Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod George V. » sob 29 pro, 2018 8:49 am

No právě že ten přehled docela mám. PIKO bylo na poli TT dříve mnohem aktivnější a tak bych letos čekal, že se pokusí vyplnit díru po Rocu. Modely má mnohem věrnější a s lepšími jízdními vlastnostmi (speciálně ten ragulin). A u toho sergeje se mohli pokusit o koncové osvětlení.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod hank » sob 29 pro, 2018 9:04 am

modelarTT/TTe píše:Když se bavíme o trhu, je potřeba si uvědomit, že ve skutečnosti je úplně jiný, než se zdá z tohoto vlákna. Trh nedělá pár stále stejných přispěvatelů zde v diskusi. A český trh v TT je malý a málo solventní ve srovnání třeba s Německem.


No vždyť to tady píšu pořád dokolečka. Naše zbožná přání nejsou to, co by průmyslovým výrobcům v Německu vydělávalo. Dokud jsou naše nominální příjmy třetina německých a dokud je poměr počtu potenciálních zákazníků na německojazyčném a česko-slovenském trhu asi tak 6:1, tzn. dokud bude výrobcům z trhů v Německu, Rakousku a Švýcarsku koukat naděje asi tak na 15-20násobné tržby než v Čechii a na Slovači, do té doby budou k našim trhům a zdejším zákazníkům přistupovat tak jako doposud. Nezbývá než všemi dostupnými způsoby podporovat zdejší malovýrobce: Nejen tím, že od nich budeme nakupovat, ale můžeme jim shánět podklady, podílet se na konstrukci, pomáhat s prodejem, dělat (třeba i virálními nebo "guerillovými" metodami) marketing a propagaci atd. Je mi jasné, že někteří si do toho od lidí "z ulice" nebudou chtít nechat kecat. Ale tato námitka se dá vyvrátit celkem snadno: Proč si odhánějí potenciální zákazníky? Na druhé straně, ti, kdo do toho bez znalosti věci skutečně kecat chtějí, by si měli aspoň na chvíli cokoli z výše uvedeného vyzkoušet.

Nebo se můžeme po vzoru Jardy Wagnera, Davida Struppa a jiných pokoušet ovlivňovat i ty německé velkovýrobce. I tady na fóru je dost příkladů, jak se to dá dělat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod j p » sob 29 pro, 2018 1:50 pm

George V. píše:No právě že ten přehled docela mám. PIKO bylo na poli TT dříve mnohem aktivnější a tak bych letos čekal, že se pokusí vyplnit díru po Rocu. Modely má mnohem věrnější a s lepšími jízdními vlastnostmi (speciálně ten ragulin). A u toho sergeje se mohli pokusit o koncové osvětlení.


A kdypak prestalo Roco delat TT? Ze by to bylo uz pred peti lety nebo nejak tak? Ono totiz udelat novy model dost dobre nejde za vikend nebo za tyden. Te "diry" bych se nebal. Formy jiste nejsou sesrotovane a treba je nekdo koupi.

To koncove osvetleni jen malokdo vyuzije. Vzdyt kdo jezdi s masinkou solo? A mit ji na postrku, to se sice teoreticky da, ale musi k tomu byt koleje v perfektnim stavu a postrkova masinka musi byt sladena s vlakovou, jinak to nekde vykoleji.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Jarda H. » stř 02 led, 2019 5:22 pm

Diskuze a informace k modelu (a realitě) kolem parní lokomotivy ř. 413.0 přesunuta do samostatného vlákna,
viewtopic.php?f=16&t=11822
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Ivan » ned 06 led, 2019 7:11 pm

Na stránkách Tilligu jsem se všiml zajímavé informace, že IBW s kovouvou srdcovkou by mohli být v únoru. Pro mne zásadní skutečnost, tak snad se to už zadaří.

https://www.tillig.com/dateien/Unterneh ... 001_19.pdf
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Radek Strnad » ned 06 led, 2019 8:42 pm

Já tam nějak nevidím malou páru 312.8500, na kterou čekám už druhý rok. Kromě několika kusů, které se objevily na podzim 2017 pořád ticho po pěšině. A z těch, co byly dodány se většina vrátila na reklamaci. V MBS se termín postupně posouval a pak už asi rezignovali a doteď je tam září 2018.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Trainmaniak » pon 07 led, 2019 4:50 am

Ale BR 89 DR a DB už jsou zase k dispozici, K.P.E.V. provedení je už také na krámech (http://ttmodelar.eu/index.php?route=pro ... t_id=14745), takže je jen otázkou času, kdy udělají znovu ČSD a PKP.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Radek Strnad » pon 07 led, 2019 8:41 pm

K dispozici jsou, ale když se podíváš na stránkách Tilliga, co že půjde začátkem roku 2019 do výroby, tak tam najdeš BR89 BBÖ, ale česká verze tam není. A u Tilliga na dotazy našich obchodníků, kdy že tedy konečně bude, jen jedno velké mlčení. Mlčí i český obchodní zástupce. A to: Znovu udělají ČSD, bych dal do uvozovek, protože z těch několika desítek kusů, dodaných na podzim 2017, se jich většina vrátila na reklamaci, kvůli zahoření DPS. Takže ne kdy znovu, ale spíš: Kdy konečně udělají. :lol: Ale koneckonců, Barča od Kuehna, je od začátku taky jen otázkou času. Už skoro 8 let. :lol:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod Aleson » pon 14 led, 2019 11:15 am

Tak tu modrou průmyslovku Tillig T448.0708 ve správných barvách z výroby vám tedy fakt závidím :| Krásný stroj .....

Aleson ( H0 )
Aleson
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod hank » pon 21 led, 2019 1:09 pm

Colonel32 píše:http://www.modelleisenbahn-schirmer.de/

plošinový vůz Smmps v barvách ČSD


Mně mezi těmi novinkami zaujaly vozy na plyn. Zvlášť ten vůz se třemi nádržkami by se hodil i na československé kolejiště epochy II nebo IIIa jako vůz na osvětlovací plyn, který by mohl stát v domovské stanici osobních vozů někde na konci šturcu, kde jsou vozy deponovány. Myslím, že ten model vypadá jako docela věrohodné "what-if".

Někdy začátkem 80. let jsem si okopíroval z nějakého starého Železničáře z let šedesátých tento výkres Zd. Maruny staršího:

vozy_na_plyn.jpg


Text (pokud u toho výkresu vůbec byl) nemám nebo jsem ho za ty roky ztratil. Ani jsem si bohužel nepoznamenal ročník a číslo časopisu. :oops:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Jarda H. » čtv 24 led, 2019 6:56 pm

Jarda H. píše:Využiju odkazu kolegy Voříška ze sekce H0 - novinky 2019 AUHAGEN
http://www.mbs-sebnitz.de/media/pdfs/pr ... n-2019.pdf


Z těch několik málo věcí v TT je tam středně (?!) velký portálový jeřáb, pojíždějící po kolejích. Kdysi to dělala mám dojem jiná firma, dnes už neexistující, jako kovový model ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Diskuze (a třeba i plky) k vláknu "Novinky TT 2019"

Příspěvekod Donatelli » čtv 24 led, 2019 7:46 pm

Ano. Ten jeřáb byl celokovový, oranžový s kočkou a navijákem. Součástí balení byly i koleje dělané ze standartních TT a byl v měřítku 1:100. Firmu teď neřeknu, páč i když jich mám několik a jeden dokonce i v originál balení i s fotkou, mám to někde zarovnané. K samotnému novinkovému prospektu bych dodal, že se překladatel moc nevytáhl. Udělat z jednomístné remízy dvoumístnou halu.... No nic o překladateli vím jenom to, že jim to dělá někdo od nás, má i tušení kdo, ale jelikož to nemám potvrzené nešířím dál....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod hank » pát 25 led, 2019 8:00 am

Donatelli píše:Tillig Neuheiten 2019 zde : https://www.tillig.com/dateien/Unterneh ... 202019.pdf


Výborně. Chci z tohoto katalogu speciálně upozornit na kat. číslo Tillig 16048, kořistní vůz ČSD řady Ciy, který v tomto provedení s představky po válce (epocha IIIa) prokazatelně jezdil v Jeseníkách.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod Kajinek11 » pát 25 led, 2019 8:07 am

Má tato novinka reálnou předlohu? Nevíte někdo? Prošel jsem hodně fotek na internetu, ale nepřijde mi že by něco podobného u nás jezdilo, že?
Přílohy
ScreenHunter_416 Jan. 25 08.32.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Novinky TT 2019

Příspěvekod hank » pát 25 led, 2019 8:14 am

Kajinek11 píše:Má tato novinka reálnou předlohu? Nevíte někdo? Prošel jsem hodně fotek na internetu, ale nepřijde mi že by něco podobného u nás jezdilo, že?


Pokud je mi známo, tak nemá. Vůz jezdil v různých státech RVHP, ale v ČSSR ne.

Ale mohu se samozřejmě mýlit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: proky1 a 14 návštevníků