot píše:Kotlový Zaes Rah (96100001) od Igra model je skladem:
https://www.masinky.cz/produkt/36733-TT ... /index.htm


Ještě doplním článek z webu Davida S. :
https://www.modelyasport.cz/model-kotlo ... irmy-igra/
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 12 čer, 2019 6:10 am

Je metylbenzen (toluen) nerostný olej a fakt je nuté ložit zboží s bodem tání -93°C do vagonu s parním topením? I když za léta praxe v nákladní dopravě bych se nedivil ničemu.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Igra cisterny

Příspěvekod RSC » pon 17 čer, 2019 9:45 pm

Igra cisterny.
Sníži jsem svou dodávku na 4 kusy, po přečtení některých věcí zde, že si to pak doplním, možná další čísla, rozhodnu se...

Pár komentářů.
Škoda,že žebřík není z leptu. Snad jej někdo udělá, to bych bral a předělal bych je. Trošku mne zklamalo, jakým způsobem jsou konstrukčně provedeny schůdky, jeden hned upadl, takže na sestavování to zrovna není ono, blbě se to lepí, nedivím se pak kvalitě sestavování. Obecně mi vadí, když něco z vozů a lokomotiv upadává a já pak přemýšlím, z čeho to asi je díl, někdy mi to leží hodně dlouho na očích, než náhodou přijdu na to, kde to patří...
Co kus, to originál, i zábradlí jsem rovnal. Nepamatuji se, že by na nich byly takto žluté prvky.
Když by k tomu žebříku byly i schůdky, asi bych se nezlobil. Škoda, že se na tyto díly nepoužil odolný plast jako u cisteren roco, líbilo by se mi, že vydrží více..
Konstatuji, že vozy jezdí hezky, u mne báječně a kinematika funguje báječně a to jsem jim naložil i pořádnou zátěž, abych to řadně otestoval, co to bude dělat, jak se to budou chovat ve stoupáních, v klesáních, na vyhybkách... Je to jinak řešené, ale funguje to. Za mne bez výhrad.
Stojí tyto vozy bohužel více peněz, ale já jsem za ně rád a minimálně vlak jich určitě budu mít. Chci zejména ty "zelené", které hojně jezdily u nás jako celé vlaky a i s boudou.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod vvitty » pon 17 čer, 2019 10:19 pm

udelat lept zebriku + schudku neni problem, akorat ty vozy na omereni nejsou :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Ferys » úte 18 čer, 2019 9:06 am

Ještě nedávno stála celá dlouhodobě odstavená souprava myslím v Dasnici. Zkusím se podívat po ranžíru v Mostě a okolí. Tady to byly ve své době nejběžnější vozy.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Re: Igra cisterny

Příspěvekod mareklin » úte 18 čer, 2019 10:37 am

RSC píše:Igra cisterny.
Sníži jsem svou dodávku na 4 kusy, po přečtení některých věcí zde, že si to pak doplním, možná další čísla, rozhodnu se...

Pár komentářů.
Škoda,že žebřík není z leptu. Snad jej někdo udělá, to bych bral a předělal bych je. Trošku mne zklamalo, jakým způsobem jsou konstrukčně provedeny schůdky, jeden hned upadl, takže na sestavování to zrovna není ono, blbě se to lepí, nedivím se pak kvalitě sestavování. Obecně mi vadí, když něco z vozů a lokomotiv upadává a já pak přemýšlím, z čeho to asi je díl, někdy mi to leží hodně dlouho na očích, než náhodou přijdu na to, kde to patří....


Rebriky by boli fajn, aj ked je to len jeden viditelny nedostatok. Krive narazniky, nedolepene a krive plosiny, odstavajuce schody, kvapky lepidla, odlupena/nedotiahnuta zlta, zadrhavajuce kolecka. Toto by sa dalo dorobit aj doma, ak sa na ne clovek nebude pozerat zblizka, da sa to prezit, ale je toho prilis vela na tak drahy vozen. Chcel som tiez aj zelene ked budu, ale po tomto ani omylom.
mareklin
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 27 lis, 2018 1:32 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pawlik a 13 návštevníků